
Naujausios
Pertvarkomi kaimo paštai
Šiuo metu pertvarkomi keturi Kelmės rajono kaimų ir Kelmės miesto pirmasis kilnojamasis paštai. Kaimuose pertvarkomi Liolių, Pakražančio, Šaukėnų ir Vaiguvos paštai. Nuo sausio 28 – osios didžiąją dalį jų funkcijų perima mobilieji laiškininkai. Naikinami 6,7 kaimo laiškininkų etatai ir įsteigiami 6,9 mobiliojo laiškininko etato.
Mobilieji laiškininkai gaus ne tik naujus automobilius, bet ir planšetes bei kitą darbui reikalingą įrangą.
Nedidelę dalį savo darbo laiko mobilieji paštininkai praleis buvusiuose paštuose, kad gyventojai galėtų užsakyti spaudą, išsiųsti siuntas, laiškus, po to važiuos į gyventojų namus: nuveš užprenumeruotus leidinius, siuntinius, laiškus, išmokės pašalpas, priims prenumeratą, siuntas, per paštininką gyventojas galės sumokėti mokesčius ir gauti daugelį kitų universalių paslaugų.
Tie gyventojai, pas kuriuos laiškininkas neužsuka, nes jie neužsisakę laikraščių ir žurnalų, laiškininką galės išsikviesti.
Antrasis etapas
Tai jau antrasis mobiliojo laiškininko projekto etapas. Pirmasis vyko prieš dvejus metus. Kelmės rajone buvo įsteigtas vienas mobiliojo laiškininko etatas. Laiškininkas dirba Pakražančio krašte.
Įgyvendinus mobilaus laiškininko projekto antrąjį etapą, kaimiškų vietovių paštai bus pertvarkomi, miesto paštai liks nepakitę.
Vieneri metai skiriami pereinamajam laikotarpiui, kad gyventojai priprastų prie pokyčių: įprastas paštas jų miestelyje dirbs trumpiau, jo patalpose tam tikromis valandomis lauks mobilusis laiškininkas, kuris suteiks visas pašto paslaugas.
Po pereinamojo laikotarpio liks tik Kelmės centrinis paštas, iš kurio kasryt pas gyventojus išvyks mobilūs laiškininkai.
Projektas sugalvotas taupumo sumetimais. Į kaimų paštus ateina vis mažiau gyventojų. Jau ir iki šiol 70 procentų visų pašto paslaugų teikdavo laiškininkai. Todėl neapsimoka išlaikyti pastatų. Laiškininkas paslaugas gali teikti ir kliento namuose. Taip paštas dar labiau priartėja prie žmogaus.
Nereikės "daužyti" savų automobilių
Iki šiol laiškininkai kaimo gyventojams laikraščius, laiškus, pašalpas, dalį pensijų ir siuntas vežiojo senais nuosavais automobiliais. Už tai paštas jiems mokėjo nuomos mokestį.
Tačiau dažnas laiškininkas sakydavo, jog tenka turėti bent du nuosavus automobilius, kad vienam sugedus, galėtum sėsti į kitą ir laiku atlikti savo pareigas.
Dabar paštininkai persės į naujus gero pravažumo automobilius. Jų visiems Lietuvos mobiliesiems laiškininkams nupirkta 440.
Automobiliai bus pažymėti Lietuvos pašto skiriamosiomis spalvomis bei logotipu, tad atokiose sodybose gyvenantys žmonės iš tolo atpažins pašto darbuotoją.
Automobiliai pritaikyti saugiai važinėti regioniniais bei kaimo keliais ir yra talpūs. Juose tilps daug siuntų ir darbo priemonės. Jei automobilis sugestų, techninę pagalbą laiškininkai gaus bet kuriuo paros metu, o įvykus rimtam gedimui, automobilis bus pakeistas kitu tokiu pat tarnybiniu automobiliu, kad pašto paslaugos būtų teikiamos nenutrūkstamai.
Mobilusis paštas pasieks ir neįgalius, sergančius, garbaus amžiaus žmones, kuriems nueiti iki pašto būdavo sunku arba iš viso neįmanoma. Todėl pagalbos tekdavo prašyti kaimynų ar artimųjų.
Po pirmojo mobiliojo laiškininko įvedimo etapo atlikti tyrimai rodo, jog 73 procentai gyventojų patenkinti paslaugomis. Daugelis norėtų ir papildomų paslaugų: kad paštininkas į namus pristatytų vaistus, padėtų išsiųsti ir gauti pinigus, padėtų sudaryti lizingo bendrovių kredito sutartis, pristatytų į namus maistą.