
Naujausios
Mezgimas viliojo nuo vaikystės
Kriukuose (Joniškio rajonas) gyvenanti Daina Musejukienė kiekvieną laisvesnę akimirką praleidžia su virbalais. Net vasarą, kai yra darbų darže, radusi laiko prie televizoriaus žinių paklausyti, pasiima ir mezginį. Sako, daugiausia mezganti savo šeimai, anūkams, anytai. O išmoko akis narplioti dar būdama maža, nes jau tada traukė siūlų pasaulis, pro kurį dabar parduotuvėse negali praeiti pro šalį.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Rūbeliai anūkams
Kai kalbėjomės, Kriukų miestelio gyventoja Daina Musejukienė gyveno džiugiomis nuotaikomis, nes Danijoje gyvenanti dukra Lauryna susilaukė sūnaus Evano, tad močiutė skubėjo megzti rūbelius. Naujagimio „vokelis“ jau buvo pasiekęs anūką.
„Dukra džiaugėsi ir pasakojo, kad Danijoje pažįstamoms labai patiko mano mezginys, nes ten parduotuvėse tokie darbeliai gana prastos kokybės“, – sakė kriukietė.
Pirštinės, kojinės, kepurės, šlepetės keliauja ir pas sūnaus Modesto vaikus Beną ir Saulę.
„Benukas dar visai mažiukas buvo, vos dviejų metų, kai užsiprašė, kad reikia kepurės „su bumbale“. Tai pridėjau didelį kailinį bumbulą“, – juokiasi kriukietė.
Pro siūlus negali praeiti
Rūbų numezga krikšto dukrai, kitiems artimiesiems, padovanoja, tad jų namuose daug sukaupusi neturi, visi – pas šeimininkus. Išskirtine kliente Daina vadina anytą Danguolę Musejukienę. Kultūros srityje daug metų dirbusi moteris visada mėgo pasipuošti, ypač jai patinka skraistės.
D. Musejukienė iš spintos atneša megztą ažūrinį plonų siūlų kostiumėlį, kurio raštas dailiai gula ant persišviečiančio ryškaus žalio pasijonio. Iš rankdarbių krepšio ištraukia sulankstytą dar neužbaigtą juodą suknelę, kurios viršus puoštas pynėmis, o apatinė dalis – lygi ir platėjanti. Bemezgant pritrūko siūlų, tad laukia, kol pagal užsakymą jų atveš į parduotuvę Joniškyje. Tokią suknelę gražiadarbė numezga maždaug per 3 savaites, bet visada nesėdi namuose, tai ir neskiria tam visos dienos.
„Pro siūlus ramiai negaliu praeiti. Kai būna akcijos prekybos centruose, būtinai turiu pačiupinėti, apžiūrėti, gal ką nors įsigysiu, – sako mezgėja. – Kartais panaudoju ir senus siūlus, iš ardomų senų megztinių, kurių galima rasti dėvėtų rūbų parduotuvėse“.
D. Musejukienė mezginiams raštų ieško internete, specialiuose žurnaluose, tačiau kiekvieną kartą stengiasi kažką pakeisti, suderinti raštus iš skirtingų pavyzdžių. Lygiai taip pat megzti, kaip parodyta brėžinyje, neįdomu, be to, reikia atsižvelgti į turimus siūlus, jų faktūrą, storį.
Nepaimti mezginio – „nuodėmė“
Moteris nustebina, pastebėdama, kad kojinėms jai kartais sunkiau rasti tinkamų siūlų nei megztiniui. Mat vaikai nepakenčia vilnonių, kietų kojinių, reikia, kad būtų minkštos, plonos, bet šiltos.
„Jei kurią dieną nepaimu mezginio, tai jau „nuodėmė“, – juokauja Kriukų miestelio gyventoja. – Sėdu žiūrėti televizoriaus ir iškart virbalai su siūlais šalia. Net jei vasarą tik dešimčiai minučių žinių paklausyti įbėgu į kambarį, į rankas pasiimu ką nors narplioti“.
D. Musejukienė sako norėjusi išmokti megzti nuo mažumės, bet mama buvo labai užsiėmusi: kolūkio laikais važinėjo pienvežiu, anksti išeidavo, grįždavo iš darbo pavargusi. Tad mažoji ėmė prašyti močiutės, kad parodytų, kaip uždėti akis ant virbalų.
Vėliau mezgimo pradmenis įgijo per darbų pamokas, o galiausiai – iš vienos draugės, kuri jau puikiai buvo įvaldžiusi darbą su virbalais.
Autorės nuotr.
Tai – vienas iš nedaugelio rūbų, skirtų sau, nes daugiausia Daina Musejukienė mezga šeimos nariams.
Lengvas ažūrinis sijonas su žaliu pasijoniu.
Kepurytė vienam iš anūkų – su žaismingu veiduku.
Šią suknelę, kurią jau spėjo užbaigti, Daina mezgė anytai.
Asmeninio albumo nuotr.
Naujagimiui megztas kostiumėlis.
Štai tokią kepurę anūkas Benas pavadino kepure „su bumbale“.
Naujagimio „vokelis“ buvo skirtas dukros Laurynos mažyliui Evanui.