
Naujausios
Nelegaliame šiukšlyne atsidūrė ir negyvas šuo dėžėje
Joniškyje Mato Slančiausko gatvėje esančiame miesto turgelyje kovo 20 dieną tarp įvairių atliekų gyventojas aptiko dėžėje supakuotą negyvą šunį. Policija aiškinasi, kokiomis aplinkybės gyvūnas ten išmestas ir kas tai padarė.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Suverstų atliekų krūvą, kurioje būta ir buities rakandų, ir šiukšlių maišuose, užfiksavęs bei socialiniame tinklapyje pasidalinęs joniškietis Vitalijus Keršis nusprendė apžiūrėti ir atliekų turinį, nes Joniškio seniūnė Janina Augustinaitienė teigė, kad išsiaiškinti, kas nelegalaus sąvartyno kaltininkas, nepavyko. Tad atliekos tiesiog bus surinktos ir išvežtos. Pilietiškas joniškietis, kuriam, kaip pats sako, nuo senų laikų artimos ir labai rūpi aplinkosaugos problemos, nutarė pabandyti pats nustatyti galimus tvarkos pažeidėjus, tad apsirengęs specialią aprangą apžiūrėjo esamą turinį. Jo dėmesį patraukė viena dėžė, apvyniota lipnia juosta, kurioje turėjo būti supakuoti veterinariniai produktai – klijai, skirti graužikams gaudyti. Tai liudija pavadinimas ant dėžės.
Apžiūrint dėžę, ji plyšo ir vyras pamatė viduje įdėtą negyvą šunį.
„Šunelis atrodė senas, neveislinis. Mano spėjimu, jis galėjo būti užmigdytas tokias paslaugas teikiančioje įmonėje, supakuotas į dėžę ir atiduotas savininkui. O žmogus kažkodėl juo tokiu būdu atsikratė“, – savo versiją „Šiaulių kraštui“ išdėstė V. Keršis.
Vyras iškvietė policiją. Apie radinį buvo informuotas Joniškio butų ūkis, kurio beglobių gyvūnų priežiūros specialistas keturkojį išvežė saugoti, kad temperatūros pokyčiai neskatintų kūno irimo. Ant šuns kūno išorinių smurto žymių nesimatė. Renkama medžiaga.
Lietuvoje įstatymai griežtai draudžia užkasti gyvūnų kūnus pamiškėse, parkuose ar tuo labiau išmesti į konteinerį, nelegalų šiukšlyną, kaip atsitiko šiuo atveju. Pažeidėjams gresia nemenkos baudos.
Pasak Joniškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko Giedriaus Kuolo, augintinių palaikus galima laidoti nuosavoje žemėje arba reiktų atiduoti specialiai Rietavo utilizavimo įmonei.
„Žinoma, už tai reikėtų susimokėti. Kai kurios veterinarijos klinikos taip pat teikia panašias paslaugas, tačiau neteko girdėti, kad Joniškio rajone kuri nors veterinarinė įstaiga tuo užsiimtų. Problema iškyla, jei augintinio šeimininkas gyvena bute ir nuosavo sklypo neturi. Manau, kad tokiu atveju galėtų pagelbėti kiti: galbūt savo žemės turi tėvai, kiti giminaičiai ar draugai, kurie leistų keturkojį palaidoti“, – variantus siūlė Joniškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas.
Vitalijaus KERŠIO nuotr.
Apžiūrint dėžę, ji plyšo ir joniškietis pamatė viduje įdėtą negyvą šunį.