AR TIKRAI ESAME GARBINGI?

AR TIKRAI ESAME GARBINGI?

AR TIKRAI ESAME GARBINGI?

Vasario 27 d. kelios partijos Šiauliuose pakvietė pasirašyti dokumento „Dėl garbingos kovos 2011 m. savivaldybės tarybų rinkimuose“. Keistas kvietimas. Susirinko, kad pasakytų: „Mes – ne vagys, ne apgavikai, mes – garbingi žmonės.“ Ar tikrai? Juk dar nepasirašę šio dokumento kai kurie Seimo nariai jau apgavo rinkėjus. Juk jei jie netaps Šiaulių meru, grįš dirbti į Seimą. Taigi kur ta garbė?

Moralė paprasta lietuvių kalba yra dorovė, žmogaus elgesį reguliuojančios normos, principai. Rodos, viskas paprasta, kai kalbama apie elgseną. O ar kitaip turėtų būti politikos erdvėje? Beje, antikoje apie moralią politiką nekalbėta. Tai buvo norma. Prieš keletą metų viena opozicijoje buvusi Lietuvos partija trimitavo žodžius, kad politika gali ir turi būti morali. Iškilusi į valdžią, apie moralią politiką partija kalbėjo vis rečiau. Sunkmečiu šios teisinės ir moralinės problemos niekas nebesprendžia.

Ar esti šiandien moralios politikos elementų Lietuvoje?

Prieš rinkimus kyla daug klausimų:

Ar moralu:

1. Kai Seimo nariai „veda“ į Šiaulių savivaldybės tarybą sąrašus, bet oficialiai pareiškia, kad dirbs taryboje tik tada, jei taps meru? Kitu atveju jie grįš į Seimą, t. y. apgaus rinkėją.

2. Kai politikai, paskendę skandalų, korupcijos, molo jūroje, neatsistatydina nei iš Seimo, nei iš savivaldybių tarybų?

3. Kai valstybei gelbėti atimamos („pasiskolinamos“) pensininkų dorai uždirbtos pensijos?

4. Kai Šiauliuose ypač tvarkomos, apšviečiamos tik kelios pagrindinės gatvės arba tos, kuriose gyvena viršininkai, nors mokesčius mokame visi?

Šį klausimų sąrašą galima tęsti, bet kiek galima mintyse dėlioti tik minuso ženklus, pabodo Negatyvas. Pasiilgau pliusų. Juk moratoriumas moraliai politikai nepaskelbtas. O kaip galvojate Jūs, mieli šiauliečiai?

Savarankiškas kandidatas į Šiaulių miesto tarybą doc. Stasys Tumėnas

Politinė reklama. Užs. Nr. 71687

Politinė reklama bus apmokėta iš S. Tumėno politinės kampanijos sąskaitos