
Naujausios
Baltijos šalių petankės žaidėjai pradėjo „Baltic Cup 2019“ sezoną
Gegužės 18 dieną Šiauliuose, petankės aikštyne prie Talkšos ežero, vyko tradicinių „Baltic Cup 2019“ petankės varžybų I etapas. Jame savo rankos taiklumą išbandė trejetai – 12 moterų ir 21 vyrų komanda iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.
Šiauliams atstovavo viena moterų komanda bei jungtinė Šiaulių ir Kauno klubų moterų komanda, trys vyrų komandos ir jungtinė Šiaulių ir Kauno klubų vyrų komanda.
Sužaidus keturis žaidimus šveicariška sistema, komandos pasidalijo į pogrupius po 8 komandas. Pirmasis pogrupis – pirmos 8 komandos – kovojo dėl pagrindinių prizų ir įskaitinių taškų. Kitos komandos kovojo dėl 9–16 vietų ir 17–21 vietų, dėl prizų paguodos turnyre.
Vyrų grupėje pirmąją vietą iškovojo šiauliečiai – RB LT komanda: Rolandas Žinevičius, Edvardas Paulauskas, Paulius Rulinskas. Antri liko „Vyrai LT“ petankės žaidėjų trejetas: Almantas Burneika, Paulius Bagdanavičius, Eventas Jočionis. Trečioje vietoje – „Tietaigeri“ komanda: Rolandas Kukcinavičius, šiauliečiai Ričardas Balčiauskis ir Aridanas Jankauskas.
Tarp moterų geriausiai sekėsi Latvijos petankės žaidėjoms – MIX LV komanda (Lelde Stūre, Jekaterina Soika, Dace Ida) iškovojo pirmąją vietą, aplenkusi antroje vietoje likusią „Moterys LT“ trejetą (Irmą Bagdanavičienę, Doringą Burneikienę, šiaulietę Andrą Ivaniuščenko) ir trečią vietą laimėjusią „Trio LV“ (Aida Petersone, Eva Martinsone, Inga Apmane).
Antrasis „Baltic Cup 2019“ etapas birželio mėnesį vyks Latvijoje, trečiasis liepos mėnesį – Estijoje.
Petankės turnyrą „Baltic cup“ 2013 metais įkūrė trys klubai: „Boule“ (Latvija), „Valga“ (Estija) ir „Šiauliai“. Šeštus metus sportininkai renkasi kasmet, norėdami išaiškinti geriausias Baltijos šalių moterų ir vyrų petankės komandas.
Petankininkai džiaugėsi gerai organizuotu turnyru, o organizatoriai, petankės sporto klubo „Šiauliai“ nariai, dėkojo visiems, prisidėjusiems, kad turnyras įvyktų.
Petankės entuziastai kiekvieną trečiadienį nuo 18 valandos sporto aikštyne prie Talkšos ežero kvietė visus norinčius susipažinti su petankės žaidimu ir jį išbandyti.
„Šiaulių krašto“ inf.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Komanda „Tietaigeri“ iškovojo trečiają vietą tarp 21 vyrų komandos. Meta šiaulietis Ričardas Balčiauskis.
Petankės turnyre kovojo 12 moterų komandų.
Petankės rutuliai krito aikštyne prie Talkšos ežero.
Petankės sporto klubo „Šiauliai“ nuotr.
Pergalę galėjo lemti ir centimetras.