
Naujausios
Pleneras – Baliui Buračui atminti
Pirmadienį prie Radviliškio miesto kultūros centro atidarytas medžio drožėjų ir kalvių pleneras, skirtas iškiliam lietuvių pedagogui, fotografui, etnografui, kraštotyrininkui Baliui Buračui atminti. Dalis plenero dalyvių sukurtų kūrinių papuoš gimtąsias B. Buračo apylinkes.
Laima AGANAUSKIENĖ
alaima@skrastas.lt
Darbuose atsispindės B. Buračo gyvenimas
Devyni iš įvairių šalies kampelių į plenerą suvažiavę tautodailininkai dar prieš jo pradžią aplankė B. Buračo gimtinę Acokavų kaimo apylinkėse, jo sodybą Sidarių kaime, apžiūrėjo vietas, kuriose bus pastatytos keturios iš aštuonių ąžuolinių skulptūrų.
B. Buračo 120-osioms gimimo metinėms skirto plenero darbuose atsispindės šio iškilaus šalies kultūros veikėjo veikla bei nuopelnai.
Tautodailininkus pasveikino ir kūrybinės sėkmės jiems palinkėjo Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios klebonas Tadas Rudys.
Tautodailininkai į plenero atidarymą susirinkusiems radviliškiečiams pateikė siurprizų – visi kartu atliko bendrą muzikinį kūrinį. Vėliau paties pasigamintais skrabalais pagrojo medžio drožėjas iš Rozalimo Egidijus Impolis, liaudišką dainą sudainavo baisogalietis Edvardas Bielokopitovas, o plenero pradžią tradiciškai paskelbė kalvio Stanislovo Špuko patrankos šūvis.
Medžio drožyba ir kalvyste besidomintys gyventojai buvo pakviesti stebėti tautodailininkų darbo eigą ir pažadėjo jiems gerą dozę vitamino C, nes esą plenero metu kituose panašiuose renginiuose susigyvenę meno meistrai negali darbuotis be šmaikščių juokų ir kitų linksmybių.
Taukšės plaktukai ir kaltai
Šiųmečiame radviliškiečių organizuotame plenere dalyvauja būrelis žinomų šalies medžio drožėjų ir vienas kalvis.
Martynas Gaubas – radviliškietis dailininkas, skulptorius, grafikas, sukūręs per 500 skulptūrų iš medžio, akmens, bronzos, surengęs apie 25 personalines parodas bei dalyvavęs daugiau kaip 70-yje grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, pelnęs daugybę įvairių apdovanojimų.
Tautodailininkas džiaugėsi galėsiantis šį tą sukurti ir savo gimtajam rajonui.
Savajam rajonui medžio kūrinių dovanos ir kiti radviliškiečiai – šiuo metu Panevėžio rajone gyvenantis Eduardas Titas, baisogalietis Edvardas Bielokopitovas, Eugenijus Arbušauskas, kalvis Stanislovas Špukas.
Kartu su jais darbuosis ir rozalimiečiai Egidijus Impolis bei Saulius Lampickas, kurtuvėniškis Aurimas Šimkus, alytiškis Kęstutis Benedikas.
Radviliškio kultūros centre plenero atidarymo dieną buvo galima apžiūrėti visų jo dalyvių darbų parodą bei B. Buračo fotografijų parodą.
Tautodailininkai plenero darbus baigs ir pristatys sekmadienį.
Autorės nuotr.
Iš įvairių kampelių į Radviliškį suvažiavę tautodailininkai kurs skulptūras, skirtas Balio Buračio 120-osioms gimimo metinėms.
Žinomas skulptorius, radviliškietis Martynas Gaubas džiaugėsi, kad jo kūrinys papuoš gimtąjį rajoną.
Radviliškiečiai galėjo susipažinti su dalele plenero dalyvių sukurtų darbų.
Radviliškio kultūros centre eksponuojamos Balio Buračo fotografijos.