Baigėsi motokroso čempionatas

Savaitgalį Šiaulių Aleksandrijos trasoje įvyko paskutinis 2009 metų Lietuvos motokroso čempionato etapas. Komandinėje įskaitoje čempionais tapo Kėdainių motokroso klubas „Vedavas“. Šiaulių “Dakaro“ klubas — antri.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Paskutiniame Lietuvos motokroso čempionato etape netrūko aršių kovų dėl taškų ir aukštesnių pozicijų, siekiant iškovoti kuo aukštesnę vietą galutinėje čempionato įskaitoje. Sekmadienį intrigos įnešė dar ir lietus. Pliaupiant lietui sportininkams buvo sunku suvaldyti savo plieninius žirgus. 4 motociklininkai patyrė įvairių sužeidimų: išnirimų, raisčių patempimų, sutrenkimų ir net šonkaulių lūžių. Dar du sportininkai susižeidė šeštadienio varžybose.

Kėdainių klubas „Vedavas“, užtikrintai pirmavęs visą sezoną, paskutiniame etape tik vienu tašku komandinėje įskaitoje nusileido Panevėžio “Semai“. Tačiau susumavus visų etapų taškus (986 taškai) išsaugojo lyderio pozicijas.

Šiaulių „Dakaro“ klubas nuo čempionų atsiliko 153 taškais ir pelnė antrąją vietą. Treti komandinėje įskaitoje liko Panevėžio “Semos“ sportininkai. Kelmės “Sphagnum“ tarp 20 komandų pelnė 7 vietą, o Pakruojo “Robusta“ — 9 vietą.

50 kubinių centimetrų klasėje čempionu tapo Arnas Milevičius atstovavęs klubui „Robusta“ iš Pakruojo. “Dakaro“ atstovas Nojus Gasiūnas šioje klasėje pelnė trečiąją vietą.

65 kubinių centimetrų klasėje nugalėjo Dovydas Karka atstovavęs „Dakaro“ komandai. Mykolas Barakauskas iš to paties klubo pelnė 6 vietą.

85 kubinių centimetrų klasėje daugiausiai taškų surinko ir nugalėjo Arminas Jasikonis iš „Vedavo“. Šiauliečiai šioje klasėje į geriausiųjų dešimtuką nepateko.

125 kubinių centimetrų klasėje ir jaunių klasėje čempionu tapo Janis Karklinš iš Latvijos. Jaunių klasėje 8 vietą pelnė pakruojietis Evaldas Šukys. Suaugusiųjų grupėje 7 vietą pelnė šiaulietis Darius Karlinskas.

Hoby A klasėje nugalėjo Nerijus Sipavičius atstovavęs klubui „Devyniukė“ iš Alytaus. Kelmiškis Gintautas Kaušius iškovojo antrąją vietą. “Dakaro“ sportininkas Buivys Vladislovas pelnė 5 vietą. Neblogai sekėsi pakruojiečiams: 6 vietą pelnė Žygimantas Bartusevičius, 7 vietą — Artūras Mecinauskas, 10 vietą — Mindaugas Ašakėnas.

Hoby B klasėje Biržų „Ponoro“ sportininkas Dalius Vaičekonis tapo čempionu, o trečiąją vietą pelnė “Dakaro“ atstovas Jurijus Čiuprinskas. Aidas Urbietis (“Dakaras“) pelnė 6 vietą, o “Šiaulių“ komandos atstovas Deividas Baranauskas — 8 vietą.

Veteranų klasėje nugalėjo Egidijus Adamonis iš Utenos klubo „Porteris“. Šiaulietis Gintaras Stankevičius šioje klasėje iškovojo trečiąją vietą, o Alvydas Ivanauskas — 8 vietą.

Open klasėje čempionu tapo Vytautas Bučas, čempionato įskaitoje dalyvavęs individualiai. Kelmiškis Gintautas Kaušius pelnė 7 vietą, o pakruojietis Artūras Mecinauskas — 9 vietą.

750 su priekabomis klasėje nugalėtojais tapo Liutauras Variakojis ir Arvydas Davidonis iš komandos „Ponoras“ (Biržai). Šiauliečiai Remigijus Mažulis ir Renatas Jankauskas iš klubo “Dakaras“ pelnė 5 vietą.

ATV klasėje nugalėjo Imantas Tamuliūnas atstovavęs komandai „Motorika“ iš Kauno. Kelmiškis Vykintas Laurinskas pelnė 9 vietą, o “Dakaro“ sportininkas Grantas Nausėda — 10 vietą.

ŠUOLIAI: Trasoje meistriškumą demonstruoja 125 kubinių centimetrų klasės sportininkai.