
Naujausios
Pavojingas kelias į parduotuvę
Šiaulių miesto Vilniaus gatvė ties vadinamuoju kuršėnkeliu – sunkiai įveikiama pėstiesiems, norintiems pereiti kelią. Greta gyvenanti Šiaulių rajono, Vijolių kaimo gyventoja Virgilija Kastreckienė sako tapusi kasdiene liudytoja, kaip iš 12-ojo maršruto autobuso išlipę suaugusieji ir vaikai bėga per kelią į kitapus esančią parduotuvę.
Kelio ruože, esančiame ties Šiaulių miesto ir rajono riba, perėjimo vietų nėra. Artimiausia perėja – kone už kilometro.
Edita KARKLELIENĖ
edita@skrastas.lt
Per kelią – bėgte
V. Kastreckienė gyvena tuojau už Vilniaus gatvės gale esančio geležinkelio. Sako, kone kas dieną matanti, kaip paskutinėje miesto autobuso stotelėje išlipę keleiviai neleistinoje vietoje rizikuoja kirsti vieną svarbiausių transporto arterijų – Vilniaus gatvę. Tikslas – pasiekti kitapus esantį prekybos centrą arba namus.
Rytais, anot V. Kastreckienės, kai transporto srautas didelis, situacija atrodo dar grėsmingiau, nes ir gyvenantieji kitoje kelio pusėje skuba į autobusą.
Kadais vaikų darželio auklėtoja dirbusi vijoliškė su siaubu stebi, kad į Šiaulius ir iš Šiaulių važiuojantys automobiliai nekliudytų per kelią bėgančio vaiko.
Moteris sutinka, kad pėstieji daro šiurkštų pažeidimą. Tačiau tam yra priežastis: neįrengta perėjimo per kelią vieta. Artimiausia perėja nuo minėtos autobusų stotelės – kone kilometras.
Ateityje, girdėjusi pašnekovė, planuojama įrengti perėją rekonstruotame kelyje į Kuršėnus, tačiau ji būsianti tik ties įvažiavimu į Voveriškius, vadinasi, taip pat maždaug už kilometro nuo tos vietos, kur miesto autobusas išleidžia keleivius.
„Kuris iš mokyklos parvažiavęs pradinukas kulniuos kilometrą tam, kad nueitų į čia pat, tik kitąpus kelio, esančią „Norfą“?“, – garsiai svarsto V. Kastreckienė.
Miesto ar kaimo?
Kita problema, moters žodžiais, ne mažiau kurioziška. Ekstremaliomis sąlygomis Vilniaus gatvės kelią kirtę pėstieji priversti kelionę tęsti važiuojamąja dalimi, nes šaligatvis baigiasi bemaž už keliasdešimties metrų.
Keturmetį anūką prižiūrinti ponia Virgilija sako, kad kelionė į parduotuvę su vaiku jai tampa rimtu išbandymu. Ką jau kalbėti apie Vijolių kaimo moteris, kurioms tenka dar ir vaikų vežimėlius stumti.
Jos žiniomis, eismo saugumo priemonėmis šioje ties Šiaulių miesto ir rajono riba esančioje vietoje nepasirūpinama dėl to, kad „į miesto teritorijoje esantį prekybos centrą nori pakliūti Šiaulių rajonui priklausančio Vijolių kaimo žmonės. Esą dvi Savivaldybės – miesto ir rajono – tiesiog nesusitaria, kuriai labiau priklausytų pasirūpinti žmonių saugumu ir saugumo priemonėmis.
„Kaimo žmonės ar miesto žmonės. Koks gi skirtumas? Visi esame tos pačios Lietuvos žmonės, ne koks kamikadzių kraštas – sako pašnekovė. – Nejaugi ir vėl reikia laukti nelaimės, kad kas nors imtų keistis?“
Komisaras pažadėjo
Šiaulių apskrities kelių policijos tarnybos viršininkas, Šiaulių miesto savivaldybės Saugaus eismo komisijos pirmininko pavaduotojas, Robertas Radavičius vakar „Šiaulių krašto“ buvo informuotas apie problemą ir pažadėjo įvertinti situaciją minėtame kelio ruože.
„Jau pirmadienį apžiūrėsime įvardytą vietą, galbūt pastebėsime vieną kitą autobusą ir iš jo išlipančių keleivių migraciją. Bandysime ieškoti vienokio ar kitokio kompromiso, – sakė policijos vadovas. – Dėkui gyventojai, atkreipusiai dėmesį“.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Bandymas per kelią bėgte – pavyko.
Vijoliškis Justas Brazys ne kartą girdėjo automobilio signalus. Įtaria, kad taip buvo „baidomi“ per kelią bėgantys pėstieji.
Vijolių kaimo gyventoja Virgilija Kastreckienė sako kas dieną su baime žiūrinti, per kelią neleistinoje vietoje skubančius vaikus ir suaugusiuosius.
Kai šaligatvis baigiasi, pėstiesiems lieka tik keliauti važiuojamąja dalimi.