
Naujausios
Raudėnų seniūnijoje – didžioji metų šventė
Praėjusį savaitgalį Šiaulių rajono Raudėnų seniūnijos Dirvonėnų, Paežerių, Juozapavos kaimuose vyko didžioji metų šventė, susidedanti net iš kelių svarbių įvykių, kurie vyko ne vieną dieną. Po šventės liko ne tik gera nuotaika bei žmonių bendrystė, bet ir du atminimo ženklai, skirti šalies istorijai.
Rita ŽADEIKYTĖ
rita@skrastas.lt
Paežerių dvare vyko jau tradicinė etnokultūros stovykla „Koks kraštas – toks ir raštas“, skirta Šiaulių rajono tautodailininkams, vaikams ir jaunimui.
Stovykla ant Nelindos ežero kranto vyko visą praėjusią savaitę, o jos rengėjams – Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centrui ir stovyklos vadovei Jovitai Lubienei pavyko suburti kultūros darbuotojų, tautodailininkų, mokytojų, jaunimo savanorių komandą.
Alma Stugienė stovyklautojus supažindino ir mokė karpinių paslapčių, Irma Vestartienė – siuvinėjimo karoliukais, Ilona Motuzienė – vėlimo, Marytė Janulienė – pynimo, Algimantas Tamašauskas – žiedimo, Raimondas Baškys – drožybos, Karolina Lubytė – tradicinių lauko žaidimų, Vaida Vielavičienė – muzikavimo, Loreta Lideikienė ir Sandra Paulavičienė – folklorinių šokių, Jovita Lubienė – liaudiško dainavimo, Birutė Poškienė – veiklų koordinavimo.
Stovyklos metu vyko edukacinė programa „Nuo avies iki kojinių“, lėktuvėlių gamybos ir skraidinimo varžybas surengė aviamodeliavimo meistras Vytautas Steponavičius ir daug kitų užsiėmimų.
Stovyklą vainikavo romansų vakaras „Ant melsvo ežero bangų“ Paežerių dvare.
O šeštadienį Dirvonėnuose surengta jau aštuonioliktoji senųjų amatų šventė, kurią organizuoja asociacija „Dirvonėnų pasaga“.
Tradicinių senųjų amatų šventėje veikė aštuoniolikos amatininkų kiemeliai, kuriuose žinomi meistrai demonstravo savo dirbinius. Taip pat veikė Ilgšilės ir Užpelkių medžiotojų būrelių kiemeliai.
Kaimų žmonės varžėsi sportinėse varžybose, asociacijos „Dirvonėnų pasaga“ vadovė, aistringa ramunių ir skarelių kolekcininkė Birutė Sutkienė senųjų amatų dienoje pristatė ir šimto senųjų skarelių kolekciją.
Šventėje buvo atidengti net du atminimo ženklai. Dirvonėnų kaimo centre Dirvonėnų bendruomenės ir jos pirmininko Petro Briko iniciatyva atidengtas paminklinis akmuo, skirtas Lietuvos valstybės 100-mečiui.
O ant šalia Nelindos ežero esančio Šatrijėlės pilkapio buvo atidengtas ir pašventintas kryžius, skirtas Lietuvos karaliui Mindaugui ir šimtmečiui paminėti. Idėjos ir kryžiaus autorius Vladislovas Sutkus.
Didžiąją metų šventę užbaigė sekmadienį Juozapavos kaimo Šv. apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčioje vykę tradiciniai Kristaus atsimainymo atlaidai. Atlaidų metu koncertavo žinoma solistė mecosopranas Judita Leitaitė. Šį koncertą mecenavo Dirvonėnų ūkininkas Algis Sutkus ir asociacija „Dirvonėnų pasaga“. Po koncerto bendruomenė rinkosi į agapę – bendruomenių bendrą vakarienę, kurią švęsdavo ir į bendruomenę susibūrę pirmieji krikščionys.
Šventės organizatorių ir dalyvių nuotr.
Ant Šatrijėlės pilkapio atidengtas Vladislovo Sutkaus sukurtas kryžius, skirtas Lietuvos karaliui Mindaugui ir Lietuvos šimtmečiui.
Senųjų amatų dienos organizatorės – asociacijos „Dirvonėnų pasaga“ moterys kvietė šventės dalyvius vaišintis.
dirvonenai4
Šventėje, išsitęsusioje net savaitę, netrūko nei dainų, nei dainininkų.
Senųjų amatų šventėje savo kiemelius atidarė ir amatininkai, ir medžiotojai.
Lietuvos valstybės jubiliejų Dirvonėnų kaimo centre primins Dirvonėnų bendruomenės ir jos pirmininko Petro Briko iniciatyva sukurtas ir pastatytas paminklinis akmuo.
Asociacijos „Dirvonėnų pasaga“ vadovė, aistringa ramunių ir skarelių kolekcininkė Birutė Sutkienė senųjų amatų dienoje pristatė ir šimto senųjų skarelių kolekciją.