Kelmės eglutėje susėdo angelai

Kelmės eglutėje susėdo angelai

Kel­mės eg­lu­tė­je su­sė­do an­ge­lai

Penk­ta­die­nio va­ka­rą Kel­mės cent­re, Lais­vės gy­nė­jų aikš­tė­je, įžieb­ta Ka­lė­dų eg­lu­tė. Už­per­nai kel­miš­kius ir mies­to sve­čius ža­vė­jo eg­lu­tės ni­šo­je pa­vaiz­duo­tas Bet­lie­jus, per­nai – ap­link eg­lę rie­dan­tis trau­ki­nu­kas. Šie­met ji pa­puoš­ta ant kė­du­čių sė­din­čiais, sport­ba­čiais ap­sia­vu­siais an­ge­lais. Prie eg­lės atė­ję kel­miš­kiai ieš­ko sa­vo­jo, į sa­ve pa­na­šaus an­ge­lo. Tai kel­miš­kių an­ge­lai, nes kiek­vie­nas jų se­gi ženk­liu­ką su Kel­mės her­bu.

Re­gi­na MUS­NEC­KIE­NĖ

reginamus@skrastaas.lt

Ka­kės Ma­kės pro­gra­ma

Eg­lu­tės įžie­bi­mo ce­re­mo­ni­ja pra­si­dė­jo links­ma UAB „Al­ma li­tter­a“ Ka­kės Ma­kės pro­gra­ma „Kaip at­si­ra­do Ka­lė­dos?“. Į pro­gra­mą bu­vo įtrauk­ti į aikš­tę su­si­rin­kę vai­kai ir jų tė­ve­liai.

Po links­mos įžan­gos įžieb­ta 34 an­ge­lais pa­puoš­ta Ka­lė­dų eg­lu­tė. Šį svar­bų mo­men­tą pa­ly­dė­jo šven­ti­niai fe­jer­ver­kai.

Ka­lė­dų Se­ne­lis sal­dai­niais ap­do­va­no­jo in­te­rak­ty­vio­je pro­gra­mo­je da­ly­va­vu­sius vai­kus, vė­liau vaikš­čio­jo po aikš­tę ir da­li­jo sal­dai­nius vi­siems ma­žie­siems kel­miš­kiams.

Su­si­rin­ku­siems kon­cer­ta­vo Kel­mės Al­gir­do Li­pei­kos Me­nų mo­kyk­los bei Kel­mės „Kra­žan­tės“ pro­gim­na­zi­jos vo­ka­lo stu­di­jos „Dai­nos rit­mu“ mo­ki­niai.

Šven­tė­je da­ly­va­vę žmo­nės ne­til­po į aikš­tę, to­dėl ri­kia­vo­si ir ki­to­je gat­vės pu­sė­je.

Kel­miš­kiai ieš­ko sa­vo­jo an­ge­lo

Prieš tre­jus me­tus dai­li­nin­ko And­riaus Se­sels­ko su­kur­ta Ka­lė­dų eg­lė, ku­rios ni­šo­je bu­vo vaiz­duo­ja­mas Bet­lie­jus, bu­vo iš­rink­ta gra­žiau­sią­ja Lie­tu­vos eg­le tarp ma­žų­jų Lie­tu­vos mies­tų.

Šie­met mies­to cent­rą puo­šian­ti Ka­lė­dų eg­lė taip pat su­si­lau­kia la­bai daug komp­li­men­tų. Prie jos nu­si­fo­tog­ra­fuo­ti atė­ję kel­miš­kiai ieš­ko sa­vo­jo an­ge­lo, nes ma­no, jog žmo­gų sau­gan­tis an­ge­las bū­ti­nai tu­ri bū­ti į jį pa­na­šus.

Iš 34 eg­lę puo­šian­čių an­ge­lų vi­si skir­tin­gi. Vie­nas skai­to, ki­tas gro­ja, tre­čias krapš­to no­sį. Vi­si jie skir­tin­go am­žiaus – nuo ma­žo vai­kiu­ko iki se­ne­liu­ko. Skir­tin­gos jų nuo­tai­kos: vie­ni rim­tes­ni, ki­ti links­mes­ni.

