
Naujausios
Idėjas miestui siūlys absolventai
Šalies aukštųjų mokyklų absolventai Radviliškiui siūlys „išmaniojo miesto“ idėjas.
Su organizatoriais, verslo atstovais susitikę Savivaldybės, miesto seniūnijos specialistai diskutavo, kokių sprendimų laukiama mieste.
Laima AGANAUSKIENĖ
alaima@skrastas.lt
Laukia novatoriškų sprendimų
Radviliškio mieste studentams pasiūlyta pasidarbuoti ir įgyvendinti projektą daugiau nei 7 hektarus užimančioje teritorijoje pačiame miesto centre.
Iš konkurse dalyvaujančių jaunųjų architektų tikimasi, kad jie sukurs erdves, kurios bus patrauklios įvairaus amžiaus radviliškiečiams ir miesto svečiams.
„Laukiama įdomių, novatoriškų, gal net kiek netikėtų sprendimų pėsčiųjų takams, viešųjų erdvių sutvarkymui, kraštovaizdžio architektūros elementų pritaikymui, daugiabučių gyvenamųjų pastatų fasadų išraiškos pagerinimo priemonėms.
Siekiame, kad erdvės, įstaigos būtų pritaikytos vaikų, jaunimo užimtumui. Kad pastatai vykdytų kelias funkcijas. Viena tokių – gyventojų pamėgtas miesto turgelis. Jis galėtų būti patrauklia vieta prekybai“ – Savivaldybės pageidavimus išsakė Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Gintaras Pilypas.
Pasak G. Pilypo, siekiama ir ekologiškų sprendimų, nes norima spręsti automobilių spūsčių, užterštumo klausimus, norima perėjas daryti saugias, matomas.
G. Pilypas atkreipė diskusijos dalyvių dėmesį į tai, kad centrinėje miesto dalyje, kurioje tikimasi sulaukti inovatyvių idėjų, nėra nė vieno renovuoto daugiabučio. Anot G. Pilypo, tam galėjo turėti įtakos ir mažesnė nei kituose rajonuose šilumos kaina.
Anot G. Pilypo, nors mieste neblogai išvystyta geriamojo vandens ir nuotekų tiekimo infrastruktūra, gera vandens kokybė, tačiau tebėra probleminių vietų, kurių dar nepasiekė centralizuotai tiekiamas vanduo. Tarp tokių – sodų bendrijos, kuriose vis daugėja nuolat gyvenančių žmonių.
Darbus vertins komisija ir žmonės
Ketvirtus metus šalies savivaldybėse vykdomo projekto vienos iš organizatorių, UAB „Structum projektai“ direktorės Ignės Dutovos teigimu, projektas „Išmanusis miestas“ vykdomas tik regionuose, kadangi didiesiems miestams ir taip skiriamas didžiausias dėmesys ir investicijos.
„Mūsų projekto esmė ta, kad jaunas, perspektyvus jaunimas pasiūlytų geriausių idėjų, tinkančių būtent regionams. Tai – jų bakalauro bei magistro darbai. Jų projektai turėtų padėti jaunimui integruotis regionuose ir taip sumažinti emigraciją juose.
Tai – metų procesas ir mūsų idėjos pasimatys maždaug balandį. Studentai konkuruoja tarpusavy ir geriausi jų darbai bus atrinkti vykdymui, o savivaldybės yra pažadėjusios imti įgyvendinti atrinktas idėjas. Projekte dalyvauja dauguma šalies universitetų. Už geriausius projektus galės balsuoti ne tik komisijos nariai, bet ir žmonės“, – aiškino I. Dutova.
I. Dutovos teigimu, savivaldybių, verslo ir mokslo bendradarbiavimas būtinas norint išlaikyti gyventojus, būti gyvybingiems, o geriausias būdas to siekti – einant inovacijų keliu.
„Jaunimas iš kitos perspektyvos mato miesto viziją, žino, ko labiausiai trūksta, ko reikia. Jie geba sukurti tokią aplinką, kurioje norėtų gyventi patys, dirbti ir planuoti savo ateitį, todėl ir yra svarbus šių kelių institucijų bendradarbiavimas“, – sakė I. Dutova.
Šiųmečiame projekte dalyvauja Kėdainių, Švenčionių, Plungės, Kelmės, Lazdijų, Radviliškio, Tauragės savivaldybės.
Autorės nuotr.
Radviliškio savivaldybėje aptartos galimos išmaniojo miesto idėjos.