Be vandens liko ir gyventojai, ir mokykla

Be vandens liko ir gyventojai, ir mokykla

SKAITYTOJAI KREIPĖSI

Be vandens liko ir gyventojai, ir mokykla

Savo ir kaimynų vardu į redakciją kreipėsi Šiaulių Pabalių mikrorajono Ievų gatvės gyventoja Janina Balkaitienė — žmonės nebeturi geriamojo vandens.

Petras BALČIŪNAS

petras@skrastas.lt

Vandenį tenka pirkti

Moteris pasakojo, kad vandens, kurį naudodavo iš vandens kolonėlės, nebėra jau savaitė, nors sutrikimų pasitaikydavo ir ankčiau. Raštelis, jog kolonėlė dėl techninių gedimų laikinai neveikia, neguodžia, nes niekas neatvažiuoja jos taisyti. Žmonės nežino, kur ieškoti konkretaus atsakymo.

Janina vandens su karučiais važiuodavo gerą kilometrą. Bet tai vis geriau, nei vandenį pirkti parduotuvėje. Moters šeima per dieną sunaudoja apie 10 litrų geriamojo vandens, už kurį tenka sumokėti daugiau kaip keturis litus. „Pensininkams tai prabanga“, — sako moteris.

Daugelis Pabalių gyventojų turi šulinius, bet bijo vartoti vandenį maistui. Higienistai nustatė, kad ir Janinos, ir kitų kaimynų šuliniuose nitratai smarkiai viršija leistinas normas.

Lydėdama prie kolonėlės, Janina kalbėjo, jog vanduo čia buvo nemokamas, bet daug kas sutiktų šiek tiek mokėti, kad tik nereikėtų pirkti ar rizikuoti vandeniu iš šulinių.

Pasigirdo gyventojų nuomonių, kad kolonėlė gal specialiai neremontuojama, nes Pabaliuose prasidėjo vandentiekio ir kanalizacijos tinklų tiesimas, ir neveikianti kolonėlė tarsi užuomina, jog gyventojai turi pradėti galvoti apie prisijungimą prie centralizuotų tinklų. Janina sako, jog tai irgi būtų prabanga.

Dvi versijos

„Šiaulių kraštas“ kreipėsi į bendrovę “Šiaulių vandenys“ ir ten išgirdo, jog ši kolonėlė — ne bendrovės, bet Jaunimo mokyklos nuosavybė ir ją turėtų prižiūrėti pati mokykla.

Šios mokyklos direktorė Loreta Tamulaitienė sakė, jog arba visiškai susidėvėjo kelis dešimtmečius naudotas siurblys, arba gręžinyje išseko vanduo. Tokį direktorės įtarimą sustiprina tai, kad pastaruoju metu siurblys pradėjo siurbti vandenį su smėliu. Į siurblį pateko smėlio, jį teko išvalyti, bet po kurio laiko siurblys vis tiek sustojo. „Gal vandens gyslai pakenkė pradėtos tiesti vandentiekio ir kanalizacijos trasos?“ — spėliojo L. Tamulaitienė ir nuogąstavo, jog ir mokykla rudenį gali neturėti vandens.

Jeigu kaltas siurblys, mokykla naujo neįpirktų.

Kolonėlės nepavyko perduoti

Prieš šešerius metus mokykla prašė, kad gręžinį perimtų UAB „Šiaulių vandenys“. Bet yra dingusi techninė dokumentacija, be kurios kolonėlės perimti bendrovė negalėjusi.

Dabar L. Tamulaitienė kreipėsi į Šiaulių savivaldybės administraciją, prašė įmonės „Paslauga“ padėti išspręsti problemą. “Mes labai suinteresuoti, kad žmonės ant mūsų nepyktų, tačiau kol kas nieko konkretaus negaliu pažadėti“. Direktorė neatmeta, kad kolonėlę gali tekti uždaryti.

KELIAS: Janina Balkaitienė vandens į kolonėlę eidavo gerą kilometrą, bet tai geriau engu dabar pirkti parduotuvėje.

BAIMĖ: Jaunimo mokykloje baiminamasi, kad vandens nebus ir rudenį.

UŽRAŠAS: Užrašas kol kas žada laikinus nepatogumus, bet nėra jokių garantijų. 

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.