
Naujausios
Dėl konkurso rezultatų žadama bylinėtis
Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai nenustatė pažeidimų Akmenės rajono savivaldybės administracijos organizuotame konkurse Ventos gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti. Tokį sprendimą viena iš konkurso dalyvių ketina skųsti teismui.
Vytautas RUŠKYS
vytautas@skrastas.lt
Nugalėtoja – mokytoja iš Akmenės
Spalio 30 dieną įvykusiame konkurse dalyvavo dvi pedagogės. Komisija nugalėtoja pripažino Akmenės gimnazijos informacinių technologijų, ekonomikos mokytoją metodininkę Daivą Gricienę.
1996 metais pradėjusi studijas Šiaulių universitete, po ketverių metų įgijo edukologijos bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir pradinių klasių mokytojo kvalifikaciją. Po metų tame pačiame universitete ėmėsi ekonomikos ir verslo pagrindų pedagogikos studijų, vėliau – informatikos studijų. Dar studijavo švietimo vadybos ir verslo administravimą, 2010 metais gavo magistro kvalifikacinį laipsnį.
Iki vakar Savivaldybė dar nebuvo gavusi D. Gricienės prašymo, kada norėtų imtis Ventos gimnazijos vadovės pareigų. Dėl to Savivaldybės taryba turėtų priimti sprendimą.
Apskundė rezultatus ir ketina bylinėtis
Konkurse dalyvavusi Ventos gimnazijos direktoriaus pareigas laikinai einanti Vilija Rumbinienė konkurso rezultatus apskundė Švietimo ir mokslo ministerijai.
Laiške „Šiaulių kraštui“ V. Rumbinienė teigia, kad D. Gricienės nepažįsta, bet jos sugebėjimais neabejoja. Tačiau ar komisija tinkamai įvertino jos pranašumą konkurse – neaišku. Įžvelgia šališkumą. Pasigenda skaidrumo.
Pedagogė laiške klausia, kodėl meras vertinimo komisijos pirmininku paskyrė ne švietimo institucijos darbuotoją, o Savivaldybės administracijos Planavimo ir finansų valdymo skyriaus vedėją?
Kodėl mero potvarkiu kaip socialinis partneris pasirinktas ne švietimo įstaigos atstovas, o Ventos parapijos klebonas? Buvo siūlyta ir Ventos muzikos mokyklos direktorė.
Akcentuojama, kad tik mažuma komisijos narių turėjo pedagoginį išsilavinimą – trys iš septynių.
Teigiama, kad komisija nesuteikė galimybės V. Rumbinienei palyginti savo ir oponentės atsakymų į pateiktus klausimus, perklausant garso įrašą. Taip pat neleista įsitikinti, ar identiški klausimai užduoti abiem kandidatėms. Neparodyta visų vertinimo lentelių.
„Jei netgi Švietimo ir mokslo ministerija, remdamasi konkurso rezultatų apskundimo formalumais, nesudarė galimybių man susipažinti su konkurso medžiaga, neatmetu galimybės to pasiekti teismų pagalba“, – laiške rašo V. Rumbinienė.
Meras neįžvelgia pažeidimų
Rajono meras Vitalijus Mitrofanovas „Šiaulių kraštui“ motyvavo, kodėl komisijos pirmininke paskyrė finansininkę.
„Dėl mokytojų etatinio apmokėjimo problemų jų direktorius turi labai gerai išmanyti tuos reikalus, todėl komisijos nariu turėjo būti finansininkas, – sakė V. Mitrofanovas. – Tokį savo delegatuotą atstovą paskyriau komisijos pirmininku, nes nebuvo kas geriau. Anksčiau tokiuose konkursuose pirmininkaudavo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas. o dabar jo etatas laisvas“.
Anot V. Mitrofanovo, klebonas iš dviejų kandidatūrų pasirinktas, vengiant šališkumo.
Savo kompetencija neabejoja
V. Rumbinienė teigia, kad ji yra įgijusi tinkamą kvalifikaciją. 1980 metais Šiaulių universitete baigė specialiosios pedagogikos studijas, po 15 metų Vilniaus pedagoginiame universitete – filosofijos-etikos studijas, turi 27 metų vadybinę patirtį, antrąją vadybinę kategoriją.
Apsisprendė dalyvauti konkurse, kai gimnazijos mokytojai beveik visi pritarė.
„Per keturis mėnesius atlikdama gimnazijos direktoriaus pareigas įrodžiau savo gebėjimus praktikoje. Sėkmingai įvykdyti viešieji pirkimai mokinių maitinimo paslaugai pirkti. Ganėtinai sklandžiai sutvarkyta etatinio apmokėjimo darbo krūvio sandara. Sukurtos mokinių savivaldos darbo ir poilsio erdvės. Padaryta kitų finansinių-ūkinių sprendimų“, – vardija V. Rumbinienė.
Ventos gimnazija už puikius ugdymo rezultatus ir aukštą reitingą Lietuvoje šį rudenį paskelbta Akmenės rajono metų mokykla.
Autoriaus nuotr.
Ventos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai einanti direktoriaus pareigas, Vilija Rumbinienė: „Nesitaikstau su peršama viena nuomone, kaip sovietiniais laikais. Todėl renkuosi viešumą žiniasklaidoje“.