
Naujausios
Teisėjai – ant dviračių ir aplink Lietuvą
Vytautas Sakalas
Dešimt Lietuvos teismų teisėjų mina dviračių pedalus 1200 kilometrų kelią aplink Lietuvą. Ketvirtadienį dviratininkai važiavo Šiaulių apskrities pasienyje su Latvija keliais – Akmenės ir Joniškio rajonuose.
Susibūrusioje teisėjų grupėje beveik trečdalis šiauliečių, kiti – iš Radviliškio, Panevėžio, Vilniaus, Visagino, Rokiškio.
Gegužės 26-osios rytą žygeiviai startavo Vilniuje – nuo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo. Dažną dieną įveikia ne mažiau kaip šimtą kilometrų. Trumpiausia atkarpa buvo 86 kilometrai, ilgiausia – 148 kilometrai.
Iš sostinės kelias pirmiausia vedė per Šalčininkus, Varėną, Druskininkus, Lazdijus, Kalvariją, Vilkaviškį, Šakius, Jurbarką, Pagėgius, Šilutę, Klaipėdą, Palangą, Skuodą, Mažeikius.
Prie iš čia Akmenės link pajudėjusios grupės prisijungė „Šiaulių kraštas“.
Daugiau kaip pusę pasirinkto maršruto įveikusių žygeivių veidai neatrodė žvalūs. Pasakojo, kad vos po poros valandų pajudėjus iš Vilniaus – griūtis. Laimė, be sužalojimų, atsipirkta tik odos nubrozdinimais.
Patyrus įgūdžių stokos pasekmes, vėliau imta važiuoti atsargiau. Be griūčių, tačiau beveik kiekvienam pasitaikė atsidurti ant šono.
Nedaug tereikėjo remontuoti dviračius. Tik vieną padangą tekeitė.
Akmenės krašte dviratininkai džiaugėsi, kad nė vienas nepasitraukė iš žygio, tarkim, dėl raumenų skausmų ar nepatogumų dėl dviračio balnelio. Visi išlaiko ramų tempą.
Apvažiavus pusę Lietuvos kiekvienas dviratininkas galėjo neminti pedalų po kelias valandas. Pasikeisdami sėda vairuoti lengvajį automobilį su žygyje reikalingu kroviniu. Kas trisdešimt kilometrų. Tuomet visi dviratininkai daro ilgesnes pertraukėles, o mažesnes – kas keliolika kilometrų.
„Apvažiuoti Lietuvą ketinau su tai padariusiais prieš keletą metų savo kraštiečiais, tačiau man nepavyko, – Akmenės rajone riedant dviračiais „Šiaulių kraštui“ pasakoja vienas iš renginio iniciatorių Rokiškio rūmų teisėjas Artūras Dilys. – Tuomet ėmiau ieškoti tarp kolegų panašių entuziastų. Labiausiai palaikė Nerijus Masiulis, Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas“.
Pirmiausia jiedu nusprendė svarstyti, kokią įvairesnę prasmę turėtų žygis. Kad netaptų vien fizinių jėgų išbandymu. Ar dar pasigrožėjimu Lietuva. Nors tai gerokai skiriasi, negu pro automobilio langą.
„Prieš porą metų ir nusprendėme, kad prasminga būtų žygiu paminėti ne tik gražią Lietuvos 100-mečio sukaktį, bet tuo pačiu ir teismų bendruomenei ypač svarbią tokią pat Lietuvos teismų sukaktį, – pasakojo A. Dilys. – Aplankyti pasienio rajonų 22 teismuose dirbančius kolegas, taip kuriant bendruomeniškumo, vienybės jausmą“.
Žygeivių tvirtinimu, vargu ar kitu atveju tiek teismų įmanoma pamatyti. Kolegos aprodė kabinetus. Pasakojo apie kasdienybės niuansus.
Telšių apylinkės teismo Akmenės rūmų atstovai pasitiko žygeivius netoli Naujosios Akmenės miesto ribos. Toliau lydėjo su motociklininkų kolona, skambant muzikai. Tą dieną miesto aikštėje esančiame didžiuliame ekrane šalia Akmenės rajono savivaldybės kelias valandas buvo demonstruojami filmai apie kitus anksčiau vykusius dviratininkų žygius aplink Lietuvą.
Su grupe Joniškio kryptimi dviračiais išriedėjo ir Šiaulių apygardos teismo pirmininkas Vytautas Kursevičius, teisėja Vilija Valantienė – abu anksčiau dirbę Akmenės teisme.
Autoriaus nuotr.
Teisėjai dviratininkai preciziškai laikėsi kelių eismo taisyklių.
Vienas iš žygio iniciatorių Rokiškio rūmų teisėjas Artūras Dilys (priekyje) vedė grupę pušyno žvyrkeliais pušyne netoli Akmenės.
Tarp žygeivių vienintelė moteris – Inga Štuopienė, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja.
Prie Naujosios Akmenės miesto ženklo prie žygeivių aplink Lietuvą prisijungę Šiaulių apygardos teismo teisėja Vilija Valantienė (kairėje) ir pirmininkas Vytautas Kursevičius (penktas iš kairės) išskleidė Naujosios Akmenės ir Šiaulių apygardos teismo vėliavas.
Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Nerijus Masiulis (dešinėje) vienam iš savo bendražygių įsiūlė patikrinti ar patogi Akmenės teismo posėdžių salėje kėdė, kurioje sėdėjo čia dirbęs N. Masiulis.