„An­ge­lai – kaip ir žmo­nės, ne tik skrai­do, bet tu­ri ir rei­ka­lų, – su hu­mo­ru apie šių­me­ti­nę Ka­lė­dų eg­lę kal­ba dai­li­nin­kas A. Se­sels­kas. – Kai jie vaikš­to, rei­kia ge­ro apa­vo, to­dėl pa­siū­di­no­me jiems sport­ba­čiu­kus.“

Dai­li­nin­kas sa­ko vi­suo­met sie­kiąs su­kur­ti to­kią eg­lu­tę, kad žmo­nėms bū­tų į ką pa­si­žiū­rė­ti ir die­ną, ne tik va­ka­re, kai ji ap­švies­ta lem­pu­tė­mis. Kad kel­miš­kiai, atė­ję prie eg­lės, ga­lė­tų nu­si­fo­tog­ra­fuo­ti ir pa­mąs­ty­ti.

Prie eg­lu­tės sek­ma­die­nio va­ka­rą su­tik­ta kel­miš­kė mo­ky­to­ja Ži­vi­lė So­dai­tie­nė sa­kė, jog eg­lė – ga­na in­te­lek­tua­li ir įdo­mi.

Kū­rė tris mė­ne­sius

Idė­ja šie­met pa­puoš­ti Kel­mės eg­lę an­ge­lais Kel­mės kul­tū­ros cent­ro dai­li­nin­kui And­riui Se­sels­kui ki­lo rug­sė­jo pra­džio­je. Mies­to se­niū­nas ir ki­ti bend­ra­min­čiai pri­ta­rė to­kiai idė­jai.

An­ge­lus nu­spręs­ta da­ry­ti iš at­spa­rių drėg­mei me­džia­gų – plas­ti­ko ir aliu­mi­nio. Iš pra­džių ma­ny­ta, jog už­teks po­ros tūks­tan­čių eu­rų. Ta­čiau vė­liau paaiš­kė­jo, jog me­džia­goms, kė­du­tėms, ant ku­rių pa­so­din­ti an­ge­lai, lem­pu­tėms, konst­ruk­ci­joms ir ki­tiems da­ly­kams pri­reiks 5000 eu­rų.

Jau rug­sė­jo vi­du­ry­je pra­dė­jęs kur­ti an­ge­lus A. Se­sels­kas pa­sa­ko­ja kur­da­mas pir­muo­sius gal­vo­jęs, ly­gi­nęs, o pa­skui tos bū­ty­bės tar­si lie­te lie­jo­si, vi­sos skir­tin­gos ir vi­sos ne­šan­čios sa­vą min­tį.

Su­kur­ti 34 an­ge­lai. Žmo­nės spė­lio­ja, ko­dėl toks skai­čius. Ta­čiau pa­ts dai­li­nin­kas tvir­ti­na, jog jo­kios mis­ti­kos čia nė­ra. Tie­siog tiek rei­kė­jo trims an­ge­lų ei­lėms ap­link eg­lu­tę.

Prieš įkur­din­da­mas sa­vo an­ge­lus ant Ka­lė­dų eg­lės dai­li­nin­kas su­ren­gė jų pa­ro­dą kul­tū­ros cent­re, kad žmo­nės ga­lė­tų iš ar­čiau į juos pa­si­žiū­rė­ti.

Su­kur­ti ir pa­puoš­ti to­kią eg­lę, ko­kia yra šian­dien, pri­rei­kė vi­sos ko­man­dos. Pa­sak A. Se­sels­ko, vien elekt­ros lai­dus tris die­nas mon­ta­vo trys elekt­ri­kai. Kol buvo pa­da­ry­tas kar­ka­sas daug dar­bo tu­rė­jo su­vi­rin­to­jai. Rei­kė­jo pri­tvir­tin­ti an­ge­lų kė­du­tes, prie kiek­vie­no įtai­sy­ti pro­žek­to­rių, kad an­ge­lą ap­švies­tų. Eg­lu­tei pa­nau­do­ta apie šim­tas gir­lian­dų.

Prie eg­lu­tės dir­bo Kel­mės mies­to se­niū­ni­jos dar­bi­nin­kai ir spe­cia­lis­tai, dai­li­nin­ko ko­le­gos – kul­tū­ros cent­ro dar­buo­to­jai.

Au­to­rės nuo­tr.

Šie­met Kel­mės cent­rą puo­šian­ti Ka­lė­dų eg­lė ste­bi­na an­ge­lais.

Ori­gi­na­lio­mis idė­jo­mis gar­sė­jan­tis kel­miš­kis dai­li­nin­kas And­rius Se­sels­kas, šie­met kur­da­mas an­ge­lus, be sa­vait­ga­lių ir be poil­sio va­ka­rais dar­ba­vo­si dau­giau kaip du mė­ne­sius. „Esu iš­se­kęs, bet drau­ge ir lai­min­gas, nes eg­lė pa­tin­ka kel­miš­kiams“, – sa­ko dai­li­nin­kas.