
Naujausios
Kražiškiai valdžiai turėjo ir klausimų, ir pasiūlymų
Kražių seniūnijos salėje susitikime su rajono vadovais, Tarybos nariais žmonių susirinko tiek daug, jog teko iš seniūnijos atnešti papildomų kėdžių. Kražiškiai teiravosi, ar tikrai šiemet bus išasfaltuoti prieš rinkimus pažadėti keliai, kokia socialinių būstų būklė, ar pasikeitė situacija, miestelyje įrengus vaizdo kamerą, kiek teks mokėti už šiukšlių bei atliekų tvarkymą ir panašiai.
Dalia KARPAVIČIENĖ
daliak@skrastas.lt
Seniūnas vardijo didžiausias problemas
Nors susitikimas turėjo prasidėti antradienį 11 valandą, po vieną ir būreliais į susitikimą kražiškiai ir seniūnijos gyventojai rinkosi gerokai anksčiau. Nedidelė salė greitai prisipildė.
Susitikimo pradžioje Kražių seniūnas Rolandas Karčiauskas kalbėjo apie didžiausias seniūnijos problemas.
Viena iš jų – žmonės vis neįpranta rūšiuoti šiukšlių bei atliekų iš kapinių. „Susuka viską į maišiuką ir į bendrą konteinerį meta. O mūsų darbuotojai turi išrūšiuoti“, – priekaištavo seniūnas.
Kita problema – dideli administraciniai pastatai Petrališkėje ir Karklėnuose. Petrališkės pastato stogas labai prastas, pradėjo lūžti gegnės. Didesnio sniego kiekio stogas gali ir neatlaikyti. Parengtos pastatų vidaus remonto, šildymo sąmatos.
Ne visi kražiškiai patenkinti geriamojo vandens kokybe. Pakeitus trasas, labai pagerėjo vanduo mokykloje.
Reiktų, pasak seniūno, kuo skubiau apšviesti Kapų gatvę.
Seniūnas džiaugėsi gerais darbiniais santykiais su mokykla, Kultūros centru. Šeštadieniais mokyklos sporto salė atvira miestelio jaunimui.
„Yra ir mažesnių problemų, rūpesčių. Manau, jog pribrendo reikalas nusipirkti savo greiderį. Šiemet gavome 2 200 kubų žvyro, galėjome pažvyruoti ir ilgesnes, po pusę kilometro ar 800 metrų besitęsiančias atkarpas“, – sakė R. Karčiauskas.
Keliai bus asfaltuojami
Rajono meras Vaclovas Andrulis sakė, jog šis susitikimas nėra ataskaita už praėjusius metus.
„Tarybos nariai, susitikdami su gyventojais, įstaigų vadovais, seniūnaičiais, bendruomenių pirmininkais, išklausę jų pasiūlymų, pageidavimų, galės lengviau apsispręsti, formuojant ir tvirtinant biudžetą“, – pabrėžė.
Meras praėjusius metus vadino sėkmingais. Išmokėti atlyginimai, apmokėtos paslaugos, sumažintas Savivaldybės įsiskolinimas. Didžiulės investicijos pasiekė ir Kražių gimnaziją, 75 tūkstančiai eurų skirti Kražių gatvėms apšviesti, uždengtas Kražių kolegijos stogas. V. Andrulis apžvelgė ir šių metų svarbiausius darbus.
Kražiškius rajono meras patikino, jog bus asfaltuoti seniūnijoje numatyti keliai į Petrališkę, Valpainius, Jauniškę. Rajone bus išasfaltuota 20 kilometrų žvyrkelių. Nuo 2008-ųjų iki šių metų rajone nebuvo išasfaltuota nė kilometro.
Nugyventi socialiniai būstai
Kražiškis rajono meras pripažino, jog seniūnijoms skiriama mažai lėšų socialiniams būstams.
„Už tūkstantį eurų remonto nepadarysi, pakeisti gali vieną kitą langą. Socialinius būstus, ypač kaimiškose seniūnijose, reikėtų labai pigiai parduoti žmonėms, kad savo nuosavybę prižiūrėtų. Labai gaila, jog puikiai sutvarkytus socialinius būstus per porą metų nuomininkai taip nugyvena, kad baisu žiūrėti“, – įsitikinęs rajono meras V. Andrulis.
Normaliai suremontuoti socialinį būstą pagal sąmatą kainuoja apie 10–12 tūkstančių eurų. Už tokią sumą kaime galima įpirkti neblogą namuką.
