
Naujausios
SKAITYTOJAI KREIPIASI
Išmaltas kelias tapo pavojingas
Redakcija sulaukė Šiaulių rajono Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos gyventojų skundo dėl „tragiškai išmalto“ kelio Kuršėnai – Drąsučiai – Šiupyliai – Gruzdžiai. Tai jiems vienintelis susisiekimas su miestu. Pagalbos ieškantys gyventojai kol kas jos nesulaukė, nors juo važiuoja maršrutiniai, mokykliniai autobusai.
Rita ŽADEIKYTĖ
rita@skrastas.lt
„Pasijauti, kaip durnas“
Netoli Drąsučių ūkininkaujantis vyras pasakojo, kad žvyrkelyje vietomis – apie 30 centimetrų provėžos. Jas esą palikę miškavežiai. Net galinga ūkininkų technika, pakrauta grūdais, klimpstanti provėžose.
Važiuojant per duobes buvo atsikratę priekabos bortai ir ant kelio išbirę grūdai.
„Skambinu į Savivaldybę, bet vis sako, kad negali padėti, nes kelias ne Savivaldybės, o Kelių direkcijos. Skambinu, prašau. Pasišaipo – vėl tam negerai. Pasijauti, kaip durnas, atrodo, nors prašai, kad padarytų tai, kas priklauso, kad kelias būtų išvažiuojamas“, – piktinosi ūkininkas.
Jis tikino, kad ypač sunkiai išvažiuojama yra apie trijų kilometrų atkarpa tarp Kalviškių ir Kubelių kaimų.
Pradėjus žmonėms bruzdėti dėl kelio, buvo atvežta šiek tiek skaldos, tačiau, žmonių pasakojimu, kelio pagrindas nebetvirtas ir biri skalda nė kiek negelbėja.
Egėliškių kaime gyvenanti Janina Petkienė „Šiaulių kraštui“ pasakojo nebesuskaičiuojanti, kiek kartų buvo atsidūrusi avarinėse situacijose. Neseniai važiuodama į darbą pamatė, kaip motociklininkas, nepastebėjęs duobės ir nestabilaus grunto, skrido nuo kelio, o ji pati, norėdama išvengti avarijos ir nekliudyti motociklininko, turėjo nuvairuoti į laukus.
Po šio atvejo J. Petkienė dažnai sudėtingas kelio atkarpas įveikia filmuodama. Įrašų su pavojingomis situacijomis – daugybė.
Gyventojai puikiai mena neseną atvejį, kai šiose apylinkėse žuvo jaunas žmogus, važiavęs duobėtu keliu. Žmonės spėja, kad viena skaudaus įvykio priežasčių galėjusi būti ir nemaža kelio duobė.
J. Petkienė apgailestavo, kad ir gyventi šalia kelio labai nesaugu. Kadangi automobilių greičio neriboja nei kelio ženklai, nei gyvenviečių žymėjimas, sunkiasvoriai automobiliai lekia nemažu greičiu. Žmonės neapsigina nuo dulkių, dėl sunkiasvorių mašinų greičio sukeltos vibracijos skyla prie kelio stovinčio namo pamatai.
Matuos eismo intensyvumą
Gyventojai pasakojo, kad ne kartą kreipėsi į Kuršėnų kaimiškąją seniūniją, rašė raštus seniūnijai, Savivaldybei, bet atsakymai buvę – kelias Lietuvos automobilių kelių direkcijos. Ji turi skirti lėšų, kad kelias būtų remontuojamas.
Gyventojų skundai ir vaizdo įrašai apie avarines situacijas kelyje buvo nusiųsti ir Seimo vicepirmininkės Rimos Baškienės padėjėjai, rajono Tarybos narei Juditai Šakočiuvienei. Ji „Šiaulių kraštui“ taip pat tvirtino, kad tai „valstybei priklausantis kelias“, o prisibelsti pas šio kelio šeimininkus kol kas sudėtinga. Automobilių kelių direkcija sudaro prioritetinių kelių, kurie bus remontuojami, sąrašą. Gretimas šiam keliui žvyrkelis, pasak J. Šakočiuvienės, yra įtrauktas į prioritetinį sąrašą, o šis – ne, bet nepaaiškinta, kodėl.
J. Šakočiuvienės teigimu, šiame kelyje yra pastatytas prietaisas, registruojantis automobilių srautus, juo vadovaujantis ir bus nustatyta, ar judėjimas didelis, ar tikslingos ten būtų investicijos.
J. Šakočiuvienė sakė, kad Kuršėnų kaimiškoji seniūnija kelis kartus dėl greitį ribojančių ženklų kreipėsi į Šiaulių rajono savivaldybės Saugaus eismo komisiją.
„Tačiau nutarta, kad pastatyti gyvenviečių ženklus per brangu. Bet gal įmanoma pastatyti bent kelio ženklus, ribojančius greitį?“ – svarstė J. Šakočiuvienė.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių rajono Tarybos narė Judita Šakočiuvienė pažadėjo išsiaiškinti, kas gali praminti kelius į Lietuvos automobilių kelių direkciją, kad gyventojai į darbą, o vaikai į mokyklą važiuotų saugiai.
Gyventojų atsiųstos nuotr.
Į byrantį kelią sminga ir sunkiasvorių, ir lengvųjų automobilių ratai.
Važiuojantys šiuo keliu dėl provėžų dažnai papuola į avarines situacijas.