Mobilūs ateities laiškanešiai – vietoje pašto punktų

Mobilūs ateities laiškanešiai – vietoje pašto punktų

Mo­bi­lūs atei­ties laiš­ka­ne­šiai – vie­to­je pa­što punk­tų

Nuo ge­gu­žės mė­ne­sio ne­be­liks sep­ty­nių Jo­niš­kio ra­jo­no kai­miš­kų­jų pa­štų sky­rių. Juos pa­keis mo­bi­lūs laiš­ka­ne­šiai, pa­slau­gas teik­sian­tys tie­siai į na­mus. To­kie po­ky­čiai gy­ven­to­jams ke­lia ne­ri­mą, jiems rū­pi­mus klau­si­mus su Lie­tu­vos pa­što Šiau­lių re­gio­no va­do­vu Vai­du Rut­kaus­ku ap­ta­rė Jo­niš­kio ra­jo­no se­niū­nai.

Lo­re­ta RIPS­KY­TĖ

loretar@skrastas.lt

Pas­lau­gą teiks na­muo­se

Lie­tu­vos pa­što Šiau­lių re­gio­no va­do­vas Vai­das Rut­kaus­kas pra­ne­šė, kad nuo ge­gu­žės mė­ne­sio ne­be­liks sta­cio­na­rių Ba­riū­nų, Gai­žai­čių, Ga­tau­čių, Kal­vių, Kriu­kų, Ru­diš­kių ir Skaist­gi­rio pa­štų. Jie bus už­da­ry­ti, o juos pa­keis va­di­na­mie­ji mo­bi­lūs atei­ties laiš­ki­nin­kai, ku­riuos bus ga­li­ma iš­si­kvies­ti bend­ruo­ju te­le­fo­nu į na­mus. Priim­ti už­sa­ky­mai bus per­duo­da­mi ap­tar­nau­jan­tiems laiš­ki­nin­kams ir jie, ki­tą die­ną vyk­da­mi įpras­tu sa­vo marš­ru­tu, už­suks pa­ke­liui pas už­sa­ky­mą pa­tei­ku­sius žmo­nes.

„Da­bar laiš­ki­nin­kai pas gy­ven­to­jus atei­na, kai rei­kia pri­sta­ty­ti laiš­ką, pen­si­ją, spau­dos lei­di­nį, o nuo ta­da jie teiks ir ki­tas pa­slau­gas, ku­rias ga­li­te gau­ti pa­što sky­riuo­se. Tai yra mo­bi­lus laiš­ki­nin­kas ga­lės paim­ti iš jū­sų laiš­ką ar siun­ti­nį ir iš­siųs­ti, priim­ti mo­kes­čius, ku­riuos su­mo­kė­ti žmo­nės ei­na į pa­što sky­rius ir taip to­liau“, – aiš­ki­no Lie­tu­vos pa­što at­sto­vas.

Jo tei­gi­mu, to­kie po­ky­čiai bū­ti­ni, nes klien­tų po­rei­kiai kei­čia­si, o nau­ju bū­du pa­slau­gos jiems bū­tų priei­na­mes­nės nei da­bar.

Laiš­ki­nin­kams pla­nuo­ja­ma pa­di­din­ti al­gas, plė­sis ir jų ap­tar­nau­ja­mos te­ri­to­ri­jos, jos bus jun­gia­mos.

Teks keis­ti įpro­čius

Jo­niš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­jas Ar­tū­ras Pa­liš­ke­vi­čius su­si­ti­ki­me su Lie­tu­vos pa­što at­sto­vu klau­sė, ar už­sa­ky­mą pa­tei­kęs žmo­gus tu­rės lauk­ti vi­są die­ną laiš­ki­nin­ko na­muo­se?

V. Rut­kaus­kas at­sa­kė, kad iš pra­džių ne­su­sip­ra­ti­mų ga­li bū­ti, bet il­gai­niui nu­si­sto­vės lai­kas, ka­da laiš­ki­nin­kas į ku­rį kai­mą at­vyks­ta. Jei as­muo no­rės ir jam tai bus pa­to­giau, ga­lės siun­ti­nį at­siim­ti ne per pa­šti­nin­ką, bet pa­ts nu­vy­kęs į ra­jo­ni­nį Jo­niš­kio pa­što sky­rių.

Ru­diš­kių se­niū­nė Ja­ni­na Čeps­kie­nė iš­sa­kė gy­ven­to­jų nuo­gąs­ta­vi­mus dėl bū­si­mos pa­slau­gos. Se­ny­vi žmo­nės įpra­tę atei­ti į pa­štą su­si­mo­kė­ti už elekt­rą ar ki­tus mo­kes­čius. Jiems ma­lo­nu išei­ti iš na­mų, pa­bend­rau­ti, o da­bar pa­što sky­riaus ne­be­bus.

Lie­tu­vos pa­što Šiau­lių re­gio­no va­do­vas paaiš­ki­no, kad še­šiuo­se mi­nė­tuo­se kai­muo­se ir mies­te­liuo­se, kuriuose vei­kė pa­što sky­riai, tam tik­ro­mis va­lan­do­mis laiš­ki­nin­kas su­stos su­tar­to­je vie­to­je pus­va­lan­džiui, kad no­rin­tie­ji ga­lė­tų gau­ti pa­slau­gą ir ne na­muo­se. Ki­tuo­se kai­muo­se jis at­vyks tik į na­mus.

Ke­pa­lių se­niū­nė Lau­ra Vei­ka­lie­nė tei­ra­vo­si, ką rei­kės da­ry­ti žmo­gui, ku­ris gy­ve­na vie­nur, dir­ba – ki­tur ir su sa­vo gy­ve­na­mo­sios vie­tos laiš­ka­ne­šiu su­si­tik­ti nie­kaip ne­ga­lės. Gal­būt laiš­ka­ne­šiai ga­lė­tų vie­nas ki­tam per­duo­ti siun­ti­nį pa­gal ap­tar­nau­ja­mą te­ri­to­ri­ją, kad jį pri­sta­ty­tų į dar­bą?

Pa­sak V. Rut­kaus­ko, šiuo at­ve­ju ne­mo­ka­mai siun­ti­nį as­muo ga­lės at­siim­ti ra­jo­ni­nia­me pa­što sky­riu­je Jo­niš­ky­je. Jei­gu  no­rės, kad bū­tų at­vež­ta į dar­bą, ku­ris yra ki­to­je ap­tar­nau­ja­mo­je vie­to­vė­je, tek­s su­mo­kė­ti už per­siun­ti­mą.

Au­to­rės nuo­tr.

Lie­tu­vos pa­što Šiau­lių re­gio­no va­do­vas Vai­das Rut­kaus­kas sa­kė, kad iš pra­džių ne­su­sip­ra­ti­mų ga­li bū­ti, bet il­gai­niui nu­si­sto­vės lai­kas, kada  laiš­ki­nin­kas į konk­re­tų kai­mą at­vyks­ta.