Šiaulių apskrities vyrų ir moterų futbolo klubai 2008-ųjų sezoną, kaip ir pernai, baigė uždarymo švente. Praeitą penktadienį Šiaulių arenos konferencijų salėje apdovanoti geriausi besibaigiančių metų apskrities futbolininkai ir komandos.

Marina VISOCKIENĖ

marina@skrastas.lt

„Gintra-Universitetas“ — septintą kartą čempionas

Teisę gauti apdovanojimus pirmoms vyrai galantiškai perleido dailiosios lyties atstovėms. Vienas sėkmingiausių sezonų šiemet susiklostė Šiaulių moterų klubui „Gintra-Universitetas“, tapusiam moterų “A“ lygos čempionu. Klubas taip pat laimėjo Baltijos Moterų Futbolo Lygą (BWFL). Šiek tiek prasčiau komandai sekėsi UEFA “Women's Cup“ turnyre, kur ji buvo antra pogrupyje. Kitąmet gyvavimo 10-metį švęsiantis “Gintra-Universitetas“ klubas Lietuvos čempionu tapo ketvirtą kartą iš eilės, komandai tai — septintas toks titulas.

Sėkmingą sezono pabaigą nugalėtojos atšventė, kaip ir užpernai, pozuodamos kitų metų kalendoriui ne su futbolo kamuoliu, o greta įspūdingų senovinių motociklų. Tiesa, į sezono uždarymo šventę futbolininkės atvažiavo ne mažiau įspūdingesniu limuzinu.

ŠAFF taurėmis, medaliais ir apskrities viršininko padėkomis apdovanotos ir nuo „Gintros-Universiteto“ keliais žingsniais atsilikusios komandos. Sidabro medalius laimėjo Ukmergės “Textilitė“, bronzą pelnė “Akmenės“ futbolininkės. Ukmergiškės pamalonino susirinkusiųjų akis: atsiimti apdovanojimų moterys išėjo, pasipuošusios vienodais languotais klasikiniais kostiumėliais.

Be dovanų neliko ir geriausios Lietuvos moterų futbolo asociacijos čempionato žaidėjos: vartininkė Greta Kaselytė iš „Textilitės“, gynėja Jurgita Mačikunytė iš “Gintros-Universiteto“, tos pačios komandos saugė Viktorija Budrytė, puolėja Raimonda Bložytė iš “Akmenės“. Rezultatyviausios, absoliučiai geriausios ir geriausios legionierės bei Baltijos lygos žaidėjos titulus iškovojo trys Šiaulių “Gintros-Universiteto“ futbolininkės: 32 įvarčius komandai pelniusi Rasa Imanalijeva, Raimonda Kudytė ir azerbaidžanietė Ana Alekperova.

„Šiaulių krašto“ nugalėtojų taurė — radviliškiečiams

Geriausių pasiekimų Šiaulių apskrities vyrų futbolo klubams pavyko pasiekti LFF II lygos Vakarų zonos pirmenybėse. Šiaulių „Juventos-99“ komanda, surinkusi 50 taškų, čia buvo antra. Kuršėnų “Venta“ su 34 taškais pelnė trečią vietą.

Apdovanota dešimt komandų, dalyvavusių LFF Šiaulių Apskrities III lygos pirmenybėse, skirtose dienraščio „Šiaulių kraštas“ taurei laimėti. Dar trys komandos užėmė prizines vietas: čempionų taurė ir medaliai iškeliavo į Radviliškį “Lokomotyvo“ komandai (vadovas — Vaclovas Pocevičius, geriausias žaidėjas — Aivaras Rudaitis), sidabro apdovanojimai įteikti Kuršėnų “Ventai-Grafų baldams“, bronzininkais tapo Šiaulių “Masera-Tigrai“.

Geriausiais iš geriausių 2008-ųjų Šiaulių apskrities futbolininkais tapo šiaulietis vartininkas Martynas Konteikis iš „Fanų“, gynėjas Aidas Tumėnas iš “Lokomotyvo“, saugas Virginijus Šimkus iš Šiaulių “Aitvaro“, pripažintas ir rezultatyviausiu čempionato futbolininku, puolėjas Vitalijus Daniličevas iš “Maseros-Tigrų“. Geriausiu lygos teisėju išrinktas Gintautas Mirauskas.

ŠAFF įvertino ir Šiaulių Futbolo Akademijos auklėtinius, aktyviai dalyvaujančius savo amžiaus grupių čempionatuose. Apdovanojimais pagerbti jaunųjų futbolininkų treneriai — Deivis Kančelskis, kurio 1996 metais gimę treniruojami berniukai pelnė pirmąją vietą Lietuvos čempionate, Jurijus Lukjančukas, kurio 1997 metų gimimo auklėtiniai tarp bendraamžių berniukų šalyje taip pat šiemet buvo pirmi, ir Nerijus Kuzmickas, jo 1992 metais gimę treniruojami berniukai Lietuvos čempionate iškovojo trečiąją vietą .

Kitame sezone bus dar daugiau futbolo

Deivis Kančelskis, Šiaulių Apskrities Futbolo Federacijos viceprezidentas, pasidžiaugė, kad Šiaulių apskrities federacija pagal žaidžiančių futbolą skaičių, skirtą vienam gyventojui, Lietuvoje užtikrintai pirmauja. „Džiugu, kad Šiaulių apskrityje futbolas — viena iš populiariausių sporto šakų, kurią renkasi ir vaikai, ir jaunimas, ir suaugusieji. Kitąmet bus tęsiami esami turnyrai, organizuojama dar daugiau vaikų turnyrų, stengsimės ne tik moraliai, bet ir materialiai paremti klubus, norinčius įrengti savo futbolo aikštynus“, — žadėjo D. Kančelskis.

„Gintra-Universitetas“ klubo prezidentas Gintaras Radavičius pasibaigusį sezoną apibūdino trumpai: “Puikus. Laimėjome beveik viską, ką galėjome. Gal tik šiek tiek pritrūko sėkmės ir poros taškų UEFA čempionų lygoje“. Kitais metais aukštai pakeltos kartelės prezidentas nuleisti nežada, trokšta, kad komanda “iškovotų viską, kas įmanoma ir prasibrautų į kitą UEFA lygos etapą“. Jis žada, kad komanda bus pastiprinta, jau vedamos derybos su žaidėjomis, priklausančiomis Rusijos klubams, bus pratęstos sutartys su Latvijos futbolininkėmis ir toliau komandoje žais azerbaidžanietės. Vasario 15-22 dienomis Vitebske su visomis galimomis kandidatėmis “Gintra-Universitetas“ dalyvaus UEFA kategorijos turnyre — SNG ir Baltijos šalių čempionų taurės varžybose.

ČEMPIONĖS: „Ginta-Universitetas“ klubo futbolininkės Lietuvos čempionėmis tapo ketvirtą kartą iš eilės.

TAURĖ: LFF Šiaulių Apskrities III lygos pirmenybių, skirtų dienraščio „Šiaulių kraštas“ taurei laimėti, čempionai — Radviliškio “Lokomotyvas“. Geriausias komandos žaidėjas — Aivaras Rudaitis (priekyje, pirmas iš dešinės).

SAUGAS: Virginijus Šimkus iš Šiaulių „Aitvaro“ pripažintas ne tik geriausiu 2008-ųjų Šiaulių apskrities saugu, bet ir rezultatyviausiu čempionato futbolininku.