
Naujausios
KLAUSIAME
Paskutiniojo skambučio siautulys. Patinka ir ne
Kasmet miestuose ir miesteliuose triukšmingai praūžia paskutinis skambutis: su garsiais automobilių signalais paryčiais, papuoštais automobiliais, karietomis ir net traktoriais.
Vieniems toks jaunuolių siautėjimas patinka, kitiems – ne. Tad kam trūksta supratingumo – triukšmaujantiems abiturientams ar naktį norintiems pailsėti gyventojams?
Saulius MALATOKAS, laikinai pavaduojantis Radviliškio rajono policijos komisariato viršininką:
– Kone kasmet sulaukiame gyventojų skundų dėl švenčiančių abiturientų keliamo triukšmo. Šventes reikia švęsti kultūringai. Triukšmauti galima iki 22 valandos. Vėliau reikia leisti aplinkiniams ilsėtis.
Negalima toleruoti piktybinio vairavimo atvejų, kai moksleiviai važinėja išlindę per langus, šūkaudami, transporto priemones apkabinėję pavojų galinčiais sukelti atributais. Ir pas mus yra važinėję nesaugiai susėdę atvirame sunkvežimio kėbule.
Visi pamename pernykštį atvejį Panevėžio rajone, kai nuo automobilio atsikabinusi didžiulė dekoracija kelyje sukėlė mirtiną nelaimę. To neturėtų būti. Rodos, nekalti pakvailiojimai sukelia ir didelių nelaimių.
Bendruomenės pareigūnai prieš Paskutinio skambučio šventę apie kultūringą šventimą kalbėjo su mokyklų bendruomenėmis, tačiau pažeidimų kol kas nepavyksta išvengti – kultūringai švęsti dar nemokame.
Gražina PILYPIENĖ, Lizdeikos gimnazijos mokytoja ekspertė:
– Paskutinio skambučio nakties šėlionės kasmet sukelia nemažai diskusijų ir prieštaringų nuomonių. Aš, kaip auklėtoja, turėjau tokias 4 naktis ir visos man paliko pačius gražiausius prisiminimus. Tai savotiška abiturientų dovana auklėtojai: vaikai sugalvoja įdomių siurprizų, primena įsiminusius epizodus iš kartu praleistų metų, žaismingomis užduotimis patikrina, kaip auklėtojai pavyko pažinti vaikus.
Žinoma, būna, kad mokiniai grįždami naktį ir patriukšmauja. Čia, manau, svarbu atskirti pakvailiojimą nuo chuliganizmo. Jei po gatves lakstoma viršijant greitį, dar daugiau – apsvaigus, neturėtume būti tolerantiški.
Kaip mokytojai ir kaip mamai man visada labiau rūpėjo vaikų ir aplinkinių saugumas, o patriukšmauja – tik vieną kartą per metus. Juk sutrikdyti miegą gali ir piktas kaimyno šuo, ir vakarėlis gretimame bute.
Izolina STANULIENĖ, Šeduvos kultūros ir amatų centro specialistė:
– Oi, tegul tik triukšmauja. Jei vis dar yra to triukšmo, vadinasi, miestas nėra nusenęs, jame dar yra jaunimo, jis netuštėja. Manęs tas triukšmas visai netrikdo. Svarbu, kad tik viskas vyktų saugiai.
Šeduvoje jaunimas pradėjo „pypinti“ ir groti penktą valandą ryto. Iš pradžių nesusigaudžiau, kas čia vyksta. Bet kai supratau, abu su vyru išėjome į balkoną ir pradėjome mojuoti abitūrai. Ir ačiū jiems – juk jų dėka pamatėme tokį gražų auštantį rytą.
Pernai miesto gatvėmis mokiniai važinėjo traktoriais – ir nieko.
Arnas, Lizdeikos gimnazijos trečiokas:
–Triukšmingiau švęsti Paskutinio skambučio šventę yra įprasta – tiesiog yra tokia tradicija. Manau, jog būtų gerai rasti vidurį, kompromisą – kad abiturientai per daug nekeltų triukšmo, o gyventojai būtų tolerantiški, tik nežinau, ar tą lengva pasiekti. Aš pats jokio triukšmo naktį negirdėjau – miegojau.
Kalbino ir fotografavo Laima AGANAUSKIENĖ