Atletė laimėjo beveik visus apdovanojimus

Kauno halėje vykusiose atvirose 25-osiose Lietuvos kultūrizmo, fitneso ir bikinio varžybose kultūrizmo 50-mečiui Lietuvoje paminėti bei atvirose 5-osiose Vilniaus kultūrizmo, fitneso ir bikinio taurės varžybose Šiauliams atstovavo trijų Šiaulių miesto klubų – „Gylio“, „Fit House“ ir „Elados“ – atletai. Daugiausiai apdovanojimų pelnė Ana Merdenova ("Gylys").

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Sunkus darbas davė vaisių

Kaune vykusiose varžybose devyniolikmetė A. Merdenova pirmąjį apdovanojimą iškovojo tapdama absoliučiai geriausia merginų jaunimo grupėje, kurioje varžėsi šešios merginos. Tai šiaulietei suteikė galimybę susikauti moterų grupėje. Čia merginą ir vėl lydėjo sėkmė.

Sėkmė Anos neapleido ir Vilniuje vykusiose varžybose, kur ji tapo absoliučia jaunimo ir moterų kūno fitneso čempione.

Mergina pasakojo, jog varžyboms intensyviai ruošėsi pusantro mėnesio pas trenerį Vidmantą Lukį. Sportavo šešis, kartais septynis kartus per savaitę po tris valandas: pusantros valandos ryte ir tiek pat vakare. Laikėsi labai griežtos dietos. Per dieną galėdavo suvalgyti penkių vištos kiaušinių baltymus, pusė virtos vištos krūtinėlės ir 100 gramų ryžių. Paskutinėmis dienomis prieš varžybas teko atsisakyti ir ryžių.

Mergina sako, kad šiame sporte jai ir yra sunkiausia laikytis griežtos dietos. Labai pasiilgsta bulvių patiekalų, sausainių, saldumynų.

Ana pasakoja, kad dėl nemiegotos nakties ir didelio jaudulio varžybose Kaune net buvo pasidarę silpna, svaigo galva. Jaudulys praėjo tik iškovojus pirmąją vietą.

Pergalės jaunimo grupėje Kaune Ana tikėjosi, tačiau Vilniuje manė, kad pavyks iškovoti tik antrąją arba trečiąją vietą. Tai, kad tapo nugalėtoja ir moterų grupėje, šiaulietei buvo tikra staigmena. Varžybose Vilniuje sako net jutusi priešiškus raumeningų varžovių žvilgsnius.

Visgi teisėjai daugiau dėmesio skyrė proporcijoms, mažiau – raumenynui. Pasak Anos, jei teisėjai būtų pirmiausia vertinę raumenyną, gal būtų užėmusi tik ketvirtąją vietą.

A. Merdenova pradėjo sportuoti būdama dvylikos. Į sporto salę ją atsivedė brolis, labai palaikė ir mama. Buvo padariusi pusantrų metų pertrauką, kai baiginėjo mokyklą, o neseniai vėl sugrįžo sportuoti. Mergina sako, kad ypač palaiko artimieji. Jie ir įkvepia atletę nepasiduoti, siekti užsibrėžto tikslo.

Po šių varžybų mergina turėjo tik dvi dienas atsipalaidavimui, kuomet galėjo sau leisti pavalgyti ir cepelinų, o dabar vėl kibo į darbą, laikosi griežtos dietos, nes ruošiasi gruodžio mėnesį Čilėje vyksiančiam pasaulio čempionatui.

Su taurėmis grįžo ir kiti sportininkai

Su taurėmis iš varžybų Kaune bei Vilniuje grįžo ir kiti Šiaulių atletai. Kaune jaunių iki 18 metų kultūrizmo kategorijoje Martynas Savickas ("Gylys") iškovojo antrąją vietą. Sportininkui pritrūko tik vieno taško iki pergalės. Vilniaus taurėje šiaulietis kovėsi su vyresniais atletais. Kultūrizmo jaunimo iki 23 metų kategorijoje iškovojo trečiąją vietą, taip pat buvo apdovanotas specialiu prizu kaip jauniausias varžybų dalyvis.

Donatas Kušleika ("Gylys") debiutavo kultūrizmo jaunių iki 18 metų grupėje ir iškovojo penktąją vietą. Vaikinui pavyko aplenkti kelis raumeningesnius sportininkus, nes išsiskyrė tobula kūno proporcija. Vilniuje sportininkas pelnė trečiosios vietos taurę klasikinio kultūrizmo jaunimo iki 23 metų grupėje.

Justinas Giniūnas ("Fit House“, treneris Armandas Narušis) iškovojo antrąją vietą gausioje „physique“ jaunimo iki 23 metų kategorijoje. Vilniaus taurėje Justinas kovėsi suaugusių grupėje ir liko šeštas.

Arūnas Šakarnis ("Gylys") jaunimo iki 23 metų klasikinio kultūrizmo kategorijoje pelnė trečiąją vietą. Vilniuje sportininkas iškovojo antrąją vietą.

Lina Kudrickė ("Fit House") bikinio kategorijoje aukštesnių kaip 166 cm ūgio grupėje iškovojo trečiąją vietą. Vilniaus taurėje Linai iki nugalėtojos titulo pritrūko tik vieno taško, iškovota antroji vieta. Absoliučioje bikinio kategorijoje šiaulietė buvo penkta.

Ramona Žiauberytė ("Fit House“, treneris A. Vandys) Vilniuje kovojo bikinio kategorijoje aukštesnių kaip 169 cm ūgio grupėje ir iškovojo antrąją vietą.

Iš Kaune startavusių 22 klubų „Gylys“ iškovojo trečiąją vietą. Tarp 32 trenerių trečiąją vietą pelnė V. Lukys. Vilniuje komandinį rezultatą „Gylys“ pakartojo. V. Lukys taip pat buvo trečias.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

TAURĖS: Šiaulietė devyniolikmetė Ana Merdenova Vilniuje ir Kaune vykusiose kultūrizmo ir fitneso varžybose iškovojo net septynias taures. Mergina juokauvo, kad net nepatogu buvo taip dažnai lipti ant scenos atsiimti apdovanojimų.