Alfredo Pliadžio nuotr.
Penkiakovininkė L. Asadauskaitė iškovojo pasaulio taurę ir kelialapį į olimpines žaidynes.
Tokijuje (Japonija) vykstančiame pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės finale – lietuvės Lauros Asadauskaitės-Zadneprovskienės triumfas. Lietuvė penktadienį tapo varžybų nugalėtoja ir iškovojo kelialapį į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.

35-erių L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė surinko 1394 taškus
Prieš paskutinę – bėgimo ir šaudymo – rungtį L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė buvo trečia ir nuo lyderės atsiliko tik 9 sek. Jau po pirmojo bėgimo rato ji tapo lydere ir vėliau pirmavo iki finišo.
Plaukimo rungtyje penktadienį 2012 metų olimpinė čempionė lietuvė surinko 296 taškus ir užėmė 26-ąją vietą. Papildomame fechtavimo etape L. Asadauskaitė pralaimėjo vienintelę kovą prancūzei Elodie Clouvel ir papildomo taško nepelnė. Jojimo rungtyje mūsiškė surinko 293 taškus ir pasidalino 9–14 vietas. Bėgimo ir šaudymo rungtyje (570 tšk.) jai atiteko septinta vieta.
Pasaulio taurę L. Asadauskaitė iškovojo trečiąjį kartą. Anksčiau ji šias varžybas laimėjo 2012 ir 2015 metais.
Kita lietuvė Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė (1365 tšk.) užėmė ketvirtąją vietą. Iki bronzos jai pritrūko vos 1 sek. Lietuvė prieš paskutinę rungtį buvo vos 18-a, bet bėgdama ir šaudydama pasiekė geriausią rezultatą (608 tšk.).
Plaukime G. Venčkauskaitė (2.18,73; 273 tšk.) buvo 18-a, papildomame fechtavimo etape taškų nepelnė, o jojime surinko maksimalų taškų skaičių – 300.
Sidabro medalį pelnė prancūzė E. Clouvel (1383 tšk.), bronzos – vokietė Annika Schleu (1366 tšk.).
Finalinės varžybos prasidėjo ketvirtadienį su pagrindiniu fechtavimo etapu. Jame L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė (262 tšk.) buvo pirma, o G. Venčkauskaitė-Juškienė (184 tšk.) – 24-a.