Apskrities ekipos šventė pergales

Savaitgalį futbolo A lygos XIX turo rungtynėse pergales šventė Pakruojo „Kruoja“ ir „Šiauliai“. A lygos dublerių pirmenybių mačą laimėjo „Šiaulių-2“ futbolininkai.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

„Kruoja“ prieš atostogas įveikė „Taurą“

„Kruoja“ šeštadienį 3:1 namie nugalėjo Tauragės „Taurą“.

Šeimininkai aktyviai pradėjo rungtynes ir bandė pasižymėti. To nepavyko padaryti ilgai. Šansų turėjo ir „Tauras“. Poros puikių situacijų neišnaudojo Aleksandras Solovjovas.

Pakruojo komanda tikslą pasiekė 39-ąją minutę, kai Sergėjus Žygalovas mušė į vartus, pataikė į varžovą ir rikošetu skriejęs kamuolys suspurdėjo „Tauro“ vartų tinkle (1:0).

Po pertraukos dominavo „Kruoja“. Aktyviai rungtyniavo po keitimo pasirodęs Valerijus Čistjakovas. Jis 59-ąją minutę atliko rezultatyvų perdavimą G. Juškai, kuris iš kelių metrų pasiuntė kamuolį į vartus (2:0). Tas pats futbolininkas po puikaus perdavimo įmušė ir antrąjį įvartį – 73-ąją minutę tiksliai smūgiavo iš maždaug 14 metrų (3:0).

Rezultatas galėjo būti ir didesnis. „Kruoja“ rezgė vieną ataką po kitos. V. Čistjakovas pataikė į virpstą.

Mačo pabaigoje pasižymėjo ir retai į Pakruojo komandos aikštės pusę pereidavę tauragiškiai. 86-ąją minutę po standartinės situacijos kamuolį galva lietė Lukas Martišauskis, o po to iš kelių metrų galva įmušė ir Simonas Babilius (3:1).

Po rungtynių į trečiąją vietą pakilusi „Kruoja“ (34 taškai) ilsėsis iki liepos 11 dienos. Artimiausios Pakruojo komandos rungtynės – liepos 22-ąją svečiuose su „Šiauliais“.

„Tikiuosi, kad tai ne geriausios mano rungtynės „Kruojoje“. Jos ateityje, – po rungtynių sakė du įvarčius pelnęs G. Juška. – Visi patenkinti, atostogausime geros nuotaikos. Kadangi gyvenu Klaipėdoje, daug galvoti, ką veiksiu, nereikia – šalia jūra.“

„Kruojos“ vyriausiojo trenerio Aido Dambrausko nuomone, mačo pradžia buvo nervinga, nes šeimininkams nepavyko išnaudoti teritorinės persvaros: „Po pelnyto įvarčio vyrai atsipalaidavo, prasidėjo ne toks nervingas žaidimas. Mūsų komandoje didelė konkurencija, tad kiekvienas nori įrodyti, jog yra vertas žaisti startinėje sudėtyje.“

„Antrajame kėlinyje komanda pabiro. Aikštėje vyko chaosas. Galėjome praleisti ir daugiau įvarčių“, – kritiškai vertino „Tauro“ saugas Vladas Petkevičius.

Nekalbus buvo ir Tauragės komandos treneris iš Italijos Džiovanis Skanu (Giovanni Scanu): „Blogos rungtynės, pasirodėme labai prastai. Po 25 minučių septyni aštuoni žaidėjai nusprendė nebežaisti. Kai stengiasi tik trys keturi futbolininkai, sunku tikėtis teigiamo rezultato. Didžiausia bėda – koncentracija, žaidėjų psichologija. Šiandien mano komanda nusipelnė pralaimėti.“

„Šiauliai“ laimėjo sunkiai

Penktadienį „Šiauliai“ svečiuose 2:1 (2:0) įveikė Klaipėdos „Atlantą“.

„Šiauliai“ nuo pat mačo pradžios užspaudė šeimininkus ir tai davė vaisių – 6-ąją minutę po Tomo Birškio perdavimo į apatinį tolimąjį vartų kampą tiksliai smūgiavo Santjagas Kesanelis (Santiago Cesanelli, 1:0).

Svečiai ir toliau nemažino apsukų, galėjo pasižymėti ne kartą. 32-ąją minutę rezultatas galėjo tapti lygus. Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį į „Šiaulių“ vartus. Vyganto Zubavičiaus smūgiuotą kamuolį atmušė Šiaulių ekipos vartininkas Šarūnas Jurevičius.

