
Naujausios
Pralaimėjusieji mojuoja kumščiais po baliaus
Tiesioginius mero rinkimus Akmenės rajone vėl laimėjęs Vitalijus Mitrofanovas jo valdymą kritikavusius kitus tris pretendentus į šį postą Saulių Bucevičių, Ramūną Stonkų ir Jadvygą Dunauskaitę išmetė už borto rinkėjų rankomis.
Klausimas: ar patys pretendentai stengėsi labiau pasipriešinti? Ar tik plaukė pasroviui?
Vytautas RUŠKYS
vytautas@skrastas.lt
Pabrėžtinai korektiškai
Iki rinkimų visi keturi pretendentai kartu pasirodė viešumoje vienintelį kartą – Naujosios Akmenės bibliotekoje vykusiuose debatuose „Žinau, ką renku“.
Iš Vilniaus atvykęs debatų moderatorius Igoris Vasiliauskas „Šiaulių kraštui“ stebėjosi, kad trys kandidatai į merus nepuolė dabartinės valdžios, turėdami progą diskutuoti su jai atstovaujančiu vėl kandidatuojančiu meru.
„Dabartiniam merui kiti pretendentai oponavo pabrėžtinai korektiškai,“ – sakė moderatorius.
Ar pretendentai į merus įžvelgė tris kadencijas jau dirbančio meru Vitalijaus Mitrofanovo klaidų?
Gal baiminosi atskleisti savo silpnybes?
Negi pretendavo į aukščiausią postą, neįsigilinę į situaciją?
Apie tai „Šiaulių kraštas“ kalbėjosi su kandidatais į merus rinkimų naktį, kol tebebuvo skaičiuojami rinkėjų balsai.
„Valstiečių“ lyderis ruošėsi mokytis
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovą Ramūną Stonkų stebino daugelyje savivaldybės veiklų „ vadovavimo spragos“.
„Antras dalykas, ką pastebėjau kaip gąsdinantį stebuklą, kad Akmenės rajono gyventojai bijo pasakyti valdžiai teisybę, tad rajone nėra dialogo“, – teigė R. Stonkus.
Jis sakė, kad į „politikos traukinį“ teįšoko šiek tiek daugiau kaip prieš du mėnesius, todėl ikirinkiminiame laikotarpyje nedaug tesužinojęs apie vietos savivaldos problemas.
R. Stonkus svarstė, kad tapęs Tarybos nariu, norėtų pabūti opozicijoje „kokį pusę metų, kol aš išmoksiu ir sučiupinėsiu“.
Repeticija Seimo rinkimams
Liberalų sąjūdžio vedlys Saulius Bucevičius turėjo viziją, jei taptų meru – „pakeisti susidariusią situaciją rajone“.
„Savivaldybės administracijos darbe girdime nuoskaudų, įvairiausių spaudimų“, – vardino S. Bucevičius.
Apgailestavo, kad rinkėjai pasirinko esamą valdymo modelį, balsuodami už V. Mitrofanovą.
V. Bucevičius sakė neturįs tolesnių savo politinės veiklos gairių. Jos paaiškės, kai poziciją išreikš kiti partiečiai.
„Asmeniškai šiuos rinkimus vertinu kaip savo pralaimėjimą, pirmasis buvo, kai po trijų kadencijų Seime pralaimėjau kituose rinkimuose, – sakė S. Bucevičius. – Greičiausiai, kad ateityje nebekandidatuosiu į mero postą, reikia šią galimybę atiduoti jaunai liberalsąjūdiečių kartai“.
Tačiau jis neatmetė galimybės vėl pretenduoti į Seimo narius. Mero rinkimai – jam kaip ir pasirengimas Seimo rinkimams.
Ketverių metų klaida – be opozicijos
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderė Jadvyga Dunauskaitė sakė nesitikėjusi laimėti mero rinkimuose.
„Juk mūsų partijos nariai savivaldybėje neturi užtūpę jokių vietų, tad niekur negalėjome pasireikšti“, – motyvuoja konservatorė.
Ji apgailestavo, kad praėjusią kadenciją nedirbo opozicijoje. Neišnaudojusi galimybės viešinti prastus darbus. Vardino tokius: „Akmenės būsto“ neūkiškumas, „Saulėtekio“ progimnazijos rekonstravimo skandalas, užsitęsusi Naujosios Akmenės ligoninės pertvarka.
„Koalicijoje buvome dėl vardo, nes neturėjome jokio lango, tarkim, per šventes pasitarti su žmonėmis, į juos kreiptis“, – sakė J. Dunauskaitė.
Ji piktinosi mero V. Mitrofanovo darbo stiliumi.
„Užsimanau, padarau pasitarimą, grįžtu iš kokios kelionės po užsienius – kartais per pusdienį sukviečiu žmones, – vardijo J. Dunauskaitė. – Šių metų biudžetas patvirtintas net nepasitarus dėl prioritetų“.
Naują kadenciją taryboje konservatoriai jau žada pereiti į opoziciją.
„Nes nebenorime žaisti žaidimų“, – argumentavo J. Dunauskaitė.
Jos nuomone, reikėtų keisti mero rinkimų nuostatas.
„Turėtų būti nuostata kaip daugelyje vadovavimo sričių – į postą rinkti žmogų tik dviem kadencijoms, – sakė J. Dunauskaitė. – Nes kitu atveju meras susistato savo žmones, susigyvena. Nebe svarbiausia tampa – ar atlikti darbai. Nebėra stimulo stengtis. O reikėtų žiūrėti, ar nešvaistomi pinigai, ar neužsiangažuojama. Tuo tarpu Savivaldybės administracijoje nėra lyderio, specialistai dirba pagal principą „stumk trauk“, projektai sunkiai vykdomi“.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderė Akmenės rajone Jadvyga Dunauskaitė sakė apsisprendusi šią kadenciją keisti poziciją Savivaldybės taryboje – iš koalicijos į opoziciją.
Su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašu į Savivaldybės tarybą pirmą kartą ir pirmu numeriu patekęs Ramūnas Stonkus norėtų „pabūti opozicijoje kokį pusę metų“.