
Naujausios
Aukso medalius iškovoja mažieji karatistai
Šiaulių „Saulės“ karatė sporto klubą pradėję lankyti mažamečiai broliai Rokas ir Benas Banevičiai greitai įsisavino šią sporto šaką ir iš kiekvienų varžybų grįžta su medaliais. „Norėjau, kad išmoktų savigynos. O dabar sūnūs patys veržiasi į treniruotes“, – sakė mėlyno diržo meistrė Banevičių mama Daiva.
Justina DIKŠAITĖ
justina@skrastas.lt
„Norėjau, kad išmoktų apsiginti“
Prasideda karatė treniruotė. Ant kiliminės dangos sustoja trys baltais kimono vilkintys mažamečiai. Susikaupę, į kumštelius sugniaužę rankas, jie ritmingai vienu metu sušunka japonišką kovos šūkį, kilsteli rankas, po to kojas, sukdamiesi į visas puses. Juos stebi šalia sportuojantys suaugusieji. Mažieji šotokan karatistai atrodo įspūdingai.
Šešiametį Beną ir dešimtmetį Roką į treniruotes atvežusi mama Daiva sakė pati trejus metus lankanti karatė. Sūnus į treniruotes atvedė tam, kad vaikai sutvirtėtų, išmoktų apsiginti.
„Tada dar gyvenome ne nuosavame name, o daugiabutyje. Kieme vaikai kabinėdavosi prie mano sūnaus, skriausdavo. Jis ne kartą skundėsi, todėl nusprendžiau, kad jam laikas išmokti apsiginti pačiam. Jaunylis Benas pasekė paskui brolį“, – sakė D. Banevičienė.
Moteris sakė pastebėjusi, kad jos atžalos sutvirtėjo, klauso jos patarimų, neatsikalbinėja. „Karatė – tarsi vyriškumo mokykla, kurios reikia kiekvienam berniukui“, – įsitikinusi mama.
Šiaulietė turi tris sūnus, vyresnylis jau penkiolikos metų ir turi žalią diržą.
Į treniruotes D. Banevičienė sūnus veža 2–3 kartus per savaitę, vaikai treniruojasi po 2 valandas.
Skina pergalę po pergalės
Lietuvos JKA (Japonų karatė asociacijos) viceprezidento Zenono Budraičio treniruojami berniukai kiekvieną savaitgalį vyksta į varžybas ir niekada negrįžta be medalių.
Neseniai Garliavoje vykusiame V Kauno rajono savivaldybės mero taurės karatė turnyre „Pirmasis wazari“ R. Banevičius 10–11 metų amžiaus grupėje ir jo brolis Benas (6 m.) nugalėjo kata rungtyje.
Pijus Šemeklis šešių metų amžiaus grupės finale susitiko su klubo draugu Benu ir jam taškais pralaimėjęs iškovojo antrąją vietą.
„Fantom“ rungtyje, kurioje techniškai smūgiuojama į medinį stovą, nepralenkiamas buvo B. Banevičius, surinkęs daugiausiai taškų ir pelnęs antrą aukso medalį.
Varžybose dalyvavo 180 karatistų iš Panevėžio, Utenos, Šalčininkų.
Per penkerių metų sportinę karjerą R. Banevičius turi iškovojęs 34 medalius ir absoliučiu savo amžiaus grupės Lietuvos čempionu yra tapęs 7 kartus. Dešimtmetis Rokas dažniausiai kovoja su 11–12 metų karatistais.
Brolį besivejantis Benas per metus iškovojo 9 medalius.
„Jaunesnio varžovo pranašumas slypi širdelėje – jei esi tigro dvasios, tai būtinai laimėsi“, – apie psichologinį karatisto parengimą kalbėjo 35 metus karatė treneriu dirbantis Z. Budraitis.
Treneris mato karatė sporto įtaką berniukams: „Iš pradžių Rokas buvo išsiblaškęs, piktas, dabar – pasitempęs ir ramus. Mokydamas karatė, mokau etikos, nes karatė be etikos – tik paprasčiausias snukiadaužis“.
Dabar treneris laukia kvietimo į Europos vaikų karatė čempionatą Švedijoje, į kurį vyktų trys mažieji karatistai.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
PRATIMAS: Karatė treniruotę Rokas (iš kairės) ir Benas Banevičiai, Pijus Šemeklis pradeda tempimo ir apšilimo pratimais.
SPRENDIMAS: Kiemo kaimynų vaikų skriaudžiamus sūnus Daiva Banevičienė nusprendė leisti į karatė treniruotes.
Asmeninė nuotr.
LAIMĖJIMAS: Trys šiauliečiai karatė turnyre Garliavoje pasidabino medaliais: Pijus Šemeklis (iš kairės) – sidabro, Rokas Banevičius – aukso, Benas Banevičius – dviejais aukso medaliais.