
Naujausios
Verslininkai reikalauja sverti šiukšles
Susitikime su rajono valdžios atstovais verslininkai reiškė nepasitenkinimą dėl gerokai padidėjusio atliekų tvarkymo mokesčio. Jie reikalavo, kad šiukšlės būtų sveriamos.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Brangios svarstyklės
Tytuvėniškis verslininkas Vygantas Každailis piktinosi, jog pagal naująją tvarką atliekų tvarkymo mokestis jo įmonei padidėjo 250 eurų. „Kokiais rodikliais remiantis mokestis nustatomas? – klausė verslininkas. – Gal reikėtų kiekvienos įmonės šiukšles pasverti ir imti mokestį už konkretų jų kiekį?“
Už ekologiją atsakinga Savivaldybės vyriausioji specialistė Raimonda Parnarauskienė verslininkus patikino, jog prieš metus buvo atliktas monitoringas. Paskaičiuota, kiek kokia įmonė sukaupia atliekų. Atliekos svertos. Pagal tai nustatytas mokestis. Kintamosios mokesčio dalies dydis priklauso nuo to, kiek konteinerių ištuštinama.
Palyginti su kitomis Šiaulių apskrities savivaldybėmis, Kelmės rajone jis yra mažiausias. Renkama tik tiek, kad užtektų sumokėti taršos bei vartų mokesčiams ir vežėjui.
Pasak R. Parnarauskienės, atliekas galima sverti. Bet tuomet reikėtų nupirkti brangių svarstyklių. Vienam automobiliui svarstyklės kainuotų po 30 tūkstančių eurų. Rajoną aptarnauja penki automobiliai. Reikėtų 150 tūkstančių eurų. Paslauga pabrangtų dar 7 procentais.
Automobilius su svarstyklėmis kol kas turi tik sostinė. Jie naudojami atliekant monitoringus.
Kiek lėšų surinkta už atliekų tvarkymą paaiškės metų pabaigoje. Valdininkų nuomone, bendra suma bus ne ką didesnė negu pernai. „Jeigu sistema neveiks, ją keisime. Tačiau nesinori ant privačių žmonių perkelti atliekų tvarkymo naštą."
Kapinių konteineriuose – padangos ir buferiai
Dar vienas šiukšlių svėrimo priešininkų kontrargumentas, jog pradėjus sverti sukauptas atliekas, vėl būtų šiukšlinama aplinka.
Pastaruoju metu pradėjo mažėti komunalinių atliekų, nes žmonės rūpestingiau rūšiuoja šiukšles. Pamažėjo ir miškų, pakelių bei kitos aplinkos teršimo atvejų.
Pradėjus atliekas sverti, kai kurios įmonės ir pavieniai žmonės svorio nusikratytų bet kur išmesdami gamybines ar biuro atliekas. Jau ir dabar pasitaiko atvejų, kai atliekos vežamos į daugiabučių namų konteinerius.
Kapinių konteineriuose atsiranda nenaudojamų automobilių padangų, buferių ir kitokių detalių. Manoma, jog šį "gerą" atveža verslo liudijimus turintys automobilių remontuotojai, kurie nėra sudarę sutarčių su atliekų tvarkymo centru.
Daugiabučių gyventojus nuo svetimų šiukšlių ketinama apsaugoti įrengus specialias pusiau požemines aikšteles, kurios bus užrakinamos ir prieinamos tik daugiabučių gyventojams.
Klausimas, kaip apsaugoti viešose vietose esančius konteinerius nuo svetimų atliekų. Verslininkas V. Každailis tvirtino, jog į jo degalinės konetinerius atvežama baldų, automobilių dalių ir kitokių atliekų.
Verslininkai stebėjosi valdininkų nesugebėjimu spręsti tokios paprastos problemos.
„Miške pagaunami medžiojantys brakonieriai, o čia – viešos vietos. Užtektų tik dažniau surengti reidus, tiesiog pabudėti prie tų konteinerių, įrengti filmavimo kameras ir problema išsispręstų.
Autorės nuotr.
Tytuvėniškis verslininkas Vygantas Každailis (dešinėje) tvirtino, jog atliekų tvarkymas jo įmonei pabrango 250 eurų. Jis reikalavo sverti šiukšles. Padidėjusiu šiukšlių mokesčiu nepatenkinti ir kiti verslininkai.
Kelmės rajono savivaldybės Turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Raimonda Parnarauskienė tikino, jog kelmiškiai už atliekų tvarkymą moka mažiausiai visoje Šiaulių apskrityje.