
Naujausios
Pirmadienį Indonezijos rytuose išsiveržė ugnikalnis, į dangų išmesdamas milžinišką 18 km pelenų stulpą, pranešė valdžios institucijos, o dar prieš kelias savaites dėl to paties ugnikalnio išsiveržimo teko atšaukti dešimtis skrydžių į populiarią kurortinę Balio salą ir iš jos.
Levotobi Laki Lakio kalnas – 1 584 metrų aukščio ugnikalnis, stūksantis turistų pamėgtoje Floreso saloje, – išsiveržė 11.05 val. vietos laiku (3.05 val. Grinvičo laiku), teigiama vulkanologijos agentūros pranešime.
„Įvyko Levotobi Laki Lakio išsiveržimas... stebimas pelenų stulpas, kurio aukštis siekia maždaug 18 000 metrų virš viršukalnės“, – nurodė agentūra.
Ji įspėjo, kad smarkiai lyjant gali kilti pavojingų laharų – vulkaninių medžiagų purvo ar nuolaužų srautų – potvyniai, ypač paupio vietovėse.
Apie padarytą žalą ar aukas kol kas nepranešama.
Geologijos agentūros vadovas Muhammadas Wafidas pranešė, kad ugnikalnio aktyvumas yra „labai didelis, jam išsiveržiant girdėti sprogimai, nuolat dreba žemė“.
Jis paragino gyventojus laikytis mažiausiai šešių kilometrų atstumu nuo ugnikalnio ir dėvėti kaukes bei saugotis vulkaninių pelenų.
Praėjusį mėnesį išsiveržus tam pačiam ugnikalniui buvo atšaukta dešimtys skrydžių į Balį ir iš jo. Ant keleto ugnikalnį supančių bendruomenių iškrito vulkaninių pelenų lietus, teko evakuoti mažiausiai vieno kaimelio gyventojus.
Levotobi Laki Lakis kelis kartus buvo išsiveržęs ir praėjusių metų lapkritį, tuomet buvo priversti evakuotis tūkstančiai žmonių, teko atšaukti daugybę tarptautinių skrydžių į Balį.
Po pirmadienį užfiksuoto išsiveržimo apie tai, kad būtų atšaukti skrydžiai, kol kas nepranešta.
Oro uostų operatoriaus „InJourney Airports“ klientų aptarnavimo agentas naujienų agentūrai AFP sakė, kad, nepaisant išsiveržimo, Balio tarptautinis Ngurah Rajaus oro uostas veikia kaip įprasta.
Indonezijos transporto ministerija ir oro uostų operatorius į naujienų agentūros AFP prašymą ką nors pakomentuoti kol kas neatsakė.
Laki Lakis, kurio pavadinimas indoneziečių kalba reiškia vyrą, turi ir kalną dvynį – už jį aukštesnį, bet ramesnį 1 703 m aukščio ugnikalnį, kurio pavadinimas Perempuan indoneziečių kalba reiškia moterį.
Ramiojo vandenyno „ugnies žiede“ esanti Indonezija – didžiulė archipelago valstybė – dažnai patiria seisminį ir vulkaninį aktyvumą.