
Naujausios
Lietuva jaunųjų fotografų akimis
Joniškio kultūros centre atidaryta ir iki vasario 4-os dienos veiks fotografijų paroda „Lietuvai“, kurioje eksponuojami darbai iš dviejų jaunųjų fotografų plenerų. Juose atsiskleidžia jaunimo požiūris į savo šalį: kas ją simbolizuoja, kuo ji patraukli ir išskirtinė.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Fotografijų parodoje Lietuva lankytojų akyse iškyla kaip romantiška lietuvaitė, vilkinti tautiniais rūbais, supinta ilga kasa, puošta liaudies raštų motyvų juostele, rūkuose paskendusi gamta, braidančios vaidilutės. O lagaminas su ant jo nupieštais žemynais tarsi kalba apie amžiną lietuvių ieškojimą laimės svetimuose kraštuose – ir prieš šimtą metų, ir dabar.
„Mes daug kalbėjome, diskutavome, darėme minčių, idėjų dirbtuves, kad suprastume, kaip įsivaizduojame savo šalį, kas galėtų būti jos simboliai. Niekur nepabėgome nuo lietuvaitės įvaizdžio, bet buvo ir jaunatviško požiūrio – fotografavome improvizuotą vaidilučių vakarėlį, norėdami parodyti, kad valstybingumą reikia ne tik rimtais, rūsčiais veidais minėti, bet ir švęsti“, – „Šiaulių kraštui“ sakė dviejų fotografijos plenerų „Vaizdų tiltai“, vykusių 2017 metų spalį ir 2018 metų liepą, kuratorė, Joniškio kultūros centro meno vadovė Jurinta Mickaitė.
„Vaizdų tiltų“ plenero dalyvius Žagarės dvaro rūmuose priėmė regioninio parko direkcija, tad meniškos nuotraukos gimė vietos apylinkėse. Fotografijose atpažįstamos vietos – užtvanka, parko alėja. Tačiau fotografuota ir laukuose, ir kitose net vietos gyventojų nelabai žinomose vietose. Pasak Jurintos Mickaitės, su jaunaisiais plenero dalyviais dirbęs fotografas Darius Šulčius vieną rytą juos prikėlė apie penktą valandą ir vedė į kemsynus, kur visi fotoaparatais „gaudė rūką“.
Parodoje eksponuojama 16-os autorių dvidešimt fotografijų.
Joniškio kultūros centro organizuojami jaunųjų fotografų plenerai „Vaizdų tiltai“ jau turi tradicijas. Į juos kviečiami dalyvauti jaunieji fotografai, taip pat suburiama komanda kūrybinių asistentų, modelių.
Autorės nuotr.
Lagaminas su ant jo nupieštais žemynais tarsi kalba apie amžiną lietuvių ieškojimą laimės svetimuose kraštuose – ir prieš šimtą metų, ir dabar.
Jaunuolių duetas vilki tautiniais rūbais, kurių spalvos ir raštai patys kalba apie krašto ir tautos savitumą.