"Šiauliai" krito po pratęsimo

BC "Šiauliai" nuotr.
Vasario 16-ąją vykusiose krepšinio rungtynėse - lietuviški akcentai.
Dramatiškose Lietuvos krepšinio lygos ("Betsafe-LKL") rungtynėse ketvirtadienį Šiauliuose "Gargždai" (4-16) po pratęsimo 99:92 (25:24, 19:26, 15:21, 21:9, 19:12) palaužė ilgą laiką pirmavusius "Šiaulius" (10-10).

Į pergalę "Gargždus" lemiamu metu tempė naujokas Rodney Purvisas, kuriam tai buvo antras mačas "Betsafe-LKL". Jo sąskaitoje – 24 taškai, iš kurių per pratęsimą buvo surinkta 11.

Gargždų ekipa pergalėmis pavijo Pasvalio "Pieno žvaigždes" (4-15), kurios turi viena nesėkme mažiau, ir padidino atotrūkį nuo Prienų "Labas GAS" (2-18). Šiauliečiai lieka septintoje turnyro lentelės vietoje.

Rungtynių pradžia buvo gana lygi, nors po Isiah Osborne‘o tolimo metimo "Gargždai" atitrūko kiek labiau – 25:19. Tiesa, Donatui Sabeckiui užteko 39 sekundžių, kad savo paties iniciatyva skirtumą rėžtų iki minimumo – 24:25.

Dabar jau šiauliečiai ėmė iniciatyvą į savo rankas (34:29), o kol svečių atakos strigo, Radoslavas Pekovičius ir Kyle‘as Mangasas augino šeimininkų persvarą – 38:29. Ji kol kas buvo rekordinė šiauliečiams. Spurtavę "Gargždai" gelbėjo savo padėtį, o Joshua Newkirko šūvis skirtumą mažino iki vos vieno metimo (38:40), tiesa, po dviejų kėlinių priekyje liko šeimininkai – 50:44

"Šiaulių" komandoje lyderystę rodė Antino Jacksonas ir Martynas Varnas, taip po didžiosios pertraukos skirtumas pirmąsyk pasiekė dviženklę ribą – 63:48. Atrodė, kad antra pusė šeimininkams gali tapti gana rami, tačiau "Gargždai" šias mintis sudrumstė.

6:0 – taip ketvirtą kėlinį atidarė lygos debiutantai, tuo tarpu į Pauliaus Danusevičiaus tolimus šūvius atsakinėjo Jylanas Washingtonas ir Marius Runkauskas – 76:77. Užvirė labai atkakli kova, kurioje I. Osborne‘as pataikė dvitaškį su pražanga bei taip persvėrė rezultatą, tiesa, baudos metimo neišnaudojo – 80:79. Vis tik tai buvo penktoji pražanga Arminui Urbučiui, tad šiauliečiai liko be kapitono.

Liko 2 minutės, laikas ėjo, bet komandos atakų produktyviai nesurengė. Galiausiai likus 13 sek. pražanga fiksuota R. Purvisui, tad baudų mesti stojo M.Varnas. Pirmoji skriejo pro šalį, antrąją pavyko pataikyti, tad įsivyravo lygybė – 80:80. I. Osborne‘o metimas tikslo nesiekė – laukė pratęsimas.

Jame R. Purvisas rinko labai reikalingus taškus "Gargždams", o Šarūnas Beniušis realizavo baudas – 87:83. Nors A. Jacksonas lengvus taškus taip pat pelnė, R. Purvisas smeigė tritaškį – 90:85. Galiausiai būtent jis augino skirtumą iki dviženklio ir svečiai atsidūrė per žingsnį nuo pergalės – 95:85. Po R. Pekovičiaus šūvio šeimininkai turėjo vilčių (92:97), bet jos tirpo po J. Newkirko baudų metimų.

Beje, pirmoji ekipų tarpusavio akistata irgi buvo karšta – ten "Šiauliai" išvargo pergalę 78:76.

Sezono rekordą "Betsafe-LKL" gerino A. Jacksonas, kuris "Šiauliams" pelnė 19 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei rinko 26 naudingumo balus.

"Šiauliai": Antino Jacksonas 19 (7 rez. perd.), Martynas Varnas 18, Paulius Danusevičius 13 (11 atk. kam.), Donatas Sabeckis 11 (2/8 trit.), Radoslavas Pekovičius 8.

"Gargždai": Rodney Purvisas 24, Šarūnas Beniušis 19 (7 atk. kam.), Jylanas Washingtonas (9 atk. kam.) ir Isiah Osborne‘as – po 15, Joshua Newkirkas 13.