40-ąją minutę „Šiauliai“ pasižymėjo dar kartą – iš baudos aikštelės prieigų kamuolį į vartus nukreipė Igoris Kozlovas (2:0).

Po pertraukos iniciatyvą į savo rankas perėmė „Atlantas“. Lygos autsaideris 50-ąją minutę įmušė įvartį – kamuolį į vartus pasiuntė buvęs „Šiaulių“ gynėjas Tasjienas Žanas Tračas (Taciano Jean Tratch, 2:1).

Klaipėdiečiai ir toliau rungtyniavo aktyviai. Sykį kamuolį nuo vartų linijos išmušė „Šiaulių“ gynėjai.

„Du skirtingi kėliniai. Pirmajame valdėme situaciją, galėjome pasižymėti ir daugiau. Antrajame pavargome, trūko sėkmės. Trys taškai iškovoti, bet žaidimas neramina“, – po rungtynių kalbėjo „Šiaulių“ gynėjas Laurynas Rimavičius.

„Šiaulių“ vyriausiajam treneriui Gediminui Jarmalavičiui susidarė įspūdis, kad šiauliečiai nuo antrojo kėlinio pradžios laukė susitikimo pabaigos: „Per paskutines penkerias rungtynes iškovojo keturias pergales. Manau, rezultatas geras.“

„Atlanto“ vyriausiojo trenerio Romualdo Norkaus nuomone, šeimininkai buvo verti lygiųjų: „Po mūsų įvarčio aikštėje didelio skirtumo neliko. Žaidėme daug drąsiau, neblogai rungtyniavo gynėjai.“

„Šiauliai“ (30 tšk.) užima penktąją vietą. Artimiausias rungtynes šiauliečiai ketvirtadienį žais Estijoje su Talino „Levadia“. Tai bus pirmasis Europos lygos pirmojo kvalifikacinio etapo mačas. Atsakomoji dvikova liepos 12-ąją, 19 valandą, vyks Šiauliuose.

„Šiaulių“ dubleriai laimėjo lengviau. Jie šeštadienį Šiauliuose „Atlantą-2“ sutriuškino 6:0 (6:0).

Šiauliečiai visus įvarčius pelnė pirmajame kėlinyje. Keturis kartus tiksliai mušė Edvinas Jasaitis (9, 30, 31, 45 minutėmis), po vieną – Rolandas Baravykas (18 min.) ir Dovydas Medžiaušis (24 min.).

Pakruojo „Kruoja“ – Tauragės „Tauras“ 3:1 (1:0)

Teisėjas: D. Miklovas (Palanga), 500 žiūrovų.

Įvarčiai: 39 min. S. Žygalov, 59 min. ir 73 min. G. Juška ("Kruoja"); 86 min. S. Babilius ("Tauras").

Įspėjimai: 85 min. M. Bilyk ("Kruoja"); 53 min. M. Lėkis, 63 min. V. Petkevičius ("Tauras").

Klaipėdos „Atlantas“ – „Šiauliai“ 1:2 (0:2)

Teisėjas: S. Dirda (Kaunas), 150 žiūrovų.

Įvarčiai: 50 min. J. Taciano ("Atlantas"); 6 min. S. Cesanelli, 40 min. I. Kozlovs ("Šiauliai"); 32 min. V. Zubavičius ("Atlantas") neįmušė 11 m. baudinio.

Įspėjimai: 28 min. D. Arlauskis, 53 min. J. Taciano, 69 min. D. Gordej, 86 min. K. Laukžemis ("Atlantas"); 31 min. I. Kirhners ("Šiauliai").

„Šiauliai-2“ – Klaipėdos „Atlantas-2“ 6:0 (6:0)

Teisėjas: D. Kunevičius (Kaunas), 50 žiūrovų.

Įvarčiai: 9 min., 30 min., 31 min. ir 45 min. E. Jasaitis, 18 min. R. Baravykas, 24 min. D. Medžiaušis ("Šiauliai").

Įspėjimai: 69 min. A. Babachin ("Atlantas").

Jono TAMULIO nuotr.

SUGRĮŽIMAS: „Šiaulių-2“ žaidimui dirigavo neseniai traumą išsigydęs Tautvydas Eliošius.

ĮVARTIS: Ką tik vieną iš keturių įvarčių į „Atlanto-2“ vartus pelnė Edvinas Jasaitis.

DVIKOVA: „Atlanto-2“ žaidėjai bando stabdyti „Šiaulių“ antrosios ekipos kapitoną Vytą Gašpuitį.