
Naujausios
„Moters Saulės“ rinkimuose „nuskynė“ dvi nominacijas
Joniškietė Erika Šivickaitė, savivaldybės Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, apskrities „Moters Saulės“ rinkimuose iškovojo dvi iš trijų įsteigtų nominacijų.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Sulaukė žiūrovų palaikymo
Joniškio rajono atstovė sulaukė didžiausio salės žiūrovų palaikymo, kurie užpildė anketas renginio metu, taip pat už jos kandidatūrą daugiausia buvo balsavusiųjų mobiliojo telefono žinutėmis.
Renginyje apie kiekvieną kandidatę parodyta trumpa filmuota vaizdo medžaga, joms pateikti klausimai. Joniškietei teko atsakyti, kaip ji suprantanti moteriškumą. E. Šivickaitė pasirinko papasakoti šmaikščią istoriją, kaip būdama ketverių metų netikėtai pateko pas gydytoją, nes mama niekaip negalėjo jos aprengti megztuku, skundėsi skaudančia rankyte. Tačiau mediko kabinete ji jau nebemelavo, pasakė, kad nieko neskauda, tačiau mezgtukas negražus. Tad, pasak konkurso dalyvės, moteriškumas prasideda nuo pasirinkimo – mylimo darbo, mėgiamo rūbo ar kitų širdžiai mielų dalykų.
E. Šivickaitę „Moters Saulės“ konkursui pristatė Joniškio istorijos ir kultūros muziejus.
Organizavo sėkmingą šokių projektą
Prieš 11 metų Erika Šivickaitė Joniškio rajono savivaldybėje karjerą pradėjo nuo viešųjų ryšių specialistės pareigų, vėliau koordinavo jaunimo reikalus, dabar kuruoja kultūros sritį. Tačiau „Moters Saulės“ konkurso dalyvė daug kartų ėmėsi veiklų, iniciatyvų, gerokai išsiveržiančių iš pareigybinių instrukcijų rėmų.
Vienas sėkmingiausių buvo E. Šivickaitės 2012 metais sumanytas pirmas toks šalyje projektas „Šok su senjoru“, kuris pripažintas sėkmingiausiu Lietuvoje. Televizinių šokių projektų įkarštyje ji sumanė organizuoti konkursą, kuriame porose ant parketo suktųsi jaunuoliai, šokantys su garbaus amžiaus senjorais. Pasitelkusi choreografus, kurie mokė šokio subtilybių, ji ieškojo galinčių dalyvauti žmonių. Buvo abejojančiųjų, ar jaunimas norės šokti su du ar net tris kartus vyresniais. Tačiau jų nuogąstavimai nepasitvirtino. Konkursas buvo organizuojamas dvejus metus, visi norintys žiūrovai į pasirodymus net negalėjo patekti, nes mieste nėra tokių erdvių ir tam tinkamų patalpų. Konkursas buvo pristatytas ir kituose rajonuose.
Inicijavo ne vieną rekordą
E. Šivickaitė tapo ir ne vieno rajone fiksuoto šalies rekordo iniciatore. 2012 metais ji Joniškio rajono jaunimą paragino originaliai atkreipti žmonių, ypač jaunų, dėmesį į rūkymo grėsmę žmonių sveikatai bei gyvybei. Vaikinai ir merginos surinko ir iš 4201 tuščio cigarečių pakelio pastatė šią žalą vaizdžiai simbolizuojančią varpinę su varpu. Suklijuota konstrukcija buvo registruota Lietuvos rekordų knygoje.
Tais pačiais metais Joniškio rajono jaunimo organizacijų nariai, vadovaujami E. Šivickaitės, iš 600 kilogramų obuolių sukūrė mozaiką, kurioje pavaizduota medžiais apsupta Joniškio miesto bažnyčia.
2015-aisiais E. Šivickaitė jau dirbo su Aklųjų ir silpnaregių draugija, kuriai pasiūlė idėją Europos Sąjungos dienai sukurti didžiausią šalyje origami lankstinį–trispalvę vazą iš 45 985 popierinių detalių.
2016-aisiais Joniškis tapo vieta, kur į dangų pakelta rekordinė šimto aitvarų arka. Aitvarai net kelerius metus buvo neatskiriami nuo Joniškio, kurių šventės iniciatorių vaidmens, paraginti E. Šivickaitės, ėmėsi Joniškio „Rotary“ jaunimo organizacija „Interact“. 2015-aisiais į šį smagų užsiėmimą įsitraukti teko ir Europos mažųjų miestelių chartijos atstovams iš 27 šalių, viešėjusių Žagarėje.
Erika Šivickaitė davė idėją ir sūrių šventės organizatoriams Blauzdžiūnų kaimo bendruomenei įtraukti į savo renginį bandymą siekti rekordo. Tai pavyko – sūrininkė Stefa Strakšienė pagamino 14 kilogramų 285 gramus sveriantį, 83 centimetrų ilgio ir 48 centimetrų pločio rūkytą varškės sūrį. Rekordiniam sūriui prireikė apie 140 litrų pieno, 500 gramų česnakų, 420 gramų druskos ir 120 gramų kmynų. Jis gamintas tris paras ir rūkytas alksnio dūmais.
E. Šivickaitės iniciatyva savivaldybės aikštėje minint Europos dieną įvyko pirmasis flašmobas, per kurį makareną šoko senjorai su jaunimu – taip dar kartą atsigręžta į dviejų kartų bendravimą ir suartinimą.
Erikos ŠIVICKAITĖS asmeninė nuotr.
Konkurse Eriką Šivickaitę (kairėje) palaikė jos sesuo Neringa Uogelienė.