
Naujausios
Kelmės eglutėje susėdo angelai
Penktadienio vakarą Kelmės centre, Laisvės gynėjų aikštėje, įžiebta Kalėdų eglutė. Užpernai kelmiškius ir miesto svečius žavėjo eglutės nišoje pavaizduotas Betliejus, pernai – aplink eglę riedantis traukinukas. Šiemet ji papuošta ant kėdučių sėdinčiais, sportbačiais apsiavusiais angelais. Prie eglės atėję kelmiškiai ieško savojo, į save panašaus angelo. Tai kelmiškių angelai, nes kiekvienas jų segi ženkliuką su Kelmės herbu.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastaas.lt
Kakės Makės programa
Eglutės įžiebimo ceremonija prasidėjo linksma UAB „Alma littera“ Kakės Makės programa „Kaip atsirado Kalėdos?“. Į programą buvo įtraukti į aikštę susirinkę vaikai ir jų tėveliai.
Po linksmos įžangos įžiebta 34 angelais papuošta Kalėdų eglutė. Šį svarbų momentą palydėjo šventiniai fejerverkai.
Kalėdų Senelis saldainiais apdovanojo interaktyvioje programoje dalyvavusius vaikus, vėliau vaikščiojo po aikštę ir dalijo saldainius visiems mažiesiems kelmiškiams.
Susirinkusiems koncertavo Kelmės Algirdo Lipeikos Menų mokyklos bei Kelmės „Kražantės“ progimnazijos vokalo studijos „Dainos ritmu“ mokiniai.
Šventėje dalyvavę žmonės netilpo į aikštę, todėl rikiavosi ir kitoje gatvės pusėje.
Kelmiškiai ieško savojo angelo
Prieš trejus metus dailininko Andriaus Seselsko sukurta Kalėdų eglė, kurios nišoje buvo vaizduojamas Betliejus, buvo išrinkta gražiausiąja Lietuvos egle tarp mažųjų Lietuvos miestų.
Šiemet miesto centrą puošianti Kalėdų eglė taip pat susilaukia labai daug komplimentų. Prie jos nusifotografuoti atėję kelmiškiai ieško savojo angelo, nes mano, jog žmogų saugantis angelas būtinai turi būti į jį panašus.
Iš 34 eglę puošiančių angelų visi skirtingi. Vienas skaito, kitas groja, trečias krapšto nosį. Visi jie skirtingo amžiaus – nuo mažo vaikiuko iki seneliuko. Skirtingos jų nuotaikos: vieni rimtesni, kiti linksmesni.
„Angelai – kaip ir žmonės, ne tik skraido, bet turi ir reikalų, – su humoru apie šiųmetinę Kalėdų eglę kalba dailininkas A. Seselskas. – Kai jie vaikšto, reikia gero apavo, todėl pasiūdinome jiems sportbačiukus.“
Dailininkas sako visuomet siekiąs sukurti tokią eglutę, kad žmonėms būtų į ką pasižiūrėti ir dieną, ne tik vakare, kai ji apšviesta lemputėmis. Kad kelmiškiai, atėję prie eglės, galėtų nusifotografuoti ir pamąstyti.
Prie eglutės sekmadienio vakarą sutikta kelmiškė mokytoja Živilė Sodaitienė sakė, jog eglė – gana intelektuali ir įdomi.
Kūrė tris mėnesius
Idėja šiemet papuošti Kelmės eglę angelais Kelmės kultūros centro dailininkui Andriui Seselskui kilo rugsėjo pradžioje. Miesto seniūnas ir kiti bendraminčiai pritarė tokiai idėjai.
Angelus nuspręsta daryti iš atsparių drėgmei medžiagų – plastiko ir aliuminio. Iš pradžių manyta, jog užteks poros tūkstančių eurų. Tačiau vėliau paaiškėjo, jog medžiagoms, kėdutėms, ant kurių pasodinti angelai, lemputėms, konstrukcijoms ir kitiems dalykams prireiks 5000 eurų.
Jau rugsėjo viduryje pradėjęs kurti angelus A. Seselskas pasakoja kurdamas pirmuosius galvojęs, lyginęs, o paskui tos būtybės tarsi liete liejosi, visos skirtingos ir visos nešančios savą mintį.
Sukurti 34 angelai. Žmonės spėlioja, kodėl toks skaičius. Tačiau pats dailininkas tvirtina, jog jokios mistikos čia nėra. Tiesiog tiek reikėjo trims angelų eilėms aplink eglutę.
Prieš įkurdindamas savo angelus ant Kalėdų eglės dailininkas surengė jų parodą kultūros centre, kad žmonės galėtų iš arčiau į juos pasižiūrėti.
Sukurti ir papuošti tokią eglę, kokia yra šiandien, prireikė visos komandos. Pasak A. Seselsko, vien elektros laidus tris dienas montavo trys elektrikai. Kol buvo padarytas karkasas daug darbo turėjo suvirintojai. Reikėjo pritvirtinti angelų kėdutes, prie kiekvieno įtaisyti prožektorių, kad angelą apšviestų. Eglutei panaudota apie šimtas girliandų.
Prie eglutės dirbo Kelmės miesto seniūnijos darbininkai ir specialistai, dailininko kolegos – kultūros centro darbuotojai.
Autorės nuotr.
Šiemet Kelmės centrą puošianti Kalėdų eglė stebina angelais.
Originaliomis idėjomis garsėjantis kelmiškis dailininkas Andrius Seselskas, šiemet kurdamas angelus, be savaitgalių ir be poilsio vakarais darbavosi daugiau kaip du mėnesius. „Esu išsekęs, bet drauge ir laimingas, nes eglė patinka kelmiškiams“, – sako dailininkas.