Vietoj susirinkimo – raginimai „apgulti“ Seimą

Vietoj susirinkimo – raginimai „apgulti“ Seimą

Vie­toj su­si­rin­ki­mo – ra­gi­ni­mai „ap­gul­ti“ Sei­mą

Ant­ra­die­nį Kel­mės kul­tū­ros cent­re tu­rė­jo įvyk­ti ra­jo­no ūki­nin­kų są­jun­gos ata­skai­ti­nis-rin­ki­mi­nis su­si­rin­ki­mas. Ta­čiau neį­vy­ko dėl per ma­žo kvo­ru­mo. Su­si­rin­kę ūki­nin­kai tu­rė­jo klau­si­mų ir prie­kaiš­tų dėl jų in­te­re­sų, pa­si­gir­do ra­gi­ni­mų ini­ci­juo­ti Sei­mo „ap­gul­tį“, jei­gu šis ne­si­klau­so žem­dir­bių.

Da­lia KAR­PA­VI­ČIE­NĖ

daliak@skrastas.lt

Kel­mės ra­jo­no ūki­nin­kų są­jun­gai pri­klau­so 148 na­riai, ta­čiau į su­si­rin­ki­mą at­vy­ko 23. Dėl neį­vy­ku­sio su­si­rin­ki­mo la­bai ap­gai­les­ta­vo da­bar­ti­nis Kel­mės ra­jo­no ūki­nin­kų są­jun­gos pir­mi­nin­kas Ro­mas Do­cius.

„Ža­dė­jo at­vyk­ti, bet neat­vy­ko. Žmo­nės ne­be­tu­ri at­sa­ko­my­bės. Gal­būt rei­kė­jo sa­ky­ti, kad di­din­si­me iš­mo­kas, gal­būt tuo­met bū­tų dau­giau su­si­rin­ku­sių­jų?“ – iro­ni­za­vo.

R. Do­cius siū­lė ne­si­skirs­ty­ti, o ap­tar­ti ak­tua­liau­sius žem­dir­biams klau­si­mus. Atas­kai­ti­nis-rin­ki­mi­nis su­si­rin­ki­mas bus šau­kia­mas po sa­vai­tės.

Su­si­rin­ki­me da­ly­va­vęs Lie­tu­vos ūki­nin­kų są­jun­gos pir­mi­nin­kas Jo­nas Tal­man­tas kal­bė­jo apie ūki­nin­kų ap­mo­kes­ti­ni­mą, me­džiok­lės rei­ka­lus, tvir­tin­o, jog žvė­rys tu­rė­tų bū­ti miš­kų sa­vi­nin­kų, bet ne vals­ty­bės nuo­sa­vy­bė.

Dėl me­lio­ra­ci­jos si­tua­ci­ja esan­ti dar pra­stes­nė, lė­šų nė­ra, o pro­gno­zės – blo­gos. „Vals­ty­bė ne­su­sit­var­ko su sa­vo tur­tu. O ūki­nin­kai nie­ka­da ge­rai ne­gy­ve­no. Ma­nau, kad ge­riau­si ūki­nin­ka­vi­mo me­tai jau bai­gė­si“, – tvir­ti­no pir­mi­nin­kas.

Kel­miš­kiai J. Tal­man­tą už­ver­tė klau­si­mais ir prie­kaiš­tais. Bu­vo siū­lo­ma efek­ty­viau at­sto­vau­ti jų in­te­re­sams. Jei val­džia į raš­tus ma­žai krei­pia dė­me­sio, pa­si­gir­do ra­gi­ni­mų ini­ci­juo­ti Sei­mo ap­gul­tį ar pa­na­šias ak­ci­jas.

Lie­tu­vos ūki­nin­kų są­jun­gos pir­mi­nin­kas aiš­ki­no, jog ūki­nin­kų in­te­re­sai at­sto­vau­ja­mi pa­gal ga­li­my­bes. Iš ūki­nin­kų są­jun­gos na­rių per me­tus su­ren­ka­ma apie 25 tūks­tan­čiai eu­rų mo­kes­čių, iš to rei­kia iš­lai­ky­ti tris dir­ban­čiuo­sius. Jei ne pa­pil­do­ma pa­ra­ma, pa­sak J. Tal­man­to, są­jun­ga bū­tų pa­lai­do­ta.

Kel­miš­kiai tei­ra­vo­si, ar pa­ge­rin­tų si­tua­ci­ją di­des­nis na­rio mo­kes­tis. Pir­mi­nin­ko nuo­mo­ne, gal pa­gel­bė­tų 30 pro­cen­tų pa­kel­tas mo­kes­tis.

Lie­tu­vos ūki­nin­kų są­jun­gos pir­mi­nin­kas tvir­ti­no ne­pyks­tąs dėl ašt­rių ūki­nin­kų klau­si­mų, bet pri­mi­nė: „Aiš­ki­na­te, kaip dirb­ti ki­tiems, o pa­tys ne­su­ge­ba­te ata­skai­ti­nio su­si­rin­ki­mo suor­ga­ni­zuo­ti.“ Ašt­ri dis­ku­si­ja nu­slo­po. Ūki­nin­kai skirs­tė­si iki ki­tos sa­vai­tės.

Au­to­rės nuo­tr.

Iš 148 Kel­mės ra­jo­no ūki­nin­kų są­jun­gos na­rių į ata­skai­ti­nį-rin­ki­mi­nį su­si­rin­ki­mą už­si­re­gist­ra­vo vos 23.

Lie­tu­vos ūki­nin­kų są­jun­gos pir­mi­nin­kas Jo­nas Tal­man­tas, iš ūki­nin­kų su­lau­kęs ne­ma­žai prie­kaiš­tų, siū­lė pa­tiems bū­ti ak­ty­ves­niems.