Antroji Šiaulių krepšininkų pergalė

„bcsiauliai.lt“ nuotr.
Po dramatiškos kovos namuose prieš Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ „Šiauliai“ išplėšė antrąją pergalę šiame sezone.

Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ sekmadienio vakarą jau laikė pergalę savo rankose, tačiau įspūdingą charakterį pademonstravę „Šiaulių“ krepšininkai paskutinėmis dvikovos akimirkomis išsigelbėjo ir išplėšė antrąją sezono pergalę. Saulės miesto komanda svečius iš Kėdainių įveikė 87:85 (20:13, 27:33, 20:16, 20:23).

„Šiaulių“ komandai šiose rungtynėse nevadovavo vyriausiasis treneris Antanas Sireika, kuris dėl turėto kontakto su koronavirusu sergančiu žmogumi šiuo metu laiką leidžią saviizoliacijoje. „Šiaulių“ vairą laikinai perėmė Robertas Giedraitis.

„Nevėžio-Optibet“ komandą į priekį vedė visos dvikovos metu dominavęs Vaidas Kariniauskas. Kėdainių ekipos įžaidėjas pelnė net 28 taškus ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus, tačiau paskutinę akimirką pergalę išplėšti galėjęs metimas iš tolimos distancijos tikslo nepasiekė.

„Nevėžis-Optibet“ buvo priekyje trimis taškais (82:85), kai rungtynių laikmatyje švietė paskutinė ketvirtojo kėlinio minutė. Vis dėlto Gediminas Orelikas smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą, o vėliau sekusi ilga Kėdanių ekipos ataka baigėsi klaida.

Rezultatas buvo lygus (85:85), ir „Šiaulių“ komanda pasileido į paskutinę ketvirtojo kėlinio ataką. Po krepšiu prasiveržęs G. Orelikas išprovokavo varžovo pražangą, pataikė abu baudų metimus ir laiko Kėdainių klubui išsigelbėti nebeliko.

Šiauliečiams šioje dvikovoje prastai krito baudų metimai (10/17), kas lygu 58 procentų taiklumui. Taip pat šeimininkai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (34/41), bet žymiai taikliau atakavo iš dviejų taškų zonos (63 proc. prieš 48 proc.).

„Šiauliams“ Elvaras Fridrikssonas pelnė 16 taškų (7 rez. perd.), Gediminas Orelikas – 15 (9 atk. kam)., Andy Van Vlietas – 12 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Justas Furmanavičius – 11.

„Nevėžiui-Optibet“ be V. Kariniausko taškų dar pelnė Sedrickas Barefieldas – 22, Panagiotis Kalaitzakis pridėjo 14 taškų.