
Naujausios
Seniūnams – apie biudžetą ir šiukšles
Ketvirtadienį surengtas rajono seniūnų pasitarimas, kuriame aptarti mokesčių, konteinerių keitimo, teritorijų apšvietimo ir kiti aktualūs klausimai.
Dalia KARPAVIČIENĖ
daliak@skrastas.lt
Mažinti „šešėlį“
Šiaulių apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos Kelmės poskyrio vedėja Zita Loseva informavo, jog per devynis šių metų mėnesius įvykdyta ir viršyta Kelmės rajono savivaldybės biudžeto užduotis, viršytos ir visos gautos pajamos. Tikimasi, jog ir metų pabaigoje rezultatas bus neblogas.
Žemės mokesčių mokėtojų pagal deklaracijas yra 9200, priskaičiuota mokėtina suma 342 tūkstančiai 900 eurų. Juridinių žemės mokesčių mokėtojų yra 62. Šio mėnesio 15 diena – galutinis mokesčių mokėjimo terminas.
Lyginant pastarųjų trejų metų antruosius ketvirčius, vidutinis darbo užmokestis padidėjo iki 548 eurus. Vidutinis darbuotojų skaičius šių metų antrajame ketvirtyje – 5488 žmonės. Nedarbo lygis siekia 12,8 procento.
Didžiausius pardavimus – 33 procentus – pagal PVM deklaraciją sudaro didmeninė ir mažmeninė prekyba varikliais, transportas (motociklų remontas). Antroje vietoje – žemės ūkis, miškininkystė, žuvininkystė (23 procentai), trečioje – 20 procentų sudaranti apdirbamoji gamyba.
Šiaulių apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos Kelmės poskyrio vyriausioji specialistė Audronė Globienė tikino, jog Mokesčių inspekcija nori bendro dialogo su seniūnais, seniūnijų darbuotojais. Veikia informacinė linija, apie įtariamą „šešėlį“ galima pranešti telefonu 1882, galima užpildyti elektroninio pasitikėjimo anketą ir panašiai.
„Privačios“ šiukšlės keliauja į daugiabučių konteinerius ir kapines
UAB Kelmės vietinio ūkio atliekų tvarkymo vadybininkė Jolanta Šimkienė informavo, jog dalis žmonių yra išreiškę pageidavimą didelius konteinerius iškeisti į mažesnius.
„Dar tik pradžia, o užsiregistravusiųjų jau yra apie pora šimtų“, – sakė. Priimami raštiški prašymai. Neturintieji galimybės atvykti, gali paskambinti – prašymas bus priimtas ir telefonu.
J. Šimkienė prašė seniūnų pagalbos. Į seniūnijų elektroninius paštus atsiųstų prašymo kopiją, kad besikreipiantieji galėtų prašymus užpildyti arčiausiai savo gyvenamosios vietos.
Bendrovė kol kas turi tik apie 20 mažų konteinerių. Todėl pirmiausia dideli konteineriai į mažesnius keičiami tiems asmenims, kurių valdose yra registruota po vieną gyventoją.
Pasak Jolantos Šimkienės, konteinerių pakėlimų skaičius mažėja, atliekų kiekis – ne. „Klausimas: tai kur tos atliekos patenka? Atsakymas aiškus – į daugiabučių namų ir kapinių konteinerius“, – sakė.
Turto valdymo skyriaus vedėja Vaida Ulvydienė tvirtino, jog daugiabučių gyventojai labai pasipiktinę.
„Nieko keista, jei pradėsime gauti tam tikras nuotraukas. Privačių namų gyventojams, pilantiems šiukšles ne į savo konteinerius, bus taikoma administracinė atsakomybė, jie turės sumokėti dar ir dvigubą mokestį. Griežtai žiūrėsime į tą reikalą ir nenusileisime“, – užtikrino vedėja.
Autorės nuotr.
UAB „Kelmės vietinis ūkis“ atliekų tvarkymo vadybininkė Jolanta Šimkienė (dešinėje) prašė seniūnų iš gyventojų priimti prašymus dėl didesnių konteinerių keitimo į mažesnius, žadėjo atsiųsti prašymo kopiją. (Šalia – Turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Raimonda Parnarauskienė).
Šiaulių apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos Kelmės poskyrio vedėja Zita Loseva informavo, jog per pastaruosius trejus metus vidutinis kelmiškių darbo užmokestis padidėjo iki 548 eurus.