
Naujausios
Atsisakiusius būsto brauks iš sąrašų
Radviliškiečiai, porą kartų atsisakę nuomotis jiems siūlomą socialinį būstą, bus išbraukti iš sąrašų. Taip Savivaldybė tikisi efektyviau sureguliuoti socialinio būsto nuomą.
Laima AGANAUSKIENĖ
alaima@skrastas.lt
Sugriežtino sąlygas
Mažas pajamas gaunantys ir nuosavo būsto neįstengiantys įsigyti radviliškiečiai turi teisę stoti į eilę ir laukti Savivaldybės socialinio būsto. Radviliškio rajone laukiančių socialinio būsto sąrašuose sausio 1-ąją buvo įrašyti 145 asmenys bei šeimos.
Savivaldybės Investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Nijolės Žilvytienės teigimu, sąrašas keičiasi nežymiai: sutrumpėja, kai gyventojai sulaukia socialinio būsto arba yra iš jo išbraukiami, jei nedeklaruoja gaunamų pajamų. Panašiai tiek, kiek yra išbraukiama, nuolat atsiranda naujų žmonių.
Šiemet laukiančiųjų socialinio būsto eilė gali imti tirpti sparčiau, nes metų pabaigoje rajono Tarybos politikai sugriežtino tokio būsto nuomos sąlygas.
Iki šiol gyventojai, atsisakę jiems pasiūlyto nepatikusio būsto, likdavo jo laukti toliau. Ir nebūdavo jokių apribojimų, kiek kartų galima atsisakinėti pasiūlymų.
Papildžius rajono Savivaldybės būsto ir socialinio būsto nuomos aprašą, asmeniui ar šeimai raštu nesutikus nuomotis pasiūlyto socialinio būsto, siūlymas dėl nuomos nebus teikiamas 12 mėnesių nuo atsisakymo datos. Apie tai laukiantieji būsto bus supažindinti teikiant siūlymą dėl nuomos.
Jei siūlomo būsto, kuris atitiks gyventojų nurodytus pageidaujamo nuomotis socialinio būsto reikalavimus, bus atsisakyta dar kartą, šie asmenys bei šeimos bus išbraukti iš sąrašų.
Tiesa, socialiai remtiniems palikta teisė iš naujo stoti į eilę socialinio būsto nuomai, tačiau tuomet jie atsidurs pačioje sąrašo pabaigoje.
Atsisakymai – dėl įvairiausių priežasčių
Pasak N. Žilvytienės, tokį sprendimo projektą teko parengti siekiant suvaldyti nuolat pasikartojančią situaciją, kai siūlomo būsto atsisakoma dėl visiškai nereikšmingų priežasčių.
„Pateikiama pačių įvairiausių priežasčių. Pavyzdžiui, buto atsisakoma vien dėl to, kad jame nėra balkono arba dėl to, kad jis yra senesniame name arba vos keli kilometrai nuo miesto“, – atsisakymo variantus vardijo N. Žilvytienė.
Pasak jos, būdavo ir tokių žmonių, kurie siūlomų variantų atsisakydavo ne po vieną ir ne du kartus.
N. Žilvytienė redakcijai pasakojo, kiek jai teko vargti ieškant būsimų gyventojų renovuotame socialiniame keturiolikos butų name Aukštelkuose. Esą tuomet teko pateikti pasiūlymus daugiau nei 80-iai eilėje socialiniam būstui gauti įrašytų šeimų, nes daug kas pasiūlymo atsisakė.
„Vieni nenorėjo gyventi ne Radviliškyje, nors iki miesto – vos 7 kilometrai, kiti nenorėjo keisti darželio vaikui ir panašiai“, – sakė N. Žilvytienė.
Šiuo metu šis daugiabutis pilnai apgyvendintas ir, anot N. Žilvytienės, čia nėra nė vieno nepatenkinto gyventojo.
Specialistės teigimu, pastaruoju metu Savivaldybė, norėdama padidinti socialinio būsto fondą, net nebeieškodavo butų ne mieste, kadangi paskui neatsirasdavo norinčių juose gyventi.
Anot jos, visada būdavo sunku surasti norinčių gyventi Linkaičiuose esančiuose butuose, nors gyvenvietė nuo miesto nutolusi vos per šešis kilometrus.
Autorės nuotr.
Socialiai remtiniems radviliškiečiams siūlomi Linkaičių gyvenvietės butai jų nedomina.