Apskrities klubai šventė pergales

Savaitgalį A lygos XVII turo rungtynėse pergales šventė „Šiaulių“ ir Pakruojo „Kruojos“ futbolininkai. Šiauliečiai namie nugalėjo Alytaus „Dainavą“, o pakruojiečiai – svečiuose Marijampolės „Sūduvą“.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

„Kruoja“ dar kartą pamokė „Sūduvą“

Šeštadienį „Sūduva“ norėjo revanšo po pirmosios nesėkmės 1:2. Marijampoliečių šturmas buvo numalšintas 21-ąją minutę. Po kampinio kamuolį galva į vartus pasiuntė Sergėjus Žygalovas (1:0).

Nedaug trūko, kad 36-ąją minutę „Sūduva“ rezultatą išlygintų. Po tolimo Povilo Leimono šūvio kamuolys atsimušė į skersinį.

60-ąją minutę kelis „Kruojos“ futbolininkus suklaidino Tadas Eliošius – „Sūduvos“ saugas pataikė į virpstą.

„Kruoja“ antrajame kėlinyje varžovų vartams grasino tolimais smūgiais. Netoli tikslo buvo Donatas Petrauskas ir Ernestas Veliulis.

„Turėjome vieną progą ir pasinaudojome. Vėliau gynėmės kaip kumštis“, – po mačo kalbėjo „Kruojos“ kapitonas Giedrius Slavickas.

Pasak „Sūduvos“ gynėjo Nerijaus Radžiaus, marijampoliečiai bandė atakuoti, bet „Kruoja“ smulkiomis, o kartais grubiomis pražangomis to daryti neleido.

„Žaidimas buvo lygus ir abi komandos buvo vertos trijų taškų“, – komentavo Pakruojo komandos vyriausiasis treneris Aidas Dambrauskas.

„Sūduvos“ vyriausiasis treneris Virginijus Liubšys buvo nekalbus: „Kruoja“ atidavė viską, ką galėjo, ir įmušė įvartį. Jų grubokas žaidimas privertė mus nervintis.“

Dar vienas puolėjo šou

Penktadienį Šiauliuose pirmojo įvarčio reikėjo laukti 24 minutes. Kamuolys vartų tinkle – po „Šiaulių“ saugo Andriaus Bartkaus smūgio iš toli (1:0).

35-ąją minutę po abejotino 11 metrų baudinio rezultatą išlygino Arsenijus Buinickis (1:1).

43-ąją minutę „Šiaulius“ į priekį dar kartą išvedė Artūras Rimkevičius. Puolimo lyderis pasinaudojo puikiu ekipos draugo Santjago Kesanelio (Santiago Cesanelli) perdavimu ir atsidūrė vienas prieš „Dainavos“ vartininką Aurimą Dubicką (2:1).

Pirmojo kėlinio pabaigoje A. Rimkevičius realizavo dar vieną abejotiną 11 metrų baudinį. Jį puolėjas uždirbo pats (3:1).

62-ąją minutę A. Rimkevičius pridėjo trečiąjį savo ir ketvirtąjį komandos įvartį. „Šiaulių“ futbolininkas A lygoje pasižymėjo 14 sykių ir yra rezultatyviausias (4:1).

71-ąją minutę „Dainavai“ dar vieną tikslų smūgį atliko Darius Cibulskas (4:2).

„Puikus rezultatas, – džiaugėsi A. Rimkevičius. – Kiekvienas rungtynes žaidžiu su nuskausminamais, niekaip neišsigydau traumų, bet sekasi.“

Pasak „Dainavos“ futbolininko D. Cibulsko, įmuštas įvartis džiaugsmo neteikia: „Blogos nuotaikos. Eilinį kartą labai silpnai gynėmės. Trūksta susikalbėjimo.“

„Šiaulių“ vyriausiasis treneris Gediminas Jarmalavičius džiaugėsi rezultatu, bet jį neramina praleisti įvarčiai.

„Turime vieną geriausių A lygos puolėjų. Rimkevičius šiandien buvo nesulaikomas. Futbolą puošia įvarčiai, tai akcentuoju kiekvienos treniruotės metu“, – sakė G. Jarmalavičius.

„Dainavos“ administratoriaus Rimanto Bačinsko nuomone, rungtynės žiūrovams turėjo patikti. Jo nuomone, „Šiauliai“ sustiprėję.

„Kruoja“ po pergalės pakilo į trečiąją vietą (30 taškų), į ketvirtąją nustumdama tiek pat taškų turinčią „Sūduvą“ (30 tšk.). „Šiauliai“ (21 tšk.) – penkti, „Dainava“ (18 tšk.) – šešta.

„Šiauliai“ – Alytaus „Dainava“ 4:2 (3:1)

Teisėjas: A. Kancleris (Klaipėda), 400 žiūrovų.

Įvarčiai: 24 min. A. Bartkus, 43 min. (iš 11m.), 45 min. ir 62 min. A. Rimkevičius ("Šiauliai"); 35 min. (iš 11m.) A. Buinickij, 71 min. D. Cibulskas ("Dainava").

Įspėjimai: 83 min. J. Gomes da Silva ("Šiauliai").

Marijampolės „Sūduva“ – Pakruojo „Kruoja“ 0:1 (0:1)

Teisėjas: J. Paškovskis (Vilnius), 800 žiūrovų.

Įvarčiai: 21 min. S. Žygalov ("Kruoja").

Įspėjimai: 72 min. P. Leimonas ("Sūduva"); 25 min. K. Matsion, 34 min. G. Slavickas, 66 min. M. Eltermanis, 74 min. T. Miklinevičius, 75 min. R. Diakiv, 84 min. A. Skroblas ("Kruoja").

Jono TAMULIO nuotr.

ĮVARTIS: „Šiauliams“ pirmąjį įvartį į „Dainavos“ vartus įmušė Andrius Bartkus (su kamuoliu).

Valdo KNYZELIO (LFF) nuotr.

SMŪGIS: „Kruojos“ pergalę lėmė Sergėjaus Žygalovo (kairėje) tikslus smūgis.

POZICIJA: „Sūduvą“ įveikusi „Kruoja“ susigrąžino trečiąją A lygos turnyrinės lentelės poziciją.