
Naujausios
Atleidimo iš darbo nuobauda nuderėta iki „šalių susitarimo“
Buvusiai Akmenės rajono greitosios medicinos pagalbos centro direktorei Violetai Griciuvienei pavasarį Akmenės rajono mero Vitalijaus Mitrofanovo pasirašytu potvarkiu paskirta drausminė nuobauda – atleidimas iš darbo. Tačiau ji liko nepritaikyta. Įstaigos vadovė pareigas paliko šalių susitarimu.
Vytautas RUŠKYS
vytautas@skrastas.lt
Spaudė dėl išeitinių išmokų
Praėjusią savaitę „Šiaulių kraštas“ tikslino oficialiai neviešintą informaciją Akmenės rajono savivaldybės administracijoje, tačiau kaip jau įprasta šioje savivaldybėje – buvo atsisakyta ją pateikti.
Prakalbo tik rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, atsiliepęs į telefono skambutį Strasbūre (Prancūzija) – šešių dienų tarnybinėje komandiruotėje.
Šių metų gegužės 2 dienos potvarkyje paskirti drausminę nuobaudą už šiurkštų darbo drausmės pažeidimą buvo parašyta sąlyga, kad jis įsigalios, kai pasibaigs V. Griciuvienės nedarbingumo laikotarpis.
„Šiaulių kraštas“ keletą kartų rašė, kad Greitosios medicinos pagalbos centro direktorė V. Griciuvienė įstaigos kurą pylėsi į asmeninį automobilį.
Atliekant tyrimą, įstaigos vadovė susirgo (įprasta praktika tokiais atvejais), pateikė nedarbingumo lapelį.
Jam tebegaliojant, anot mero V. Mitrofanovo, pas jį V. Griciuvienė atvyko su advokate. Siūlė atleisti iš darbo pačios prašymu ir su dviejų mėnesių išeitine išmoka.
„Vyko savotiškos derybos, aiškinau, kad po nustatytų tarnybinių nusižengimų neįmanoma išeitinė išmoka, – sakė V. Mitrofanovas. – Galiausiai pasirinktas kompromisas – nutraukti darbo sutartį pagal Darbo kodekso 125 straipsnį, tai reiškia – šalių susitarimu. Išmoka neišmokėta“.
Mero potvarkis pasirašytas birželio 23 dieną.
Grįžo vėl į „Sodrą“
Netrukus V. Griciuvienė ėmė ieškoti darbo Valstybinio socialinio draudimo fondo ("Sodra") Mažeikių skyriuje. Čia trejus metus iki 2016 metų gegužės 1-osios dirbo Pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyriaus vyriausiaja specialiste.
Nuo rugsėjo 25 dienos V. Griciuvienė – vėl „Sodros“ Mažeikių skyriuje eina tokias pat pareigas kaip ir anksčiau. Priimta, laimėjusi konkursą.
„Sodros“ atstovas spaudai Saulius Jarmalis informavo redakciją, kad Mažeikiuose specialisto ieškota nuo 2016 metų spalio pabaigos, surengta dešimt konkursų pareigoms eiti, bet nebuvo pretendentų.
Antra vertus, konkurso komisija būtų kitaip vertinusi atsiradusios pretendentės V. Griciuvienės galimybes įsidarbinti, jei drausminė nuobauda dėl pasinaudojimo tarnybine padėtimi būtų atleidimo motyvas iš ankstesnės darbovietės.
Bylą nutraukė
Mažeikių rajono policijos komisariatas balandžio 21 dieną pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo pagal Baudžiamojo kodekso 228 straipsnio 1 dalį.
Įstatymas numato, kad valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi arba viršijęs įgaliojimus gali būti baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.
Pasak Mažeikių rajono policijos komisariato viršininko Saulius Bumblio, ikiteisminį tyrimą nutraukė Telšių apylinkės prokuratūra. Motyvas – padaryta veika neturi nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.
Autoriaus nuotr.
Akmenės rajono greitosios medicinos pagalbos centro buvusi direktorė Violeta Griciuvienė, asmeniniam automobiliui naudojusi valdišką kurą, rajono savivaldybės tarybos posėdyje sakė: „gailiuosi už tai, atsiprašau“, o atsisveikindama su postu norėjo gauti išeitinę kompensaciją.
Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas tvirtino, kad po nelengvų derybų Violetai Griciuvienei drausminę nuobaudą atleisti iš darbo pakeitęs į darbo sutarties nutraukimą šalių susitarimų.