Ant scenos lipo pajėgiausi šalies atletai

Šeštadienį Šiauliuose vyko 35-asis miesto kultūrizmo čempionatas ir 14-osios „Saulės taurės“ varžybos. Pastarosios sukvietė per pusšimtį pajėgiausių šalies atletų. Tarp jų išsiskyrė šiauliečiai, laimėję 13 medalių.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Laimėjo ir Europos čempionas

„Saulės taurės“ vyrų klasikinio kultūrizmo kategorijos nugalėtoju tapo šiaulietis Deividas Dubinas. Trečias toje pačioje įskaitoje buvo kitas Šiaulių sporto klubo „Gylys“ sportininkas Deivydas Sutkus.

„Man šis sezonas labai geras. Investuota daug jėgų, žinių, šeimos paramos, mane tenkino tik pirmoji vieta“, – sakė prieš porą savaičių Europos čempionu tapęs D. Dubinas.

Kitą savaitę D. Dubinas dalyvaus Lietuvos čempionate Kaune. Pavasarį jis ketina išbandyti jėgas Arnoldo Švarcnegerio organizuojamose varžybose Madride (Ispanijoje). Atletas dabar ieško rėmėjų.

Šiauliečiai tapo nugalėtojais

Gegužės 26-ąją šalies pirmenybėse varžysis ir kita „Saulės taurės“ čempionė – Elėja Lukytė. „Gylio“ sportininkė „Saulės taurėje“ nugalėjo merginų fitneso iki 23-ejų metų kategorijoje. Antra buvo Ana Merdenova ("Gylys").

„Nepavyko pademonstruoti tai ką, norėjau. Programą dėl traumos susikūriau vos prieš porą dienų, – pasakojo E. Lukytė. – Man šios varžybos mylimiausios.“

Moterų kūno fitneso čempione tapo Viktorija Petraitytė ("Saulininkas“, Šiauliai).

Tarp vaikinų nugalėjo Deividas Lukšas ("Geležiniai žmonės“, Šiauliai), aplenkęs antrojoje vietoje likusį Arvydą Naujoką ("Imperialas“, Šiauliai).

Porų kategorijos podiumą užėmė šiauliečiai. Pirmi buvo E. Lukytė ir Marius Megelaitis, antri – V. Petraitytė ir Justinas Gelumbickas, treti – A. Merdenova ir D. Sutkus.

Viena taurė iškeliavo į Jurbarką

Indrė Stanislovaitytė ("Fortūna“, Šiauliai) užėmė trečiąją vietą daugiausiai dėmesio ir šūksnių sulaukusioje moterų bikinio kategorijoje. Joje triumfavo Evelina Dranseikaitė ("Tauras“, Marijampolė).

Vyrų veteranų įskaitoje antras buvo J. Gelumbickas ("Saulininkas"). Šiaulietis pirmąjį vietą užleido debiutantui Sauliui Domkui iš Panevėžio.

18-mečių kategorijoje stipriausias buvo M. Megelaitis ("Oazis“, Šilutė).

Tarp vyrų kultūristų geriausiai sekėsi Dariui Bukšnaičiui ("Progresas“, Jurbarkas). Jis tapo ir absoliučiu „Saulės taurės“ nugalėtoju, tad į Jurbarką išsivežė vieną didžiulių taurių.

Kita liko „Gyliui“, triumfavusiam komandinėje įskaitoje (134 taškai). Antras buvo „Tauras“ (79), trečias – „Saulininkas“ (68), ketvirtas – „Progresas“ (58), penktas – „Geležiniai žmonės“ (54), šeštas – „Pasimatymas“ (Kaunas, 33).

Tarp trenerių nugalėjo Vidmantas Lukys ("Gylys“, 90), aplenkęs Rinaldą Česnaitį ("Tauras“, 79), J. Gelumbiciką (68), Arvydą Mickų ("Progresas“, 67), Ramūną Tarvydą ("Geležiniai žmonės“, 54) ir praėjusių metų absoliutų čempioną Arūną Vandį ("Fortūna“, 53).

Objektyviausiu teisėju tapo Aleksandras Marcinkus iš Tauragės. Antra liko Elena Stasiukynienė (Marijampolė), trečias – Vladas Kapcevičius (Kėdainiai).

Pasak organizatorės Audronės Lukienės, arbitrų reitingai – labai aukšti: „Teisėjai vertino drąsiai, neatsižvelgdami į titulus.“

Sportininkai liko patenkinti

Kiekvienos „Saulės taurės“ kategorijos pajėgiausiam šešetukui atiteko taurės. Prizininkai džiaugėsi medaliais ir tradicinėmis varžybų skulptūrėlėmis.

„Renginys pavyko, sportininkai liko labai patenkinti“, – reziumavo A. Lukienė.

„Saulės taurės“ varžybose dalyvavo 57 atletai. Neatvyko organizatorių laukti svečiai iš Latvijos. Tą pačią dieną vyko ir kaimyninės šalies čempionatas.

„Manome, kad ant Šiaulių scenos lipo stipriausi Lietuvos sportininkai. Turėjome ir Europos, pasaulio čempionato prizininkų“, – džiaugėsi A. Lukienė.

Organizatoriai – „Gylys“ ir Šiaulių apskrities kultūrizmo federacija.

Šiaulių čempionas – Deividas Dubinas

Kartu įvyko ir 35-asis Šiaulių miesto kultūrizmo ir fitneso čempionatas.

Absoliučiu vyrų nugalėtoju tapo D. Dubinas. Antras liko J. Gelumbickas, trečias – D. Lukšas, ketvirtas – D. Sutkus, penktas – Viktoras Černyšovas ("Piramidė"), šeštas – Rolandas Čeberiakas ("Geležiniai žmonės").

Moterų čempione išrinkta V. Petraitytė. Ji vienu tašku aplenkė E. Lukytę. Trečiąją vietą užėmė A. Merdenova.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

VARŽYBOS: „Saulės taurės“ varžybose dalyvavo 57 pajėgiausi šalies atletai.

ČEMPIONAS: Europos čempionas Deividas Dubinas pozicijų neužleido. Jis tapo „Saulės taurės“ vyrų klasikinio kultūrizmo kategorijos ir absoliučiu Šiaulių miesto kultūrizmo čempionato nugalėtoju.

NUGALĖTOJA: „Gylio“ sportininkė Elėja Lukytė „Saulės taurėje“ nugalėjo merginų fitneso iki 23-ejų metų kategorijoje.