14-metė čempionė pasiilgo baseino

14-metė čempionė pasiilgo baseino

14-metė čempionė pasiilgo baseino

Viena perspektyviausių Šiaulių plaukikių Alina Taran nekantrauja pradėti naująjį sezoną. 14-metė šalies čempionė ambicinga – ji svajoja apie šalies rekordus ir startą 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Giedrius VAITKEVIČIUS

sportas@skrastas.lt

Norėtų pagerinti rekordų

– Alina, kaip leidi atostogas?

– Gerai. Daug laiko būnu su draugais. Birželį dalyvavau stovykloje Alytuje, tad draugų labai pasiilgau. Be to, greitai rugsėjis, tad nebeturėsiu laiko su jais būti.

Kai šilta, važiuojame prie ežero. Planuojame nukeliauti iki Jūrmalos. Saulė šviečia, ja ir džiaugiamės.

– Spėjai pasiilgti plaukimo?

– Taip. Treniruotės man patinka labiau, nei mokykla. Baseine plaukti galėčiau nuo ryto iki vakaro. Neseniai dalyvavau Platelių maratone. Plaukiau 1800 metrų. Likau ketvirta.

– Kada prasidės pasiruošimas sezonui?

– Rugsėjį. Ateisime, pradėsime nuo poros kilometrų ir pamažu atstumą didinsime. Taip reikia, kad nepakenktų širdžiai, neskaudėtų kojų. Negalima pulso sukelti iki begalybės.

Pirmosios varžybos turbūt bus spalio viduryje – Dambrausko taurė Šiauliuose.

– Treneris Kęstutis Jankevičius davė nurodymus vasarai?

– Taip. Jis mano, kad trys mėnesiai poilsiui per daug. Du mėnesius pailsėjau ir pradėjau kasdien eiti į sporto klubą ir stengtis paauginti raumenis. Man trūksta jėgos, tad daugelis stebisi, kodėl taip greitai plaukiu.

– Kokie artėjančio sezono tikslai?

– Noriu pasiekti du šalies moterų plaukimo rekordus – 400 metrų kompleksiniu būdu ilgame ir trumpame baseine. Taip pat planuoju įvykdyti normatyvą, kad patekčiau į Europos jaunimo iki 16 metų čempionatą.

Dirbti verta

– Kodėl pasirinkai plaukimą?

– Kai buvau šešerių, tėvai gimtadienio proga leido į stovyklą, kurioje išmokau plaukti. Išplaukiau į gilumą, drebėjau, tačiau reikia matyti baimę, kad išmoktum plaukti.

Po stovyklos pasakiau mamai, jog noriu lankyti plaukimo treniruotes. Buvau per jauna, tad specializavausi sinchroniniu plaukimu. Tapau Lietuvos čempione, o vėliau perėjau pas trenerius Jūratę Lazdynaitę ir Kęstutį Jankevičių.

– Kokie didžiausi tavo pasiekimai?

– Esu Lietuvos suaugusiųjų čempionė 200 metrų plaukimo peteliške rungtyje. Man priklauso šalies 13-mečių rekordai, plaukiant 200 metrų peteliške ir 400 metrų kompleksiniu būdu.

Jei nori pasiekti rekordus, reikia labai daug dirbti. Keliuosi penktą valandą ryto, be penkiolikos šešios būnu baseine. Pasportuoju ir keliauju į mokyklą. Grįžtu, einu į muzikos mokyklą ir vėl einu į treniruotę.

Labai pavargstu, bet verta. Be darbo nieko nebus.

– Tarp geriausių 2011 metų plaukimo mokyklos „Delfinas“ sportininkų užėmei trečiąją vietą. Ką tau reiškia šis titulas?

– Pagrindinės varžovės – mano draugės. Esu trečia, bet norėtųsi ir aukštesnės vietos. Galbūt ateityje dar pakilsiu.

– Kas tau padeda siekti tikslų?

– Tėvai. Nors jie patys nesportavo, bet mato, kad daug dirbu ir jiems patinka, yra noras padėti. Mama labai palaiko. Tėtis žino visas varžoves, per kokį laiką reikia nuplaukti. Be to, ir treneris skatina kuo daugiau dirbti.

Idealas – Rūta Meilutytė

– Kokie didžiausi tikslai?

– Kaip ir visų sportininkų – patekti į olimpiadą. Manau, 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės yra realu. Kai dirbi, viskas įmanoma.

– Turi idealų?

– Po Rūtos Meilutytės pasirodymo Londone visi išsprogino akis. Ji visiems parodė, kad viskas įmanoma.

Su Rūta esu bendravusi. Manau, ji padarė gerą žingsnį išvykusi į Angliją. Ten sportininkams suderintas plaukimas ir mokykla. Jie miega, keliasi, turi laiko pailsėti. Lietuvoje taip pat viskas gerai, tačiau kartais namų darbus reikia ruošti iki dvyliktos nakties, o keliuosi penktą ryto.

– Neplanuoji pasekti Rūtos pavyzdžiu ir išvykti?

– Jei „Delfino“ mokykla norės, tikrai važiuosiu. Išvykti galiu nors ir rytoj. Tėvai taip pat palaikytų, iškart išleistų.

– Dabar plaukimo pasaulyje – euforija?

– Rūta siekė, kad plaukimas labiau išpopuliarėtų. Jai tai pavyko padaryti. Tikiuosi, kad padaugės lankančių plaukimo treniruotes.

– Kalbama, jog Lietuvoje plaukikams itin prastos sąlygos. Kaip jas vertinti?

– Man Šiaulių centriniame baseine sąlygos geros. Kai pasakė, jog jos prastos, nustebau. Yra dušas, šilta rūbinė... Viskas gerai.

Atstovautų tik Lietuvai

– Kaip sekasi mokytis?

– Šiemet būsiu Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos aštuntokė. Septintojoje klasėje mano vidurkis buvo 8,7.

– Į muziką sukti neketini?

– Šiemet baigiau muzikos mokyklą. Grojau pianinu. Manau, su sportu daugiau pasieksiu, nei su muzika.

– Tavo šaknys – ne Lietuvoje?

– Tėvai rusai ir aš esu rusaitė. Lietuviškai kalbėti išmokau nuo nulinės klasės.

– Atstovautum Lietuvos ar Rusijos rinktinei?

– Tik Lietuvos. Čia esu pripratusi. Treneris deda visas jėgas į mane. Nenorėčiau atstovauti Rusijai. Žinoma, ten daugiau stiprių plaukikių, bet ir čia yra viskas, ko reikia.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

VEIKLA: 14-metė Alina Taran šiemet bus „Sandoros“ progimnazijos aštuntokė. Pianinu grojanti plaukikė baigė ir muzikos mokykla.

PLAUKIKĖ: Alina Taran rugsėjį kibs į darbus – kelsis penktą ryto, eis į treniruotes, mokyklą, vakare – vėl į baseiną.