
Naujausios
Kruojoje – nematytos žuvys
Šį pavasarį per Pakruojį tekančioje Kruojoje miestiečiai pastebėjo iki šiol nematytų žuvų. Netruko pasklisti kalbos, kad upėje galbūt įsikūrė lašišos.
Pakruojietė, vedžiodama šunį prie upės, pakrantėje pamatė kažkokio plėšrūno neseniai apgraužtą žuvį. Moters dėmesį atkreipė apatinis žuvies žandikaulis: ilgesnis už viršutinį ir užsirietęs į viršų. Kitą dieną liekanų nebebuvo.
Išmaniuoju telefonu nufotografuotas žuvies liekanas pakruojietė parodė žvejoti mėgstantiems bendradarbiams. Vyrai vieningai nusprendė, kad plėšrūno pietumis tapo lašiša – tokios formos apatinis žandikaulis būdingas šiai žuvų rūšiai. Tačiau kaip ji atsirado mažoje, negilioje, per miestą tekančioje upėje?
Pakruojietė „Šiaulių kraštui“ sakė, kad buvo svarstyta lašišos iš parduotuvės versija: gal nusipirkta iškrito iš maišelio, o žmogus nepastebėjo? Bet kas nešis pirkinių maišelį į pievą prie upės, kurioje renkasi tik žvejai ar šunų vedžiotojai?
Kiti moters pažįstami prisiminė panašių žuvų būrelį balandį matę plaukiojančių prie pat kranto – aplink vieną stambią sukiojosi penketas kelis kartus mažesnių.
Nematytas žuvis žmonės taip pat nufotografavo, pasidalijo nuotraukomis. Jos paskatino svarstymus, kad Kruojoje galėjo įsikurti lašišos, galimai atplaukusios iš Latvijos gerokai didesne Mūšos upe.
Plaukiojančių vandenyje žuvų nuotraukas apžiūrėjęs Pakruojo žvejų mėgėjų lyderis Mykolas Arcimavičius neabejojo: žmonės aptiko neršiančių lydekų būrelį.
„O pakrantėje rasta apgraužta žuvis – ūdros grobis: šie plėšrūnai kaip reikiant jas išmedžioja. Pagal apatinį žandikaulį, žvynų, pelekų formą matyti, kad žuvis – iš lašišinių šeimos, galbūt Atlanto lašiša“, – pakruojiečių spėliojimus patvirtino ilgametis meškeriotojas.
M. Arcimavičiaus nuomone, iš Latvijos Mūša lašiša atplaukti negalėjo – trukdo pakeliui esančios užtvankos. Pakruojo ir kaimyninių rajonų vandenys lašišomis nežuvinami.
„Jei lašiša „kilusi“ ne iš parduotuvės, lieka dar viena galimybė. Galbūt iš žuvininkystės įmonės perkant rajono vandenims įžuvinti skirtą mailių ir jauniklius, tarp daugybės kitų buvo įsimaišiusi ir lašiša (ar kelios). Buvo atvežta į Pakruojį, paleista į tvenkinį, užaugo, o šiemet pakliuvo į nasrus medžiojančiai ūdrai“, – svarstė M. Arcimavičius.
„Šiaulių krašto“ inf.
Skaitytojų nuotraukos
Pakruojiečiai išmaniuoju telefonu nufotografavo prie kranto besisukiojančias įdomiai atrodančias žuvis. Anot Mykolo Arcimavičiaus, tai – neršiančios lydekos.
Manoma, kad pakrantėje rastą lašišą sumedžiojo ūdra.