Žiemos šventėje – lediniai išbandymai

Žiemos šventėje – lediniai išbandymai

Žiemos šventėje – lediniai išbandymai

Sekmadienį į pavasariu dvelkiančią Žiemos šventę prie Rėkyvos ežero atvyko į eketę panirti pageidavę sveikuoliai, žiemos sporto mėgėjai bei linksmas pramogas pamėgę šiauliečiai, taip pat svečiai iš Latvijos.

Natalija KONDROTIENĖ

natalija@skrastas.lt

Tradicinėje Žiemos šventėje vyravo pavasariškos nuotaikos: tirpo sniego likučiai, oro temperatūra buvo pliusinė, o besirenkantys į šventę žmonės vengė lipti ant vandeniu apsemto tirpstančio ledo. Žiūrovai atrakcijas stebėjo nuo tilto. Tirpstantis ledas bei šventė nė motais buvo poledinės žūklės mėgėjams, kurių buvo prisėta ant Rėkyvos ežero.

Šventės organizatoriai — Šiaulių kūno kultūros mokykla ir Rėkyvos kultūros namų darbuotojai — šventės dalyvių laukė nuo vidurdienio.

Prie laužo apšilti ir linksmintis kvietė folklorinio ansamblio „Salduvė“ bei kaimiškos kapelos “Šelmiai“ nariai. Į šventę susirinkusius žmones stebino ledo jachtų demonstruojamos figūros. Norintys traukė virvę ir kilnojo svarsčius. Vyko įvairūs atrakcionai, buvo galima pajodinėti žirgais.

Šunų vikrumo rungtys, Jaunųjų technikų centro aviamodelių ir aitvarų varžybos šventės dalyvius išjudino kartu su grupės „Išjunk šviesą“ nariais. Tuo metu prasidėjo ir pirmą kartą į šventės programą įtraukto “Šiaurinio ėjimo“ treniruotė.

Šventės kulminacija — tradicinės „ruonių“ maudynės. Šiaulių sveikuolių klubas “Šviesuoliai“ šiemet pasikvietė bendraminčių ir iš apskrities, ir iš Latvijos: Rygos, Jelgavos. Sveikuoliai dar prieš šventės pradžią atvyko — pasiruošti ne tik maudynėms eketėje, bet ir varžyboms. Sveikuoliai plaukimo varžybose rungėsi 12 metrų ledinio vandens atkarpoje. Ant kranto išlipę “ruoniai“ šildėsi mobilioje indėniškoje pirtyje.

„Žiemos šventėse dalyvaujame nuolat. Šiemet suskaičiavome, kad tai darome jau 15 metų“, — sakė Šiaulių sveikuolių klubo pirmininkė Irena Alzbutienė.

RUONIAI: „Ruonių“ maudynes Šiaulių sveikuoliai per Žiemos šventes rengia jau penkioliktus metus.

 

PLAUKIMAS: Ledinėje eketėje surengtos 12 metrų plaukimo varžybos.

 

PIRTIS: Gera išsiperti ir pirtelėje.

 

LINKSMYBĖS: Sveikuolių ratelis po maudynių.

 

PAVASARIS: Žiemos šventėje — pavasario balos.

 

VEIDAI: Šventės veidai.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.