Atkakli kova aikštelėje kaitino ir gerbėjų kraują

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse „Šiauliai“ namuose pralaimėjo “Lietuvos ryto“ ekipai 77:87 ir užleido Vilniaus komandai antrąją vietą turnyrinėje lentelėje. Įtemptose rungtynėse aistrų netrūko ir aikštelėje, ir už jos ribų.

Živilė KAVALIAUSKAITĖ

zivile@skrastas.lt

Intriga iki pabaigos

Rungtynių pradžia buvo sėkmingesnė šiauliečiams. Jie per pirmąsias 5 minutes sugebėjo priversti tris kartus prasižengti vieną iš „Lietuvos ryto“ lyderių Bojaną Popovičių, kuris sėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Sėkminga gynyba ir taiklios atakos leido „Šiaulių“ komandai įsiveržti į priekį. Antrajame kėlinyje šiauliečiai buvo sukaupę 7 taškų persvarą (17 minutę — 40:33), bet jos išsaugoti nepavyko. Vilniečiai iki antrojo kėlinio pabaigos persvėrė rezultatą 45:44.

Per didžiąją pertrauką aistros iš aikštelės persikėlė į žiūrovų tribūnas: apsistumdė „Lietuvos ryto“ ir “Šiaulių“ fanai. Muštynių išvengta skubiai pasirodžius arenos apsaugai.

Energingai ir triukšmingai aistruoliai reaguodavo ir į, jų manymu, abejotinus teisėjų sprendimus. Įsiaudrinusius fanus, pradėjusius skanduoti „Viens, du trys, teisėjas gaidys!“, rankos mostu nuramino “Šiaulių“ treneris Antanas Sireika.

Nors po ilgosios pertraukos „Šiauliai“ žaidė kovingai, bet nugalėti pajėgių varžovų nepavyko.

Rezultatyviausiai „Šiaulių“ komandoje žaidė M. Kuzminskas, įmetęs 23 taškus. D. Low pelnė 14, D. Gailius — 13. “Lietuvos rytui“ M. Bjelica įmetė 20 taškų, B. Popovičius — 19. Rungtynėse nežaidė traumą besigydantis Donatas Zavackas.

„Šiaulių“ komandoje taip ir nedebiutavo amerikietis gynėjas Frankas Tolbertas. Sutartis su šiuo krepšininku nebus pasirašyta.

Pasak A. Sireikos, naujokas važiuoja namo: „Apmaudu, kad jis negalėjo padėti. Jis sako negalįs sportuoti dėl ligų“.

23-ejų metų žaidėjas daugiau dėmesio sulaukė ne dėl gabumų krepšinio aikštelėje, bet dėl išskirtinių rankų: ant abiejų krepšininko rankų yra po šešis pirštus. Po šešis pirštus turi ir krepšininko tėvas bei močiutė.

Pamalonino žaidimu

„Labai norėjome pamaloninti gausiai susirinkusius gerbėjus paskutinėmis šių metų rungtynėmis, žaistomis namuose. Bet pamaloninome tik žaidimu, bet ne rezultatu“, — po rungtynių sakė A. Sireika. Pasak trenerio, aikštelėje pritrūko jėgos: R. Grafui dar stinga meistriškumo, žaidžiant prieš M. Bjelicą.

„Stengėmės kolektyviai, kad nusiimtume kamuolius, privertėme varžovus prasižengti puolime“, — sakė treneris.

Aikštelėje neilgai užsibuvo B. Brownas. Pasak trenerio, žaidžiant su silpnesniais varžovais, jo meistriškumo stoka nežymi, bet kovojant Europos taurės rungtynėse ar prieš tokį varžovą kaip „Lietuvos rytas“, trūkumai greitai išryškėja, komandinis darbas ir puolime, ir gynyboje pradeda griūti.

Pasak „Lietuvos ryto“ trenerio Rimo Kurtinaičio, “Šiaulių“ žaidimas A. Sireikos dėka stabilizavosi, komanda žaidžia pakiliai, agresyviai, greitai. O Šiauliuose žaisti visą laiką sunku.

„Rungtynės, nežiūrint į rezultatą, buvo sudėtingos, iki paskutinės minutės vyko arši kova. Pirmą kėlinuką padarėme 8 klaidas ir 6 kartus leidome šiauliečiams atsikovoti kamuolius. Tai — komandos nesusikaupimas ir, iš dalies, priešininko neįvertinimas. Per pertrauką apie tai teko pakalbėti“.

Pasak R. Kurtinaičio, komandos užsieniečiai žaidžia banguotai, išskyrus B. Popovičių, kuris yra komandos siela.

Statistika

„Šiauliai“ — “Lietuvos rytas“ 77:87 (24:25, 20:20, 12:19, 21:23).

„Šiauliai“: M. Kuzminskas 23, D. Low 14 (8 rezultatyvūs perdavimai, 3 perimti kamuoliai), D. Gailius 13 (4 klaidos), M. Žukauskas 9, A. Šikšnius 7, R. Grafas 6, B. Brownas 4, V. Šarakauskas 1.

„Lietuvos rytas“: M. Bjelica 20, B. Popovičius 19, M. Gecevičius 18, A. Jomantas 11, S. Babrauskas 9, J. Sinica ir A. Baynesas po 4, D. Borovnjakas 2.

PLIKŠIAI: „Lietuvos ryto“ sirgaliai aistras kaitino apsinuoginę iki pusės.

ŠALTIS: „Šiaulių“ gerbėjai taip ir neišvydo žaidžiančio Franko Tolberto. Krepšininkas rungtynes stebėjo sušalęs, net mūvėjo pirštines.

AISTROS: Teisėjų sprendimai aistras kėlė ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų.

REZULTATYVUMAS: Sėkmingai su „Lietuvos rytu“ kovėsi Derikas Low, kuris pelnė 14 taškų, atliko aštuonis rezultatyvius perdavimus ir perėmė tris kamuolius.

EMOCIJA: Į įvykius aikštelėje emocingai reagavo „Šiaulių“ komandos treneris Antanas Sireika.