
Naujausios
Skaitytojas kreipėsi
Triukšmas ar kaimynų kerštas?
Į įsigytą dviejų kambarių butą Šiauliuose, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, atsikraustęs Arnoldas sako greitai pajutęs, kad kaimynai nėra dovana, kokią galvojo esant sužinojęs, jog šiame name ir šioje laiptinėje nėra butų, kuriuose gyventojai per naktis lėbauja.
Pasak vaikino, aukštu žemiau gyvenanti kaimynė su drauge neva tai dėl triukšmo bute įsigudrino jam be perstojo kviesti policijos pareigūnus. Pastarieji atvažiavę „nusikaltimo sudėties“ vis neranda, tačiau vienareikšmiško šios situacijos paaiškinimo neturi.
Edita KARKLELIENĖ
edita@skrastas.lt
Policija ir žeidžianti replika
Tiesa yra tokia, kad nuo kovo mėnesio policija į minėtą butą S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje Šiauliuose buvo kviesta aštuonis kartus: kovo, rugpjūčio, spalio ir gruodžio mėnesiais. Visais atvejais skųstasi, kad bute per garsiai groja muzika.
Pasak vaikino tetos, prieš kelias savaites istorija pasikartojo jai lankantis pas sūnėną. Muzika, pasak moters, grojo tik fone, o į duris ir vėl pasibeldė policijos pareigūnai. Ir vėl, kaip ankstesnius septynis kartus, patruliai jokio ramybę trikdančio triukšmo neužfiksavo.
Buto šeimininkas Arnoldas galvoja, kad name, kuriame gyvena vyresnio amžiaus žmonės, trūksta elementaraus pakantumo. Tai esą paliudijo ir tai, kad kažkuri iš kaimynių ant jo buto durų buvo priklijavusi žeidžiantį įrašą. Vaikinui grįžus iš darbo puikavosi įspėjimas: „Tešliau, mažiau valgyk“.
Arnoldo teta įsitikinusi, kad kaimynai peržengė ribas. Šiaulietę glumina ir tai, kad nė vienu iš minėtų aštuonių policijos kvietimų nebuvo užfiksuotas triukšmo atvejis. Išeina, kad policija vyko nepagrįstai, tik apsidairyti.
„Taškomi biudžeto pinigai, policininkai, užuot važiavę į rimtų incidentų vietas, gaišta laiką. Situaciją būtina nedelsiant keisti“, – įsitikinusi šiaulietė.
Kas yra kas...
Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato viršininkas Ričardas Šiumberevičius nelinkęs teisti nė vieno šio konflikto pusių. Bet nelinkęs ir teisinti. Komisaro žodžiais, pasitaiko visko. Būna, kad kaimynai iš tiesų perlenkia lazdą kviesdami policiją. Bet būna, kad be policijos įsikišimo apsieiti tiesiog neįmanoma.
„Kaip sakoma, kai tik naktis, taip ir koncertas“, – ironizuoja R. Šiumberevičius.
Bet būna, pasirodo, ir trečias variantas: muzika griaudėja, tačiau vos į daugiabučio kiemą įsuka policijos pareigūnų automobilis, akimirksniu įsivyrauja mirtina tyla. Tokiu būdu triukšmo aišku nefiksuojama. O kitą vakarą ir vėl tas pats.
Triukšmo nėra
Koks variantas tiktų minėtu S. Dariaus ir S. Girėno gatvės daugiabučio atveju, policijos komisariato vadovas pasakyti negali. Žinoma tik tai, kad nė vienu atveju, kai į šį daugiabutį buvo kviesti policijos pareigūnai (o jie buvo kviesti laiku nuo 21 valandos iki 23.30), triukšmas nefiksuotas. Tad nebuvo nė kam, švelniai tariant, pirštu pamosuoti: nėra triukšmo – nėra pažeidimo – nėra baudos.
Pasak R. Šiumberevičius, jei buto savininkas galvoja, kad kaimynai perlenkia lazdą jį apkalbėdami, jis turi teisę kreiptis į policiją ir parašyti prašymą ištirti atvejus dėl melagingų iškvietimų. Tokiu atveju drausminė atsakomybė grėstų kvietėjams, o ne atvirkščiai.
Arnoldas į policiją buvo kreipęsis tik vieną kartą – dėl to, kad kaimynai išjungė jo bute elektrą. Atvykus patruliams, pareiškimą rašyti jis vis dėlto atsisakė.
Gyventojai turėtų žinoti, kad vakaro valandomis yra laikomas laikas nuo 19 iki 22 valandos. Nakties arba kitaip sakant visiškos ramybės laikas – nuo 22 iki 7 valandos ryto.
Bauda už viešosios rimties pažeidimą (už ramybės laiko trikdymą) nuo 20-ies iki 80-ies eurų. Pakartotinai trikdant rimtį – nuo 80-iki 300 eurų.
Šiais metais Šiaulių mieste ir rajone jau užfiksuoti 302 viešosios rimties pažeidimo namuose atvejai. Pasak pareigūnų, didžioji dalis nubaustųjų – garsesnės muzikos mylėtojai.
R. Šiumberevičius savo ruožtu pataria nekonfliktuoti su kaimynais, o ieškoti su jais kompromiso.
„Patarčiau prieš būsimą vakarėlį nepatingėti ir įspėti kaimynus, atsiprašyti jų. Tada greičiausiai ir policijos kviesti nereikės. Gerbkime vieni kitus“, – sakė komisaras.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato viršininkas Ričardas Šiumberevičius sako nesantis tikras, kad, jeigu atvykę policijos patruliai triukšmo neišgirdo, tai jo ir nebuvo. Tačiau, norint skirti baudą, reikia turėti tam pagrindą.
Triukšmas nėra daiktas, kurį įsidėsi ir laikysi, kol atvyks policijos pareigūnai. Jis yra arba nėra.