
Naujausios
Pirtis neveikia, o „garas“ kyla labiau
Akmenės rajono valdininkus į susirinkimą dėl neveikiančios Ventos miesto pirties 2016 metais sukvietę pilietiški vietiniai gyventojai išgirdo pažadą: 2017-ųjų rudenį durys bus atvertos. Tačiau iki šiol uždaros.
Viešai kalbėti apie delsimo priežastis Savivaldybės administracijos viršūnės imasi tik susirašinėjimais.
Tuo tarpu aktyvūs ventiškiai pareikalavo aiškumo.
Dėl aiškumo kortas atvertė pirtį rekonstravę statybininkai.
Vytautas RUŠKYS
vytautas@skrastas.lt
Ventos gyventojas Algimantas Nainys vėl apsisprendė nelikti nuošalyje. Prieš trejus metus jis įžvelgė ir viešai pareiškė, kad tuomet miesto pirtį eksploatavusi UAB „Naujosios Akmenės komunalininkas“ stengėsi jos atsikratyti.
Paaiškėjo, kad privatūs asmenys domėjosi galimybėmis pirkti objektą vaizdingame Ventos paupyje. Tad privatininkams būtų naudinga nustekentas pastatas – galėtų pigiau užmokėti.
2016-aisiais pakako 7 tūkstančių eurų remontui, ir pirtis būtų užkurta. Tačiau savivaldybės administracija apsisprendė mestelėti iš rajono biudžeto apie 100 tūkstančių eurų visiškam pirties atgimimui.
„Į tokį objektą dar geriau nusitaikyti privatininkui“, – svarsto A. Nainys, girdėjęs rajono vadovybės kalbų apie ir dabar galimus pardavimus.
A. Nainio namuose susirinkusi grupelė iniciatyvių ventiškių pasakojo „Šiaulių kraštui“ apie neįtikinamus pokalbius su pirties rekonstrukcijos projekto vadove Ventos seniūne Genovaite Mačiuviene. Ji nesako, kada atvyks valstybinė darbų priėmimo komisija. Nors seniai darbininkai išsikraustė, o pirtis stovi nejudinama užrakintomis durimis.
G. Mačiuvienės teigimu, tetrūksta vienintelio dokumento – išvados, kad pirtis po rekonstrukcijos atitinka A energinio naudingumo klasės reikalavimus. Pati UAB „Išskirtinio būsto statyba“ samdė ekspertus tam nustatyti. Ne kartą atlikti matavimai. Ir vis paaiškėdavo, kurios pastato vietos nepakankamai sandarios.
Pasak projekto vadovės, pirties rekonstruktoriai turės pasiskubinti ištaisyti defektus dėl finansinių išskaičiavimų, nes savivaldybė yra uždelsusi atsiskaitymus už atliktus darbus – nėra sumokėti 27 tūkstančiai eurų.
Tai neigia UAB „Išskirtinio būsto statyba“ direktorius Mindaugas Citavičius. Jis laiške „Šiaulių kraštui“ nurodė, kad už beveik 90 tūkstančių eurų vertės rekonstrukciją negauta 6 tūkstančių eurų. Liko neatsiskaityta už baigtus ūkinio pastato (malkinės) remonto darbus, lauko tualeto griovimą, aplinkos sutvarkymą – takelių, trinkelių, automobilių aikštelės įrengimą.
M. Citavičius atkreipia dėmesį į „Šiaulių krašto“ publikacijoje „Neveikia Ventos pirtis, nes Savivaldybėje nesutvarkyti dokumentai“ (2018 09 14) minimą klausimą, kam dėl pirties neveikimo tenka atsakomybė ir Savivaldybės atsakymą raštu: „Kadangi rangovas nebaigė statybos darbų laiku, todėl jam tenka atsakomybė“.
„Nepagrįstai kaltinama mūsų bendrovė, – teigia M. Citavičius. – Nes tinkamai ir laiku atlikti sutartyje numatyti darbai, tai įrodome dokumentais. Patiems Savivaldybės administracijos Statybos skyriaus specialistams ir pačiai direktorei siūlėme kokių priemonių imtis, kad nebūtų atsidurta dabartinėje situacijoje“.
„Šiaulių kraštą“ pasiekė dokumentai, kuriuose objekto užsakovė Savivaldybės administracija informuota apie sienų įtrūkimus. Jie pastebėti, nuardžius senosios pirties apdailą, iškirtus naujas durų ir sienų angas. Specialistai siūlė, kaip atlikti sienų sutvirtinimus, kad būtų išsaugotas stabilumas. Rangovas pranešė užsakovui raštu, kad liks neužtaisyti plyšiai, tuomet statinys gali neatitikti A energinio naudingumo klasės reikalavimų.
Tačiau statybininkams nurodyta darbus tęsti pagal projektą, kuriame nenumatytas įtrūkių remontas. Taip savivaldybė savotiškai prisiėmė atsakomybę už pasekmes.
„Tad ne statybininkų kaltė dėl nepasiektos aukštos energetinio naudingumo klasės, o todėl, kad užsakovė savivaldybė neleido atlikti reikiamų darbų ir taip nusižengė įstatymams“, – sakė M. Citavičius.
Autoriaus nuotr.
Ventos pirties sienos padengtos apdaila, tačiau paliktos su įtrūkimais.
Ventos gyventojas Algimantas Nainys pagal pirties rekonstravimo brėžinius sprendžia, kad darbai nebuvo sudėtingi.