
Naujausios
Puodžių sostinėje kuriasi dar vienas keramikas
Keramikas Mindaugas Turolevičius, pažintį su moliu pradėjęs Tauragėje, vėliau pasidarbavęs Vilniuje, dabar kuriasi puodžių sostinėje – Kuršėnuose. Čia jis, švenčiantis trisdešimtmetį, surengė savo darbų parodą.
Algimantas BRIKAS
kursenai@skrastas.lt
Šiaulių rajono Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre eksponuojamoje Mindaugo Turolevičiaus personalinėje parodoje – kūriniai iš molio, atlikti ir iš senovės atėjusia raugo keramikos technologija.
Molio gaminys, ištrauktas iš degimo krosnies, panardinamas į duonos ar miltų raugą. Jis, ilgiau laikomas rauge, tamsėja. Raugas pilamas ant ąsočio – taip šis išmarginamas įvairiais raštais. Šiuos dirbinius žiūrovai iškart atskirs nuo kitų: jie – balzgani, bet įvairių atspalvių.
Atidarant parodą, šiaulietė menotyrininkė Michalina Adomavičienė pažymėjo, kad keramikas įvaldęs savo amatą labai aukštu lygiu, kantriai eina pasirinktu keliu. Savo kūryboje subtiliai jaučia formą.
Meistriškumas jaučiamas ir šioje parodoje eksponuojamuose induose – puodynėse, ąsočiuose, cukrinėse.
M. Turolevičius dirbo dailės ir technologijų mokytoju Vėliučionių vaikų socializacijos centre, maždaug prieš pusmetį atsikėlė į Kuršėnus. Įsirenginėja šiame mieste įsigytą namą.
Keramikas dėkojo Etninės kultūros ir tradicinių amatų centrui, padėjusiam pasiruošti šiai parodai. Centro darbuotojai gali išsirinkti parodoje eksponuojamų darbų – jis juos dovanojąs centrui.
Tauragėje gimęs M. Turolevičius – keramikas, medžio drožėjas, pedagogas. Tautodailininkų sąjungos narys nuo 2004 metų. Seniai dalyvauja Kuršėnuose organizuojamuose keramikos renginiuose. Centrinėje miesto aikštėje yra demonstravęs raugo keramikos technologiją.
2014 metų kovą Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre vyko Mindaugo ir Aistės, taip pat keramikės, vestuvės pagal penkioliktojo amžiaus baltų papročius. M. ir A. Turolevičiai tais pačiais metais surengė savo darbų parodą.
Autoriaus nuotr.
Keramikas Mindaugas Turolevičius dabar jau kuriasi Kuršėnuose.
Atidarant Mindaugo Turolevičiaus (kairėje) darbų parodą, jos autoriui Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro darbuotojas Algimantas Tamašauskas, septintasis puodžių karalius, įteikė šamotinio molio.
Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre eksponuojami keramiko Mindaugo Turolevičiaus darbai.