Ispanija — Serbija 84:59

37-ojo Europos vyrų krepšinio čempionato („Eurobasket 2011“) antrajame ture E grupėje penktadienį Vilniuje, “Siemens“ arenoje, nugalėtojos titulą ginanti Ispanijos rinktinė net 25 taškų skirtumu–84:59 (23:14, 20:18, 27:17, 14:10) įveikė Serbijos krepšininkus ir užsitikrino kelialapį į ketvirtfinalį.

Ispanai ėmė tolti nuo varžovų jau pirmajame kėlinyje. Baigiantis trečiajam kėliniui, brolių Gasolių vedama komanda buvo susikrovusi 29 taškų persvarą.

Ispanai dabar turi tris pergales iš keturių galimų, o serbų sąskaitoje — viena pergalė.

Rungtynių pradžioje ispanai pirmavo 6:2, 9:3, o, įpusėjus pirmajam kėliniui, jie įgijo 10 taškų persvarą — 15:5. Po 10 min. kovos Ispanijos komanda pirmavo 23:14. Antrajame kėlinyje ispanai, daugiausia Pau Gasolio pastangomis, atitrūko 39:22, o po dviejų kėlinių pirmavo 43:32. P. Gasolis iki pertraukos savo sąskaitoje turėjo 15 taškų.

Trečiajame kėlinyje ispanai dar labiau padidino apsukas. 29-ąją min. komandas skyrė 29 taškai — 70:41. Po to ispanai atsipalaidavo ir leido varžovams sumažinti skirtumą iki 16 taškų–54:70 (33-oji minutę). Bet labiau priartėti prie Ispanijos ekipos serbams nebepavyko.

Nugalėtojams P. Gasolis pelnė 26, o jo brolis Markas (Marc) — 20 taškų. Pastarasis dar atkovojo 10 kamuolių.

Serbijos ekipai 12 taškų pelnė Nenadas Krstičius.

E grupėje penktadienį dar susitiko Vokietijos ir Turkijos bei Lietuvos ir Prancūzijos rinktinės.

ELTA

INDĖLIS: Markas Gasolis Ispanijos rintkinei pelnė 20 taškų, atkovojo 10 kamuolių.

Irmanto SIDAREVIČIAUS nuotr. (ELTA) nuotr.