Autsaiderių mūšį laimėjo Izraelio rinktinė

Vakar Šiaulių arenoje, Europos vyrų krepšinio čempionato B grupės ture, dramatiška kova vyko tarp Izraelio ir Latvijos rinktinių — 91:88 (23:22, 24:23, 19:22, 25:21) laimėjo Izraelio krepšininkai, palaužę latvius. Žydai iškovojo pirmąją pergalę, o latviai lieka be laimėjimų.

Giedrius VAITKEVIČIUS

Varžybos pradėjo spurtais

Prieš tai vykusiose varžybose latviai 78:89 nusileido prancūzams, 77:92 serbams, 62:71 italams. Žydai 64:91 pralaimėjo vokiečiams, 68:85 prancūzams, 80:89 serbams.

Rungtynes geriau pradėjo Izraelio krepšininkai — tritaškį „įsmeigė“ Jotamas Halperinas (Yotam Halperin), dvitaškius pataikė Lioras Elyažu (Lior Eliyahu) ir Deividas Blu (David Blu). Prabėgus pusantros mačo minutės, žydai pirmavo 7:0.

Pabudę latviai, po Artūro Berzinio, Richardo Kuksiko (Rihards Kuksiks) ir Janio Blūmo taškų spurtavo 8:0 (8:7).

Šiaulių arenos publika skandavo „Latvija, Latvija!“, tačiau pirmojo ketvirčio vidurį sėkmingiau sužaidę žydai atitrūko 19:13, o po kėlinuko pirmavo 23:22.

12-ąją minutę Latvijos rinktinė rezultatą išlygino (24:24), o Šiaulių arenoje pasigirdo sirgaliaus raginimas: „Broliai, einam!“. Po dviejų kėlinių Izraelio krepšininkai pirmavo 47:45.

Dramatiška pabaiga

Trečiasis kėlinukas vyko labai atkakliai, o po jo 67:66 pirmavo latviai.

Paskutinį ketvirtį žaidimas svyravo tarsi ant svarstyklių. Likus pustrečios minutės, latviai rezultatą išlygino (83:83). Netrukus žydas J. Halperinas pataikė dvitaškį (85:83). Čia pat suklydo ir prasižengė latvis J. Blūmas. Žydai įmetė vieną baudos metimą iš dviejų ir prasižengė. Janis Strelniekas taip pat pataikė vieną tašku vertinamą metimą iš dviejų.

Latviai atsiliko 84:86, o krašte likęs laisvas Izraelio krepšininkas Gajus Pninis (Guy Pnini) pataikė tolimą metimą (89:84).

Latviams liko 18 sekundžių. R. Kuksikas įmetė iš toli (87:89). Abu baudos metimus prametė D. Blu. Vieną iš dviejų baudų pataikė Janis Strelniekas (88:89). Latviai vėl prasižengė. Izraelio rinktinės krepšininkas Galas Mekelis sumetė dvi baudas (91:88), o desperatiškas J. Strelnieko metimas iš pusės aikštės tikslo nepasiekė.

Niekas nenorėjo pralaimėti

26 taškus pelnęs L. Elyažu po rungtynių pagrindine pergalės priežastimi įvardijo didesnį norą laimėti: „Abi komandos šiandien žaidė gerai. Nenorėjome pralaimėti keturių varžybų iš eilės. Aš laimingas.“

Lemiamus baudos metimus įmetęs Izraelio rinktinės krepšininkas G. Mekelis tvirtino: „Sunkios rungtynės. Latvijos rinktinė — gera komanda. Ją palaiko daug sirgalių“.

14 taškų surinkusio Latvijos rinktinės krepšininko Artūro Šelakovo teigimu, latviai labai norėjo laimėti, tačiau koją pakišo baudų metimai. „Turėjome gerą galimybę nugalėti, bet ja nepasinaudojome. Neatkovodami kamuolių Izraelio krepšininkams suteikėme per daug antrų šansų. Rytoj stengsimės nugalėti vokiečius, nes neatvažiavome pralaimėti visas varžybas“, — guodėsi latvis.

Izraelio rinktinės strategas Arikas Šivekas (Arik Shivek) sakė, kad jo auklėtiniai pirmąsias tris rungtynes pralaimėjo, nes varžovų komandos buvo pajėgesnės. „Šiandien prastai sužaidėme mačo pabaigą, tačiau laimėjome. Esame laimingi, stengsimės rytoj įveikti italus ir važiuoti namo su dviem pergalėmis“, — ambicingų planų nestokojo A. Šivekas.

Latvijos rinktinės vyriausiąjį trenerį Ainarą Bagatskį tenkino komandos gynyba, tačiau lemiamu momentu latviai prarado koncentraciją. „Ar galime įveikti vokiečius? Sunkus klausimas. Kaip galiu atsakyti, būdamas profesionaliu sportininku? Mes niekada neiname pralaimėti“, — A. Bagatskį supykdė žurnalisto klausimas.

Izraelis-Latvija 91:88 (23:22, 24:23, 19:22, 25:21)

Izraelis: L. Eliyahu 26 (10 atk. kam.), G. Pnini 12, D. Blu 11 (6 atk. kam.), Y. Halperin 9 (5 atk. kam.), Y. Naimy 9, G. Mekel 7, Y. Ohayon 7, E. Kadir 5 (5 atk. kam.), T. Burstein 3, Y. Green 2.

Latvija: J. Blums 27 (6 rez. perd.), A. Selakovs 14, R. Kuksiks 12, J. Strelnieks 8, Davis Bertans 7, Dairis Bertans 7, M. Meiers 5, R. Freimanis 4 (6 atk. kam.), M. Jurevicus 2, A. Berzins 2.

LYDERIS: Latvijos rinktinės lyderis Janis Blūmas pelnė 27 taškus, pataikė po 4 iš 6 dvitaškių ir tritaškių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 4 kamuolius.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

APMAUDAS: Latvis Artūras Šelakovas po rungtynių neslėpė apmaudo — nepasinaudota gera galimybe laimėti.

BAUDOS: Lemiamu metu baudų nepataikęs Izraelio rinktinės amerikietis Deividas Blu (David Blu, su kamuoliu) po mačo galėjo atsikvėpti — jo atstovaujama rinktinė šventė pergalę.

ŽIŪROVĖ: Izraelio ir Latvijos rinktinių rungtynes stebėjo buvusi Šiaulių universiteto humanitarinio fakulteto dekanė, dėstytoja Genovaitė Kačiuškienė (viduryje).