
Naujausios
Taryba nusprendė gelbėti abiturientų klasę
Praėjusią savaitę vykusiame paskutiniame šios kadencijos posėdyje Joniškio rajono taryba, tvirtindama 2019–2020 metų klasių komplektų bei priešmokyklinių ir ikimokyklinių grupių skaičių ugdymo įstaigose, nusprendė savivaldybės lėšomis išlaikyti būsimą dvyliktą klasę Žagarės gimnazijoje. Trūkstant mokinių buvo svarstoma jos nebeformuoti.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Novogreckis pateikė neguodžiančią statistiką: palyginti planuojamų 2019–2020 mokslo metų klasių skaičių su 2018–2019 mokslo metais, jis mažėja septyniais komplektais nuo 118 iki 111. Mokinių į mokyklas ateis 135 mažiau.
Sudėtingiausia padėtis fiksuota Žagarės gimnazijoje – dėl būsimos 12-os klasės. Dabar vienuoliktokų mokosi dešimt, bet, pasak skyriaus vedėjo, skaičiuojama, kad jų dėl prastų mokymosi rezultatų liks tik aštuoni arba net šeši, nes kai kuriems gali būti neleidžiama laikyti egzaminų. O mažiausiai klasės komplekte turi būti 12 mokinių. Norint klasę formuoti nepaisant reikalavimų, savivaldybei reikės prisidėti maždaug 35 tūkstančiais eurų, tai yra – skirti visą išlaikymą, nes valstybės išlaikymas tokiu atveju nebeskiriamas. Tiesa, gimnazijos direktorius Virgilijus Kančelskis minėjo, kad tiek daug lėšų greičiausiai neprireiks, nes mokykla stengiasi taupyti, daromos jungtinės pamokos, kai kurių dalykų vyksta konsultacijos ir vaikai mokosi savarankiškai.
Komitetuose išklausę direktoriaus argumentus rajono Tarybos nariai bendrame posėdyje nusprendė 12-ą klasę Žagarės gimnazijoje 2019–2020 mokslo metais palikti, iš rajono savivaldybės biudžeto skiriant 100 procentų reikalingų mokymo lėšų.
„Dabar padarytas principinis sprendimas – palikti dvyliktą klasę Žagarėje. Vėliau jau prieš rugsėjį atskiru sprendimu bus numatoma, kiek konkrečiai klasės išlaikymui reikės skirti lėšų,“ – sakė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Novogreckis.
Dar svarstant klasių komplektų ir priešmokyklinių bei ikimokyklinių grupių klausimą komitetuose buvo kilę abejonių ir dėl galimybės Kriukų pagrindinėje mokykloje formuoti atskirą priešmokyklinę grupę, nes joje suskaičiuoti 8–9 vaikai, o norint ją formuoti būtina turėti 10. Nelikus minėtos grupės būtų kilęs klausimas dėl su ja dirbančios specialistės ir taip nedidelio krūvio sumažinimo. Be to, būtų buvusi paskleista negera naujiena tėveliams, kurie nematydami perspektyvos galėjo pasirinkti kitus darželius ir mokyklas, tada jau atsirastų grėsmė „subyrėti“ būsimai pirmajai klasei.
Tačiau per savaitę laikinai mokyklos direktorės pareigas einanti Ligita Eitkevičienė informavo savivaldybės administraciją, kad surasti devintas ir dešimtas priešmokyklinukai, tad permainų mokyklos struktūroje nebus.
Joniškio „Aušros“ gimnazijoje ateinančiais mokslo metais nebebus formuojama Suaugusiųjų skyriaus dešimta klasė, nes tėra šeši mokiniai, tačiau problemų dėl to nekils ir papildomo finansavimo neprireiks, nes direktorius planuoja savo įsakymu suformuoti grupę.
Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje trūksta mokinių dviejose klasėse: ketvirtoje jų yra tik septyni, o turi būti mažiausiai aštuoni, ir šeštoje – yra tik penki. Tad suplanuota ketvirtą klasę sujungti su trečia, o šeštą su septinta. Dėl to, pasak Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Jono Novogreckio, sutarta su direktore Asta Žilinskiene.
Autorės nuotr.
Žagarės gimnazijos direktorius Virgilijus Kančelskis, taip pat ir būsimi dvyliktokai bei jų tėveliai gali atsikvėpti – rajono Taryba nusprendė šią klasę leisti formuoti ir skirti 100 procentų išlaikymą.