
Naujausios
Ūkininko dovana tapo Seimo nario mamos pirkiniu
Mėšlidės likučius netoli Kruopių miestelio (Akmenės r.) Seimo nario Valiaus Ąžuolo mama sako pernai nupirkusi iš Šiaulių teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento specialisto. Kito kruopiškio tvirtinimu, tai neteisėta, kadangi šis turtas priklausąs jam – turi dokumentą, įrodantį, kad turtą gavo kaip dovaną.
Vytautas RUŠKYS
vytautas@skrastas.lt
Ūkininkas įspėjo kviesiąs policiją
Į „Šiaulių krašto“ redakciją kreipęsis Algis Raubickas pasakojo pamatęs žmonių grupę su technika, atvažiavusių ardyti gelžbetonines atramas Saunorių pirmame kaime. Esą jiems leidęs Šiaulių teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Vilius Kriščiūnas.
Kruopiškis gerai pažįstamas su V. Kriščiūnu, kai jis irgi dirbo Kruopiuose. Atkurtos Lietuvos nepriklausomybės pradžioje tvarkė žemių sugrąžinimo savininkams reikalus.
A. Raubickas, praėjusią savaitę mėšlidėje pamatęs nekviestus darbininkus, įspėjo: „Jei nors vieną siją nukelsit, skambinsiu policijai“.
Kas nutiko? Vėliau Seimo nario mama Danutė Kachabrišvili „Šiaulių kraštui“ patvirtino, kad Saunorių pirmame kaime esantį turtą pernai nupirko iš V. Kriščiūno.
Ar turi patvirtinančius dokumentus?
„Kodėl turiu turėti dokumentus – juk tai yra pajus, Kruopiuose žinoma, kad savininku yra ir Kriščiūnas“, – atsakė D. Kachabrišvili.
Vis dėlto išmontavimo darbus darbininkai nutraukė.
Prašė pateikti dokumentus
Kadangi su V. Kriščiūnu Raubickų šeimai nepavyko susisiekti telefonu, ūkininko žmona Rita Raubickienė surado tarpininkų rajono Savivaldybėje suvesti pokalbiui su V. Kriščiūnu.
„Klausiau, ar turite kokį nuosavybės dokumentą, kad galėjote parduoti – juk kaip valstybės tarnautojas turėjote žinoti apie reikalavimus pirkimo ir pardavimo sandoriams“, – sakė R. Raubickienė. Dokumentų ji taip ir nepamačiusi.
„Likau nesupratusi, kodėl valstybės tarnautojas jaučiasi viršesnis, nors neturi jokių dokumentų paliudyti nekilnojamojo turto nuosavybę“, – stebisi R. Raubickienė.
„Šiaulių kraštui“ V. Kriščiūnas teigė, kad „nupirko pajų“ iš kito žmogaus, kai buvo ardomi kolūkiai.
„Raubickai visą laiką naudojosi mėšlide, neprašiau jokių mokesčių, nors ji kaip ir mano, – tvirtino V. Kriščiūnas. – Galiausiai jie nori užvaldyti turtą“.
Ar jis turi teisę į turtą pagrindžiančius dokumentus?
„Pirkau, kai tais laikais paspaudžiam rankas – ir viskas, – paaiškino V. Kriščiūnas. – Dabar, jeigu jau reikės, pasitvarkysim popierius“.
Tvirtino, kad juos turi, bet neranda. Ieškoti neketinantis. Neturįs laiko vaikščioti į archyvus. Galop pasiūlė galintis nuvažiuoti pas pardavėją, „parašyti raštą, kad jis man pardavė pajų“.
„Jeigu Raubickai kaltina mane savavaliavimu, tegul mane duoda į teismą – man tai nesunku“, – sakė V. Kriščiūnas.
Jis teigė, kad „aiškinantis iš nieko kilusią belebardą“ iki šiol Registrų centre neregistruotas turtas iš pradžių turėtų būtų viešai paskelbiamas kaip bešeimininkis.
„Kai pamatysiu tokį skelbimą, aš atsiliepsiu kaip vienas savininkų – ir bus sutvarkyta“, – sakė V. Kriščiūnas.
Turi dovanojimo raštą
Dėl mėšlidės nuosavybės reikalų vienintelis A. Raubickas pateikė „Šiaulių kraštui“ dokumentą. Antspauduotą, su buvusios Kruopių seniūnės parašu – 2012 metais Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Akmenės žemėtvarkos skyriui adresuotą Juozo Joniškio paaiškinimą. Jame nurodoma, kad J. Joniškis 1992 metais pagal pajus „gavo mėšlidę“. Paskui ją nepilnai nusigriovė.
„... esamos mėšlidės likučius dovanoju Algiui Raubickui, o į žemės sklypą, esantį po minėta mėšlide, nepretenduoju“, – rašo J. Joniškis.
„Buvome įsitikinę, kad esame vieninteliai nekilnojamojo turto savininkai ir jautėmės saugūs“, – sakė Raubickų šeimos nariai.
Valstybinės įmonės Registrų centro atstovės spaudai Kristinos Petrošienės teigimu, toks raštas oficialiai negaliojantis – nekilnojamąjį turtą privalu užregistruoti Registrų centre. Čia esamais duomenimis pasiremdamas notaras duoda patvirtinimą, jei savininkas kam nors nori perleisti turtą.
Kalbintų teisininkų teigimu, jei dėl mėšlidės nebūtų ginčijamasi, tai pakaktų kreiptis į notarų kontorą, ten įteisinti turtą. Esant nesutarimams, ginčus gali išspręsti teismas.
Autoriaus nuotr.
Mėšlidės likučiai Saunorių pirmame kaime tapo kivirčų objektu.
Kruopių ūkininkas Algis Raubickas ketina išsaugoti jam padovanotą turtą.
Šiaulių teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento vyriausiasis specialistas Vilius Kriščiūnas: „Jeigu kas savinasi mėšlidę, tegul įsiteisina – tada sužinos, kam iš tikrųjų ji priklauso“.