
Naujausios
SKAITYTOJAI KREIPĖSI
Paramos kruopas puola kirmėlės
Šiaulietė, gavusi „Maisto banko“ paramą produktų paketais, išsigando, juose radusi kirmėlių ir kandžių. Kita šiaulietė prekybos centre pirktų kirmėlėtų kruopų koše vos nepamaitino kūdikio. Specialistai sako, jog kirmėlių dauginimuisi turėjo įtakos karšta vasara.
Sigita STONKIENĖ
siga@skrastas.lt
Košė su kirmėlėmis
„Prieš mėnesį gavau maisto produktų paketus, tačiau jie buvo su kirmėlėmis. Atsidariusi pakuotę, norėjau išvirti vaikui “Trijų grūdų dribsnių“ košės, bet užpylusi kruopas vandeniu, pamačiau, kad viršuje plaukioja riebios kirmėlės. Kitame, manų kruopų, maišelyje irgi buvo mažų vabaliukų“, — redakcijai pasakojo šiaulietė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi).
„Maisto banko“ paramą ji gauna jau pusę metų, bet nekokybiški pasitaikė pirmą kartą.
Moteris iš pradžių maniusi, kad gyvių galbūt įsiveisė jos spintelėje. Tačiau įtarimų sukėlė tai, kad kruopų pakeliai buvo neatidaryti. Vėliau ji nustebo sužinojusi, jog kirmėlėtų grūdų kruopų, manų, ryžių ir miltų paramos paketuose aptiko dar kelios jos pažįstamos, kurios maisto paketus pasiėmė skirtingose miesto parduotuvėse.
— Aš dirbu ir dar turiu, ką duoti vaikui. O ką daryti tiems, kurie neturi? — pašnekovei netgi kilo įtarimų, jog per labdarą atsikratoma pasenusiais maisto produktais. — Aš viską išmečiau, visą paketą, nes bijojau naudoti maistui.
Apie nekokybiškus produktus moteris pranešė Šiaulių valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.
Rengiant publikaciją, į redakciją kreipėsi kita šiaulietė. Devynių mėnesių kūdikį auginanti moteris sakė tik per plauką jo neprimaitinusi kirmėlėta koše: „Pakabinau šaukštą — žiūriu kirmėlės raitosi“.
Produktai galioja vienerius metus
Šiauliuose „Maisto banko“ paketų dalijimą organizuoja, užsakymus teikia “Raudonojo kryžiaus“ draugijos Šiaulių komitetas.
Pasak Ilonos Sungailienės, „Raudonojo kryžiaus“ draugijos Šiaulių komiteto sekretorės, maisto dalijimo projekto koordinatorės, panašių nusiskundimų dėl kirmėlėtų produktų prieš dvejus metus sulaukta iš Radviliškio. Tačiau, atlikus patikrinimą, skundas nepasitvirtino.
„Produktai tiesiai iš gamintojų yra pristatomi šalies rajonams: miltai, makaronai, kruopos — iš Lietuvos, cukrus — iš Lenkijos, kuris šiemet dalytas tiktai kartą per metus. Prie kiekvieno gaunamo produkto yra sertifikatai, galiojimo terminas — vieneri metai. Pavyzdžiui, jeigu kruopos pagamintos liepos mėnesį, jos galios iki kitų metų liepos“, — sakė I. Sungailienė.
Po karštos vasaros — kirmėlių sezonas
Nors šiuo metu maisto paketai nėra dalijami, Šiaulių apskrities valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba reagavo į šiaulietės skundą. Vakar vienoje iš pasirinktų „Kubo“ parduotuvių, kuriose dalijami maisto paketai, atlikto patikrinimo metu prekybos salėje rasta aruodinėmis kandimis užkrėstų sveriamų džiovintų vaisių. 4,3 kilogramo šių vaisių išimta iš prekybos.
„Parduotuvės sandėlys švarus, jame kenkėjų nėra. Kadangi radome užkrėstų vaisių, galima daryti prielaidą, kad maisto produktai galėjo būti užkrėsti parduotuvėje ir užsikrėtė vieni nuo kitų“, — po patikrinimo sakė Rasuolė Minickienė, Šiaulių apskrities maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji specialistė, maisto produktų inspektorė. Parduotuvės vedėjai bus taikoma nuobauda.
Specialistė nenustebo, iš „Šiaulių krašto“ sužinojusi apie dar vieną skundą dėl kirmėlėtų kruopų. Šį rugsėjį Maisto ir veterinarijos tarnyba tokių skundų iš gyventojų sulaukia itin dažnai.
R. Minickienės teigimu, dėl to kalta itin karšta vasara, kuomet pro atvirus langus ir duris į patalpas priskrido aruodinių kandžių, kurios, radusios terpę, gana gausiai dauginasi. Maisto inspektorė patartų namuose produktus laikyti sandariuose stikliniuose induose, mat nuo vienos užterštos pakuotės gali užsikrėsti visi spintoje esantys produktai. Aruodinės kandys nesunkiai prakanda kruopų maišelius ir patenka į vidų.
KIRMĖLĖS: Tokia dribsnių koše su kirmėlėmis šiaulietė vos neprimaitino devynių mėnesio kūdikio.
Justino KRYŽIAUS nuotr.