Klausimai ir pasiūlymai
Kai buvo tiesiami nauji apšvietimo tinklai, liko nemažai senųjų stulpų bei laidų. Kražiškiai teiravosi, kur jie pateko, į kieno kišenę pinigai nugulė.
Kražių seniūnas R. Karčiauskas sakė, jog atliekas numatyta utilizuoti pagal projektą. Atliekomis pasirūpino darbus atlikusi įmonė.
Kražiškė Danutė Ambrozaitienė teiravosi, kada bus sutvarkytas labai prastas M. K. Sarbievijaus gatvės šaligatvis. Seniūnas teigė, jog greičiausiai 2020 metais, kartu bus įrengtas ir gatvės apšvietimas.
Skruzdėlynės viensėdžio ūkininkas Marijus Čekavičius pateikė keletą pasiūlymų: gimnazijoje įsteigti jaunųjų ūkininkų, istorijos būrelius, jaunųjų raitųjų skautų bendruomenę, Kražių teritorijoje pastatyti daržovių (iki 500 tonų) saugyklą. M. Čekavičius labai džiaugėsi keturiais kražiškiais ūkininkais, kurie savo užaugintomis daržovėmis prekiauja penktadieniuose „Gimtinės derliaus“ renginiuose Kelmėje.
Ūkininko nuomone, būtinas naujas istorinis leidinys apie Kražių seniūniją, valsčių. Todėl rajono biudžete būtina skirti tam lėšų.
Vėl užsiminta apie degalinės Kražiuose ar netoli miestelio reikalingumą. Tačiau rajono vadovai tvirtino, kad Savivaldybė degalinės nepastatys ir verslininkų neprivers to padaryti.
Meno kolektyvų vadovas Augustinas Bartkevičius prašė kaip nors padėti išspręsti saviveiklininkų pavėžėjimo į koncertus problemą. Anksčiau už prieinamą kainą autobusėlis būdavo nuomojamas iš gimnazijos. Dabar to daryti nebeleidžia naujoji tvarka.
Reformos policijoje – į gera
Susitikime su gyventojais dalyvavo ir policijos atstovas – Veiklos skyriaus vyresnysis tyrėjas Artūras Valčiukas.
Nuo rugsėjo mėnesio Kelmės policijos komisariate pradėta vykdyti ir iki šiol vyksta reforma. Darbuotojų sumažėjo, nes buvo sudaryta galimybė norintiesiems išeiti į užtarnautą poilsį. Uždaryta budėtojų dalis.
Apylinkės inspektoriai, pasak policijos pareigūno, niekur nedingo. Anksčiau apylinkės inspektorius į seniūniją atvažiuodavo du kartus per savaitę, po dvi valandas priimdavo gyventojus. Dabar rajone sudarytos trys grupės. Vieną grupę sudaro Kražių, Užvenčio ir Vaiguvos seniūnijos, grupės vyresnysis – Kražių apylinkės inspektorius Virginijus Blužas. Kartu dirba likusių dviejų seniūnijų apylinkių inspektoriai bei Kriminalinės policijos pareigūnas. Grupės vyresnysis priiminėja sprendimus, likę pareigūnai kiekvieną dieną dirba visų trijų seniūnijų teritorijose. „Gali susidaryti įspūdis, kad policijos padaugėjo, nes pareigūnai nebesėdi kabinetuose“, – pažymėjo.
A. Valčiukas gyventojus, pamačiusius įtariamą nusikaltimą, nelaimę, ragino skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Kiekviename policijos ekipaže įmontuota moderni įranga. Bendrasis pagalbos centras, matydamas ekipažo koordinates, nukreipia jį į artimiausią nusikaltimo, nelaimės vietą.
Pagrindinės problemos ir Kelmės rajone, ir Kražiuose, ir visoje šalyje – vagystės, smurtas artimoje aplinkoje.
Susitikime dalyvavę rajono vadovai, Tarybos nariai džiaugėsi kražiškių aktyvumu, neabejingumu savo miestelio gyvenimui. Pasak Tarybos nario Zenono Mačerniaus, į susitikimą Kražiuose atėjo beveik tiek pat žmonių, kiek Kelmėje.
Autorės nuotr.
Susitikti su rajono vadovais, pateikti jiems klausimų, pasiūlymų susirinko pilna salė Kražių seniūnijos gyventojų.
Kražių seniūnas Rolandas Karčiauskas vardijo seniūnijos problemas.