
Naujausios
Prie kompiuterių ar stovyklose?
Pasibaigę mokslo metai, kaip ir kasmet, daugeliui tėvų uždavė pagrindinį vasaros klausimą – kuo užimti vaikus, kad jų vasaros poilsis nepralėktų besėdint prie kompiuterių.
Viena iš išeičių – vaikų poilsio stovyklos. Rajone šiemet jų veiks apie tris dešimtis, tik visų jų trukmė – po kelias dienas ir daugiausia – birželį.
Laima AGANAUSKIENĖ
alaima@skrastas.lt
Daugiausia stovyklų – birželį
Dvylikametę Austėją ir devynmetį Roką auginanti radviliškietė Asta nebe pirmą vasarą susiduria su vasaros poilsio organizavimu savo vaikams.
„Pati vasarą atostogų turiu tik dvi savaites. Seneliai vis dar dirba, todėl pas juos palikti vaikų negaliu. Pernai abiem vaikams buvau išpirkusi po savaitinę stovyklą kituose rajonuose. Šiemet norėčiau, kad jie būtų užimti kokioje vietinėje stovykloje, tačiau informacijos apie jas neturiu. Ar yra tokių galimybių?“ – padėti gauti tokią informaciją paprašė į redakciją užėjusi moteris.
Informaciją apie vaikų vasaros poilsio galimybes kaupianti Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Gvazdžiauskienė sako, jog šiemet rajone veiks nemažai įvairių stovyklų – ir dieninių, ir stacionarių.
„Nė vienas vasaros poilsio organizatorius be lėšų neliko – jų stovykloms organizuoti buvo skirta visiems pareiškėjams, tik prašomas sumas teko ne vienam sumažinti, kadangi šiemet tam iš biudžeto buvo skirta 17 tūkstančių eurų, o prašyta gerokai daugiau“, – sakė I. Gvazdžiauskienė.
Rajono veiksiančių stovyklų minusu galima būtų laikyti tai, kad dauguma jų veikia birželio mėnesį – iš 29 net 22. Penkios stovyklos veiks liepos mėnesį, po vieną – gegužę ir rugpjūtį. Stovyklų veiklos trukmė – nuo kelių dienų iki savaitės.
„Tačiau gerai tai, kad stovyklose daugiausia stovyklaus socialiai remtinų šeimų vaikų – iš 855 vaikų net 514. Tai nurodyta vaikų socializacijos ir poilsio programų vykdytojų paraiškose. Šioms sunkiai besiverčiančioms šeimoms pasirūpinti turiningu savo vaikų poilsiu visada būna sudėtinga, tad biudžeto lėšomis remiamos stovyklos joms bus nemenka parama“, – sakė I. Gvazdžiauskienė.
Rajono stovyklose bus užimti vaikai nuo 5 iki 19 metų.
Sumos stovykloms – labai skirtingos
Pirmoji gegužę jau įvykusi stacionari stovykla buvo skirta jaunuoliams, kurie savanoriaus liepos mėnesį Radviliškyje vyksiančiame Europos žmonių festivalyje. Tris dienas trukusiai stovyklai, kurioje su savanoriavimo pagrindais susipažino 50 jaunuolių, iš biudžeto skirta viena didžiausių sumų – 2 tūkstančiai eurų.
Daugiausia lėšų (šiemet – 2550 eurų), kaip jau įprasta, skirta Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos organizuojamai tradicinei stovyklai „Supermenas“, kurios veikloje dalyvauja ne tik radviliškiečiai, bet ir moksleiviai bei juos lydintys pedagogai iš Ukrainos, su kuriais draugauja mokykla. Ukrainiečių viešnagė stovykloje kainuos dar papildomus 3 tūkstančius eurų.
Šiemet ši stovykla pakeis savo bazę ir stovyklaus nebe „Napoleono“ stovykloje prie Kurtuvėnų, o Balsiuose. Pasak organizatorių, nauja vieta pasirinkta ir dėl to, kad šios stovyklos kaina mažesnė, ir dėl to, kad vaikams taip pat smagiau stovyklauti naujoje vietoje.
Balsiuose šiemet stovyklaus ir įvairiose veiklose dalyvaus 50 Gražinos pagrindinės mokyklos moksleivių ir 14 ukrainiečių. Gražiniečiai vietą stovykloje turėjo užsitarnauti geru mokymusi, aktyvia veikla ir pavyzdingu elgesiu – per mokslo metus balus už tai kaupusiems mokiniams stovykla bus paskatinimas už puikius pasiekimus.
1,1 tūkstančio eurų skirta rajono Šeimos labdaros ir paramos fondui, liepos mėnesį organizuosiančiam dviejų dienų turistinę stovyklą trisdešimčiai vaikų „Pažink save ir žirgą“. Tokia pat lėšų suma skirta ir penkių dienų Lizdeikos gimnazijos turistinei stovyklai „Puiki vasara“, kurios metu 30 moksleivių lankysis pajūryje.
Kelmės rajone įsikūrusiai trijų dienų V. Kudirkos progimnazijos stovyklai „Raskila“ skirtas 1 tūkstantis eurų.
Mažiausia vasaros poilsio organizavimui skirta suma – 100 eurų. Ją Kutiškių daugiafunkcis centras panaudos vienos dienos turistinei išvykai į Karklę.
Pavyzdžiui, Pociūnų kaimo bendruomenė už 200 eurų birželio pabaigoje organizuos penkių dienų dieninę stovyklą, kurioje laiką leis per 20 vaikų.
Sidabravo gimnazija trims dešimtims socialiai remtinų vaikų už 200 eurų surengė šešių dienų dieninę stovyklą.
Autorės nuotr.
Pasibaigus mokslo metams, vaikus stovyklose užima ir mokyklos, bet stovyklų trukmė nebūna ilgesnė nei savaitė.