Naujausios
„Galiu padėti valdantiesiems ir pasakyti už juos, jeigu jie nedrįsta – apie jokį senatvės amžiaus ilginimą negali būti net kalbos“, – sako L. Kukuraitis.
Buvusio ministro teigimu, bet kokie svarstymai apie tai, kada ir kaip Lietuvoje galėtų didėti amžius, reikalingas norint išeiti į pensiją, šiuo metu tik kelia įtampą visuomenėje ir neduoda jokios naudos.
„Visi yra pavargę nuo karantino ribojimų, visuomenėje gausu įtampos, vyresnio amžiaus žmonių nedarbas šiuo metu didelis ir nemažėja, verslai praneša apie bankrotus ir būtinybę atleisti žmones, kalbama apie žmonių traukimąsi į šešėlį. Tad ar net ir teorinė diskusija apie pensinio amžiaus didinimą negąsdina visuomenės, dar labiau jos neišbalansuoja ir ar neskatina jų rinktis socialiai neteisingus sprendimus čia ir dabar?“, – klausia L. Kukuraitis.
Seimo nario teigimu, kalbėti apie vyresnio amžiaus žmonių ilgesnį išlikimą darbo rinkoje yra būtina, tačiau ne tokiame kontekste.
„Visuomenė sensta, tačiau visos eskaluojamos prognozės paremtos senomis metodikomis, darbo pobūdis keičiasi vystantis technologijoms, tad visiškai neaišku, kas mūsų ateityje laukia, ypač turint pastarųjų metų teigiamas Lietuvos demografines tendencijas, per dešimtmečius įvyksiančius didžiulius pokyčius tiek darbo rinkoje, tiek žmonių gyvenimo trukmėje. Tikrai daug adekvačiau Vyriausybei būtų staigiai spręsti tai, kaip padėti vyresnio amžiaus žmonėms įsidarbinti ir išlaikyti juos darbo rinkoje dabar, nes, skirtingai nuo kitų amžiaus grupių, jie šiuo metu iškritę iš darbo rinkos į ją nebegrįžta. Tai yra problema ir valdžia pandemijos metu turėtų būtent tuo užsiimti, o ne užmigti ant dar sausio mėnesį patvirtinto prastovų mechanizmo ar dar blogiau – visus gąsdinti 20 metų baisiomis perspektyvomis? O gal taip norima nukreipti žvilgsnį nuo nesėkmingo pandemijos socialinių pasekmių valdymo?“ – sako L. Kukuraitis.